Лобізм і жадібність: депутати парламенту України саботують легалізацію гемблінгу?

Рейтинг Букмекерів

У той час як окремі депутати Верховної Ради публічно зізнаються у власній залежності від азартних ігор, український парламент, забувши про репутацію країни, гальмує прийняття довгоочікуваного всім букмекерським співтовариством закону про легалізацію грального бізнесу. Депутати вважають, що підготовлений фахівцями Міністерства фінансів України документ містить численні корупційні ризики. У свою чергу, деякі експерти букмекерського ринку вже відверто називають дії парламентаріїв саботажем.

Скоро стане зрозуміло, чи вдасться стримати апетити лобістів-популістів з числа членів українського парламенту

Скоро стане зрозуміло, чи вдасться стримати апетити лобістів-популістів з числа членів українського парламенту

У середині грудня народжений у надрах українського Кабміну законопроект «Про детінізацію ринку азартних ігор та забезпечення доходами бюджету з метою виконання соціальних зобов’язань» у так званому «бюджетному пакеті» вперше був представлений на розгляд депутатам. Але останні навіть не звернули уваги на цей документ, в популістському угарі критикуючи з трибуни Ради основні статті головного документа держави – бюджету.

У підсумку розгляд законопроекту було заплановано в декількох профільних комітетах парламенту. Першим свій вердикт виніс Комітет з питань запобігання та протидії корупції, очолюваний Єгором Соболєвим. За підписом нардепа в інтернеті декілька днів тому з’явилася резолюція, в якій рекомендується відкласти розгляд законопроекту. Причина – велика кількість корупційних складових, закладених, на думку парламентаріїв, в тексті урядового законопроекту.

Особливо людей з мандатами стурбували положення, що стосуються функціонування лотерейного бізнесу, в якому тісним вузлом зав’язані фінансові інтереси кількох «акул олігархії» України. Стосовно букмекерського бізнесу депутати поки що ніяких претензій не пред’явили. Мабуть, було «занадто багато літер» і вони не зацікавилися таким «дріб’язком».

Також варто зазначити, що парламентарії – небезпідставно, варто визнати – звернули увагу на потенційно корупційний небезпечний новий регуляторний орган у структурі уряду. Відповідно до законопроекту, саме цей регулятор буде мати абсолютну свободу дій щодо коригування оперування компаній-гравців грального бізнесу в Україні, і прийняття штрафних заходів до порушників (аж до відкликання ліцензії).

Із серії «сам книгу не читав, але не схвалюю» виступив в ефірі телеканалу «112 Україна» член Верховної Ради Олег Ляшко. Один з найодіозніших представників українського політтераріума, він відверто зізнався, що в минулому страждав хворобливою пристрастю до азартних ігор. Людина рідкісного демагогічного таланту, пан Ляшко заявив, що і сам колись «просаджував» скромну депутатську зарплату в «злачних місцях».

Колишній ігроман, депутат Олег Ляшко вміло відпрацьовує «накази виборців»

Колишній ігроман, депутат Олег Ляшко вміло відпрацьовує «накази виборців»

«Я дійсно грав. Багато програвав грошей. Всю свою зарплату, яку я заробляв – я програвав і вигравав. А потім, коли став депутатом у 2006-му році, мені стало соромно, що я, парламентарій, ходжу і граю. І я з цим зав’язав» – відомому безкомпромісним популізмом пану Ляшко довелося «додати перцю», щоб хоч якось обґрунтувати власне небажання голосувати за легалізацію грального бізнесу.

Професійний економіст Ніна Южаніна, глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики, сказала агентству «РБК-Україна», що на засіданні її комітету тема легалізації гемблінгу навіть не порушувалася. Проте, як заявила парламентарій, «по настрою депутатів» вона побачила, що законопроект не буде підтриманий при голосуванні в залі.

Нагадаємо, що легалізація в країні грального бізнесу передбачена одним з пунктів Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яку підписала Україна. Більш того, від прийняття бюджету і Податкового кодексу до Нового року залежить і життєво важливий для «підтримки штанів» економіки держави наступний грошовий транш від Міжнародного валютного фонду. Без грошей МВФ в уряду просто немає коштів на виконання соціальних зобов’язань (виплату пенсій і зарплат бюджетникам, в першу чергу). Доходи ж від легального функціонування грального бізнесу вже закладені в проект бюджету на 2016-й рік авторства Мінфіну, проти прийняття якого так люто виступає нині більшість депутатів Верховної Ради.

Ірину Сергієнко, гендиректора Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства, відверто смішить декларована з телеекранів «соціально відповідальна» позиція депутатів, які відмовляються голосувати за легалізацію гемблінгу в тому числі нібито і через острах, що гральний бізнес «висмокче» останні гроші у найбідніших співгромадян.

Двигуном всього цього дійства є нездоровий лобізм і неймовірна жадібність окремих дуже впливових у країні людей

«Двигуном цього дійства є нездоровий лобізм і неймовірна жадібність окремих дуже впливових у країні людей» – говорить вона «Рейтингу Букмекерів». Під турботою про український народ депутати намагаються замаскувати примітивний «дерибан» різних фінансових потоків, впевнена експерт. Вона називає саботажем відмову Верховної Ради голосувати за законопроект про детінізацію гральної галузі.

«Деякі люди все хочуть підім’яти під себе. Є навіть інформація, що букмекерський бізнес саме з цієї причини не хочуть бачити в Україні, – говорить пані Сергієнко. – Навіщо їм потрібен букмекерський ринок, який буде розвиватися в умовах здорової конкуренції, приверне іноземні інвестиції в країну і буде як «більмо на оці»? Звичайно, краще монополізувати лотереї та гребти гроші лопатою в одну кишеню».

Всього декілька днів роботи сесії Верховної Ради залишилося для того, щоб зрозуміти, чи вдасться уряду переконати «ненаситних» народних обранців стримати апетити, прийняти бюджет країни і зберегти репутацію України в очах світової громадськості.

Кому дістанеться Україна? Легалізації букмекерського бізнесу в країні заважає корупція.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?