Не за стандартами: критики законопроекту Кабміну про легалізацію гемблінга склали свій «список бажань»

Олександр Веселов

Україна стоїть на порозі легалізації грального бізнесу. Розроблений фахівцями Міністерства фінансів законопроект схвалений на засіданні Кабміну і внесений до парламенту. Голосування за прийняття документа відбудеться до кінця поточного року. Але вже нині лунають голоси незадоволених.

Не всі представники грального бізнесу задоволені урядовим законопроектом

Не всі представники грального бізнесу задоволені урядовим законопроектом

«Всупереч нашим зусиллям, законопроект не відповідає міжнародним стандартам і недосконалий у багатьох ключових аспектах. Наше завдання полягає в тому, щоб довести до відома законодавців недоліки законопроекту і посприяти внесенню необхідних змін, котрі покликані створити прозорі умови для розвитку та ведення грального бізнесу в Україні», – заявили сьогодні «Рейтингу Букмекерів» в Гральній асоціації України.

Організація склала власний список бажаних стратегічних змін для більш досконалого функціонування майбутнього закону:

– Більше взаємодії з представниками індустрії. Незліченна кількість країн вже має досвід створення законів, що регулюють гральний бізнес. Отже, представники індустрії можуть надати уряду необхідну допомогу, якщо він готовий прислухатися і вступити в довірче співробітництво.

– Дорожня карта для майбутніх законів, яка керується економічними інтересами, у тому числі розвитком туристичної галузі та ринку праці, допоможе наступному закону (на другому етапі) стати «зваженим рішенням» з передбачуваними результатами.

– Ліцензійний збір (в урядовому законопроекті) завищений, а податки в деяких випадках невиправдано суворі. Щоб створити відкритий ринок і вивести податки з тіні, вимоги закону необхідно збалансувати.

– Уряд має право контролювати індустрію, однак гральний бізнес – непроста галузь, яка стрімко розвивається. Управління таким процесом зсередини створить ґрунт для корупції. Уряду варто розглянути можливість створення незалежного регулятора індустрії грального бізнесу за прикладом успішного міжнародного досвіду.

– Наївно сподіватися, що індустрія створить механізм саморегуляції і вживе заходів для вирішення проблем із залежністю від азартних ігор. Деякі ліцензійні збори слід направити на освіту та вирішення подібних питань.

Нагадаємо, що раніше в інтерв’ю «Рейтингу Букмекерів» Ірина Сергієнко, генеральний директор Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства, також прокоментувала урядовий законопроект. На її думку, в ключових питаннях документ цілком життєздатний і створений з урахуванням побажань компаній-гравців галузі.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?