Лайв або прематч. Які ставки на спорт вигідніші?

Рейтинг Букмекерів
У новому матеріалі своєї колонки про професійну гру на спортивних ставках Микита Харьков міркує над тим, як вигідніше ставити – в лайві або прематчі, – і ділиться особистим досвідом.

Лайв або прематч. Які ставки на спорт вигідніші?

У кожній конторі є програма, яка автоматично знижує і підвищує коефіцієнти. Спирається ця програма на гроші користувачів, які ті ставлять. Іноді лайвер може трохи покрутити коефіцієнти на свій розсуд. Цим лайвером може опинитися кожен: працювати на цій посаді нескладно. Подивіться в своїх конторах в нижній частині сайту, там зазвичай є посилання на розділ «Вакансії», де набирають таких людей. Головне – уважно стежити і в потрібні моменти закривати лінію або коригувати коефіцієнти вручну, якщо в тій «будці», де лайвер працює, це не до кінця автоматизовано.

Наскільки я знаю, зарплата у лайвера фіксована. Є якісь премії і % від чистого прибутку з його матчів. До речі, недавно я запитав себе: а що думає лайвер про свої просадки за певними матчами і чи знає щось про дистанції. Так що по той бік барикад в LIVE сидить така ж людина, що і ви.

Якщо судити за різними інтерв’ю, то букмекери набирають молодих людей, які вміють рахувати, знають хоч трохи логіку і все, що пов’язано з математикою. Зараз напевно такого немає, щоб суцільно були слабкі лайвери. Але я впевнений, що текучка на цій роботі будь здоров. Лайверів, які тільки почали працювати, досвідчені гравці і карають.

Топ-матчі ведуть досвідчені лайвери, які отримують хорошу зарплату і не сіпаються. Адже на такі матчі, як «Барселона» – «Реал», матчі Ліги чемпіонів і англійської Прем’єр-ліги, припадає левова частка ставок. Одна з основних завдань лайвера полягає в тому, щоб, коли хтось поставив велику суму на певний результат, швиденько простежити за коригуванням коефіцієнта в іншу сторону, зробивши зворотний коефіцієнт привабливішим. Прибуток контори полягає в маржі. Поставив один гравець за 1,9 на тотал менше 1000 гривень, а інший за 1,95 так же 1000 гривень, але на тотал більше. Цю різницю і забирає собі букмекер. У складанні такого балансу грошей і коефіцієнтів і полягає задача лайвера.

У прематчі працюють аналітичні відділи, які утворюють лінію на основі різних факторів. Як правило, ці люди заробляють великі гроші, дуже цінуються і виконують свою роботу на «відмінно». Тому доматч перемогти складніше: проти вас сильні і досвідчені хлопці. А ось в LIVE може виявитися новачок. Так, цього новачка навчають тиждень, а далі сам: не можна ж тільки навчати, йому років-то скільки.

Особисто я частенько можу по лінії в LIVE сказати, якого рівня проти мене сидить працівник. Часом це дуже чітко видно.

Є й інші нюанси. Кілька пунктів про те, чому краще ставити в LIVE:

1. Останній раз я усвідомлено робив ставку до матчу більш 3 років тому. За цей час я не робив ставки до матчу навіть для інтересу. Мені здається, що ставки для задоволення можуть трошки тебе розгвинчувати, і ти будеш втрачати заряд міцності в психології.

2. Твердо переконаний, що ручками перемогти до матчу на результатах, форах, тоталах голів майже неможливо. Максимум, що можна грати – статистику. І то – відразу по виходу лінії. Інакше дядьки все з’їдять за тебе. Деякі гравці кожен раз чекають лінію, щоб зарядити по виходу на завищений коефіцієнт, а до матчу перекритися обережно там же або не там.

3. Бити лінію до матчу складніше по низці причин. Ти можеш помилитися з планом на гру: у тебе в голові він один, у тренерських штабів зовсім інший. Або, наприклад, доматчева лінія більше побудована на аналітиці комп’ютера і аналітиці людини, який її регулює, а лінію в LIVE (сильна зміна коефіцієнтів) в більшій мірі рухають гроші гравців. Так, до матчу лінію також штовхають гроші, але в LIVE це видно наочніше. До всього цього ти бачиш гру, статистику та все інше.

4. Людський фактор: майстерність лайвера, який веде матч на стороні контори. Він може бути менш досвідчений, ніж ви. Його завдання – відпрацювати зміну і піти додому, а ваше завдання – його обіграти. Тому ви оглядаєте матчів більше, звідси у вас більше досвіду. До того ж ви ризикуєте своїми коштами.

5. У LIVE ви можете побачити велику кількість певних ігрових моментів. Наприклад, в перші 10 хвилин було 8 фолів. Більшість відразу завантажують на ТБ. Але важливо розуміти, що після великої кількості цього результату йде затишшя. Навчитися ловити цей момент переходу дуже важливо. До цього додається фактор лайвера, який бачить суми на ТБ і піднімає/затримує коефіцієнт на ТМ, щоб до нього закрилися на друге плече, і він по маржі закінчив зустріч в плюсі.

6. Ставки в LIVE мають перевагу в тому, що ви маєте більше інформації про гру, а фактично ви вже знаєте все: склади, більш-менш план на гру і все інше. По ходу зустрічі ви просто коригуєте свою доматчеву ідею.

Розумію, що на цю тему можна дискутувати досить довго, тому інші фактори ми розглянемо в наступних матеріалах.

Читайте також статтю Микити Харькова «Нічні ставки на спорт: робити чи ні?».

Довідка: Микита Харьков – професійний гравець на ставках зі стажем більше 10 років, спеціалізується на LIVE. Один з адміністраторів пабліку «Блокнот», пише про статистику, і власник телеграм-каналу «Букмекерські контори і все все все».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт