Марія Лепщікова: представники «Парі-Матч» обрали найкращу стратегію захисту

Рейтинг Букмекерів

Представники гральної індустрії очікують розвитку скандалу між ТОВ «Парі-Матч», українськими правоохоронними органами і наразі неафішованою третьою стороною (яку в «Парі-Матч» називають, не заглиблюючись у конкретику, «недобросовісними конкурентами»). На, мабуть, «найгарячішу» тему як серед професіоналів галузі, так і звичайних любителів ставок на спорт «Рейтинг букмекерів» поговорив з авторитетним в гемблінг-бізнесі юристом компанії «Правова лінія» Марією Лепщіковой.

– Букмекерський бізнес в Україні, як відомо, знаходиться поза законодавчим регулюванням. Наскільки, на вашу думку, перспективні претензії українських правоохоронців до ТОВ «Парі-Матч»?

– З урахуванням того, що цей факт активно обговорюється й освітлюється, можна припустити, що так і було заплановано. А тоді можна думати, що це «замовлення». При замовленні перспективи зазвичай залежать від того, у кого (замовника або «жертви замовлення») більше можливостей для вирішення питання. Але, по суті, нічого по-справжньому особливого не сталося. Правоохоронні органи провели перевірку, вилучили техніку. Таке буває. Але всі одразу заговорили про «тиск» на «Парі-Матч». Хоча, цілком можливо, мова йде виключно про фінансові інтереси і боротьбу за дохід, а не якесь особисте відношення до цієї компанії.

– У ТОВ «Парі-Матч» стверджують, що не мають абсолютно ніякого відношення до інтернет-сайту Parimatch.com, претензії до діяльності якого висловили силовики. Чи маємо ми справу з крадіжкою бренду, або ж все це – виключно юридична колізія?

– Якщо хтось «краде» чужий бренд, то він факт крадіжки не афішує. А якщо компанія-власник бренду сама «хуліганить», запускає не цілком законний продукт під своїм розкрученим брендом (це лише приклад, абстрактно, безвідносно до «Парі-Матч»), тоді, звичайно, у разі серйозної перевірки вона буде відхрещуватися від причетності до роботи «закладу». Повторюся, це просто приклад, що не належить до обговорюваного бренду. До того ж, будучи сторонніми спостерігачами і не володіючи жодною інформацією, крім публічної, не можна дати кваліфікацію подій як «крадіжка бренду» або «хуліганство під власним брендом».

– І все ж хто, на вашу думку, може бути зацікавлений в юридичному «тиску» на ТОВ «Парі-Матч»?

– Необхідно розуміти, що діяльність, яка була зафіксована під час перевірки, навряд чи відповідала законодавству України. Отже, в її припиненні можуть бути зацікавлені всі, хто веде бізнес, який функціонує в рамках законності. Подібна діяльність передбачає, як мінімум, сплату податків. Незаконна ж активність виграє в питанні прибутковості, не пов’язуючись з додатковим адміністративним тягарем у вигляді податків. У зв’язку з цим об’єктом «замовлення», цілком можливо, була активність, що заважала конкурентам поруч, а не конкретний бренд. Однак, вважаю, «Парі-Матч» обрали найкращу з можливих стратегій захисту, кажучи про те, що компанія не має ніякого відношення до об’єкта перевірки.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?