На думку букмекерів, Канада є фаворитом на проведення ЧС-2026 з футболу

Олександр Веселов

У нинішньому році має стартувати подача та обговорення заявок на проведення Чемпіонату світу з футболу 2026 року, тому букмекери оцінюють шанси на перемогу можливих країн-претендентів.

Торонто - найбільше місто Канади

Торонто – найбільше місто Канади

Відзначимо, що сам процес мав стартувати 10-го червня нинішнього року, але був відкладений через корупційний скандал навколо попередніх переможців – ЧС-2018 в Росії та ЧС-2022 в Катарі. Крім того, раніше визначення кращої заявки на ЧС-2026 було заплановано на 10-е травня 2017 року в столиці Малайзії Куала-Лумпурі.

Згідно чинної політики ФІФА, мундіаль-2026 може прийняти будь-яка країна, але з одним важливим винятком – вона не повинна представляти ту футбольну конфедерацію (всього їх шість, розділених за регіональним принципом), країна з якої приймала останній турнір. Наприклад, господарем чемпіонату 2022 року буде Катар, який представляє Азіатську конфедерацію футболу (АФК), це означає, що інші представники Азії позбавляються права подати заявку на проведення наступного турніру в 2026 році.

Крім того, дозволені спільні заявки – від більш ніж однієї країни. Але подібну заявку повинен представляти лише один організаційний комітет. Приміром, ЧС-2002 в Японії і Кореї мав два різних оргкомітети, після чого ФІФА тимчасово заборонила «спільні заявки», поки не внесла дану поправку.

Свою зацікавленість у проведенні турніру 2026 року вже виказали три країни: Канада та Мексика, члени КОНКАКАФ (Північна та Центральна Америка, і країни Карибського басейну), а також Колумбія, яка представляє Південноамериканську футбольну конфедерацію футболу (КОНМЕБОЛ). Ці країни мають намір подавати заявку.

Згідно коефіцієнтів букмекерської контори Coral, головним фаворитом на остаточну перемогу є Канада, шанси якої оцінені котируванням 4.00 (25%). Далі йдуть Мексика та Колумбія, з однаковим коефіцієнтом на тріумф – 7.50 (13%).

Але остаточний список претендентів може стати набагато ширше, адже є й інші країни, які раніше виявляли інтерес до проведення турніру, але поки що не прийняли рішення з приводу подачі заявки. Це Марокко (КАФ, Конфедерація футболу Африки), США (КОНКАКАФ), Англія, Казахстан (УЄФА, Союз європейських футбольних асоціацій), а також спільна заявка від Нової Зеландії і Австралії, які представляють різні футбольні конфедерації – ОФК (Конфедерація футболу Океанії) і АФК відповідно.

Варто відзначити деякі особливості потенційних країн-господарок мундіалю:

Марокко чотири рази подавала свою заявку на проведення ЧС (1994, 1998, 2006, 2010), але так жодного разу і не провела турнір, ставши головним невдахою за кількістю програних заявок.

США, передова держава планети з відповідним потенціалом, проводила ЧС 1994 року, але програла заявку 2022 Катару. А в 2026 році, 4-го липня, у Сполучених Штатах святкуватимуть 250 річницю Дня Незалежності – особлива подія для країни.

Спільна заявка Нової Зеландії та Австралії частково може стати винятком із правил, адже Австралія формально представляє Азію, але даний «дует» поки не тільки не визначився з подачею заявки, але й не прийшов до рішення, на який турнір це краще зробити – 2026 або 2030 року.

Англія, країна, що подарувала футболу всесвітню популярність, останній раз проводила ЧС в далекому 1966 році, а останній раз програла конкуренцію Росії в 2018-му.

Казахстан же, більша частина якого географічно лежить в Азії, представляти буде європейський континент.

Букмекерська контора Coral наступним чином оцінює шанси вищеперелічених претендентів: США – 8,00 (12,5%), Англія – ​​12.00 (8%), Марокко – 16.00 (6%), Нова Зеландія /Австралія – ​​20.00 (5%), Казахстан – 33.00 (3%).

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?