Маржа букмекера та її вплив на довгострокову прибутковість ставок на спорт

Рейтинг Букмекерів

Чи знаєте ви, що таке маржа, яку важливу роль вона відіграє у ваших ставках? Чим більше маржа букмекера, тим точнішими повинні бути ваші ставки, якщо ви чекаєте від них прибутку на дистанції.

Маржа закладається у коефіцієнти букмекера і є по своїй суті комісією букмекера

Маржа закладається у коефіцієнти букмекера і є по своїй суті комісією букмекера

Маржа і кращі коефіцієнти

По суті маржа, також відома як дохід букмекера або відсоток з ринку, це додаткова величина до сукупних 100% ймовірності всіх можливих результатів події.

Як приклад візьмемо підкидання гральної кості. Кожна грань з унікальним числом має однакову ймовірність випадання, рівну 16.66% (1/6). Кожна 1-а гривня, поставлена на те, що випаде число «3», повинна принести вам 5 грн. прибутку, якщо це число випаде. Десятковий коефіцієнт для цієї події дорівнює 6.00.

Проте букмекерська контора повинна отримувати прибуток і тому запропонує вам коефіцієнт швидше близький до 5.00, а не до 6.00, що недостатньо відображає ймовірність події. Кинувши кость 600 разів, ви побачите свій номер десь близько 100 разів. Ставлячи щоразу по 1-ій грн., ви поставите 600 гривень, з них 500 програєте і близько 400 гривень прибутку отримаєте, віддавши букмекерові близько 100 гривень завдяки маржі. Потрібно мати на увазі, що на дистанції можливі довгі смуги вдач або невдач.

При даному коефіцієнті, імовірність підсумку, що мається на увазі, дорівнює 20% (1/5). Однак можливих результатів 6, тому сума результатів дорівнює 120%. Різниця між 100% і цією сумою і є маржею букмекера, в даному випадку вона дорівнює 20%.

То яким чином маржа впливає на ваші ставки?

По суті, чим вища маржа, тим вищі шанси закладаються проти гравця.

У вищенаведеному прикладі при коефіцієнті 5.00 гравець повинен робити правильний прогноз у 20% випадків протягом часу. За 100 підкидань кістки гравець повинен зробити правильний вибір мінімум у 20-и випадках, щоб не залишитися у збитку.

Тому у випадку з букмекером з маржею 20%, гравці повинні вгадати 3 додаткові випадання потрібного номера кістки, у той час як потрібно було б вгадати всього 17 (1/6 частина від 100%), якби маржі не було.

Тепер давайте розглянемо точку беззбитковості з різною величиною маржі, щоб з’ясувати, як вона впливає на наші ставки.

При підкиданні монетки справедливим коефіцієнтом буде 2.00 на обидва результати. У цьому випадку гравцеві потрібно зробити мінімум 50 правильних ставок для беззбитковості. Однак при маржі у 5% коефіцієнти були б по 1.904. У такому випадку нам потрібно зробити 53 вірні прогнози зі 100-а для того, щоб не залишитися у мінусі. Тобто чим вище маржа букмекера, тим точнішими повинні бути наші прогнози.

Що ми дізналися?

Гравці, що використовують довгострокові стратегії ставок, прагнуть максимізувати свій прибуток, використовуючи максимально вигідні коефіцієнти. Чим вища маржа, тим нижчі коефіцієнти, і щоб це компенсувати, прогнози повинні бути більш точними для досягнення беззбитковості.

По суті це підвищення точності є округленням до маржі, помноженої на беззбитковість, якби маржа дорівнювала нулю. У прикладі з монеткою беззбитковість при нульовій маржі – це 50 вгадувань з 100-а. При маржі у 3% число необхідних вгадувань підвищується на 3% від 50-и, тобто на 1.5, але округлюється до 2-х.

Тому нам потрібно 52 правильних прогнози при маржі 3%. Букмекерські контори Pinnacle Sports і Sbobet пропонують маржу 2% на популярні спортивні ринки, що, в порівнянні з середньою маржею у 5% в цілому по індустрії, являє собою велику цінність.

Професійні гравці повинні грати у низькомаржинальних конторах, тому що пропонована ними низька маржа надає більше шансів на стійкий успіх, порівняно з іншими букмекерськими конторами, але насправді вони вважають, що  краще грати в конторах для любителів, бо саме там їм вдається повернути маржу на свою користь. Докладніше про це у матеріалі про те, чи можна вигравати роблячи ставки на спорт.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?