Комісію з азартних ігор без конкурсу очолить людина «від Офісу Зеленського»

Тарас Гончар
Стало відомо, що конкурсу для обрання очільника та членів Комісії з розвитку та регулювання азартних ігор у законопроєкті про гральний бізнес, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні, не передбачено. На це місце претендує Борис Баум, який називає себе «представником Офісу Президента». Про це йдеться у розслідуванні Аліси Юрченко для Bihus.Info.
Комісію з азартних ігор без конкурсу очолить людина «від Офісу Зеленського»

Комісію з азартних ігор без конкурсу очолить людина «від Офісу Зеленського»

З розслідування Bihus.Info випливає, що Борис Баум наразі координує гральний бізнес і депутатів, які доопрацьовують законопроєкт про його легалізацію, з Офісом Президента. Він регулярно зустрічається з менеджментом азартних закладів і їздить на Банкову розповідати про хід справи.

Баум відкрито говорить, що діє від ОП і йому доручили перемовний процес, хоча він не є співробітником жодного з державних органів України.

За даними журналістів, Офіс Президента спершу долучив Баума до розробки законопроєкту, а потім без конкурсу віддав йому контроль над гральним бізнесом України.

Згідно із законопроєктом 2285-д, усі повноваження щодо ринку азартних ігор віддадуть одній структурі – Комісії з розвитку та регулювання азартних ігор. Її створять з нуля. Новий орган буде вирішувати питання видачі ліцензій, перевірок, звітності, санкцій тощо. Конкурс на посаду керівника комісії не планується, його буде призначати група депутатів з Комісії фінансів та податкової політики, яка розробила законопроєкт, а Кабмін – затверджувати.

Хоча антикорупційний комітет парламенту вже двічі направляв свої зауваження щодо необхідності проведення конкурсу, депутати ухвалили за основу версію з непрозорим механізмом обрання керівництва Комісії.

В Офісі Президента не приховують, що бачать Бориса Баума на чолі нового держоргану без конкурсного відбору.

«Принаймні, у нас є до нього довіра. Моя думка, що це нормальна кандидатура. На конкурсі, без конкурсу, в.о., а потім конкурс… Без різниці. Насправді головне завдання зараз – запустити процес», – переконує Кирило Тимошенко, заступник керівника ОП.

Зазначимо, що Борис Баум – громадянин Латвії, який працював з російсько-українською групою VS Energy (в Україні володіє декількома обленерго, готелями Premier Palace та іншими). Зокрема він входив у наглядову раду Нікопольського заводу феросплавів. Мав кіпрську фірму, яку ЗМІ пов’язували з російською лотереєю.

Політолог: «Судячи з налаштованості очільників держави, питання легалізації грального бізнесу буде вирішене»

Економіст: «Закон не зробить гральний ринок цивілізованим, а лише дозволить легально відмивати гроші»

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Грайте обережно. За ознак залежності зверніться до фахівця.

  • Сетевое издание «Рейтинг Букмекеров» (адрес в сети Интернет - https://bookmaker-ratings.ru) (далее - Издание)
  • Учредитель Издания: Мирзоян Сергей Владимирович
  • Главный редактор Издания: Бодров Андрей Константинович
  • Телефон: +7 495 151 6150
  • E-mail: [email protected]
Свидетельство о регистрации средств массовой информации: Эл ФС77-70265 выдано Федеральной службой по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций (Роскомнадзора) 10 июля 2017 г. Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+)
Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт