«Механізму боротьби з договірними матчами наразі немає». Як ФНЛ Росії і «Фонбет» контракт підписували

Рейтинг Букмекерів

12-го листопада відбулося офіційне підписання договору між Футбольною національною лігою (ФНЛ) і букмекерською конторою «Фонбет». Сторони домовилися про розширення титульного спонсорства і пообіцяли спільно боротися з договірними матчами в Першому дивізіоні. Репортаж кореспондента «Рейтингу Букмекерів» з місця подій.

Максим Кирюхін, Ігор Єфремов і Дмитро Малков

Голова «Фонбет» Максим Кірюхін і президент ФНЛ Ігор Єфремов

Футбольну національну лігу Росії представляв її президент Ігор Єфремов. Від «Фонбет» у заході брав участь голова компанії Максим Кірюхін і керівник департаменту стратегічного розвитку і маркетингу Дмитро Малков.

Перша частина угоди стосувалася розширення спонсорського пакета. З серпня 2015-го року «Фонбет» є титульним спонсором ФНЛ. Офіційно турнір зараз носить назву «Фонбет-Першість Росії з футболу серед команд клубів ФНЛ». Тепер ім’я букмекерської компанії також з’явиться у назві Кубка ФНЛ. Це змагання проводиться з 2012-го року впродовж 10-12-ти днів в лютому на Кіпрі і в Туреччині, де багато команд Першого дивізіону проводять передсезонні збори.

У Ігоря Єфремова поцікавилися, чи не планує ФНЛ відповідати тенденціям патріотизму та провести турнір російських команд в Росії. Наприклад, в нещодавно приєднаному Криму. Глава ФНЛ пообіцяв в майбутньому обов’язково подумати над цим питанням, але поки послався на клімат і відсутність відповідних умов.

«Зараз проведення Кубка ФНЛ в Росії технічно неможливо. Бо навіть у південних регіонах країни температура в лютому досить сувора. Також є серйозні проблеми з інфраструктурою. За співвідношенням ціна-якість умов, рівних тій же Туреччині, в Росії поки альтернатив запропонувати не можуть. Якщо говорити про Крим, то коли там буде інфраструктура відповідна, тоді зіграємо й там», – повідомив Єфремов.

Проте здебільшого журналістів цікавила друга частина угоди. «Компанія «Фонбет» виступає за чесну гру і сьогодні ми підписуємо унікальний для російського правового поля контракт, який буде сприяти ранньому запобіганню договірних матчів», – таку заяву зробив Максим Кірюхін перед підписанням договору.

На жаль, в чому полягає унікальність угоди і як саме «Фонбет» і ФНЛ збираються боротися з «договірняками», дізнатися не вдалося.

«Ви зараз від нас прагнете певної конкретної відповіді з конкретною схемою, але на даний момент у нас цієї відповіді немає. Як ви знаєте, в РФС є посада офіцера з безпеки, який зокрема співпрацює зі структурами ФІФА з питань підозрілих матчів. Покарання за «договірняки» за регламентом РФС передбачаються колосальні, аж до довічної дискваліфікації. Ми з «Фонбет» свої кроки проговорили перед підписанням угоди. Якщо раптом відбудеться підозрілий матч, наші дії не стануть таємницею для преси. Але зараз говорити, що саме ми будемо робити, не зовсім правильно. Ми підписали договір про наміри, а механізм будемо обкатувати в роботі», – розповів Єфремов.

Максим Кирюхін, Ігор Єфремов і Дмитро Малков

Максим Кірюхін, Ігор Єфремов і Дмитро Малков

«Ми наразі саме намагаємося виробити механізм взаємодії ФНС і букмекерів. Безпосередньо конкретні методи передачі інформації, методи обробки цієї інформації, визначення, що є підозрілою подією. Швидкість передачі цієї інформації і швидкість відгуку від ФНЛ на цю інформацію – ось що є основою цього контракту. Тобто саме механізм. У законі все про договірні матчі вже прописано. Всі сторони розуміють свої обов’язки, а от що далі з цим робити, ніхто не розуміє. Не написано, як передавати інформацію, хто саме цим має займатися і в які терміни. Саме цей механізм ми і будемо намагатися виробити», – Дмитро Малков теж не додав конкретики.

Натомість керівник маркетингу «Фонбет» розповів, як просувається співпраця компанії з міжнародною організацією Federbet, найбільш відомою серед борців з договірними матчами у світовому спорті.

«Компанія «Фонбет» нещодавно уклала контракт з Federbet і ми дуже активно з ними взаємодіємо не тільки з приводу російських подій, але також повідомляємо про підозрілу активність в ставках і на зарубіжні чемпіонати. Я точно знаю, що секретар Federbet Франческо Баранка вельми зацікавлений в тому, щоб розпочати взаємодію з РФС і ФНЛ. Тепер ми зможемо сприяти встановленню контактів між ФНЛ і Federbet», – повідомив Малков.

Наостанок все той же Малков від імені всього «Фонбет» подякував ФНЛ за співпрацю і висловив упевненість, що букмекерська компанія зможе допомогти першому дивізіону, який і без того успішно розвивається. За даними представника букмекерів, відвідуваність турніру зростає з року в рік, якість гри покращується, а дивних матчів стає менше.

«Відстежуючи всі події в спорті як експерти, ми бачимо, що з кожним роком саме ФНЛ стає професійніше і чистіше у грі, порівняно, приміром, з подіями восьмирічної давнини. У командах хороші гравці, будуються нові стадіони, інтерес вболівальників до ФНЛ зростає щороку. Збільшується відвідуваність. Бачимо, що і цієї осені, вже після підписання угоди, відвідуваність зростає. Думаю, що завдяки нашій співпраці клієнти «Фонбет» ще більше зацікавляться Першим дивізіоном, підуть на стадіони, щоб вболівати за свої команди. Ми хочемо підтримувати російський спорт і будемо це робити», – підсумував Малков.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?