Капери та їхні жертви

Рейтинг Букмекерів

Сьогодні я хочу поговорити про так званих каперів. Є тільки два види «каперів»: одні шахраї, інші – знахабнілі шахраї. Перші обманюють, говорячи, що вони дуже довго вивчають статистику і приблизно вгадують результат тієї чи іншої спортивної події, а другі так знахабніли, що заявляють, нібито у них є достовірна інформація про договірний матч.

kapper

Ви запитаєте, чому ж обманюють? Тому що, якби вони знали, на що ставити, поставили б самі.

Втім, я не виключаю існування людей, які здатні передбачати деякі ситуації і навіть знаю, де ці люди ставлять. Саме через них на Betfair ввели окрему категорію преміум-витрат у 60% від прибутку на рахунку. Ці люди дуже багаті, і мають у своєму розпорядженні великі суми грошей. Але їх суттєва відмінність у тому, що вони ні за що не стануть ділитися своєю інформацією. Тому що вони виграють за рахунок ставок на недооцінені результати, і як тільки ця інформація пошириться, цей результат перестане бути недооціненим, оскільки під тиском ставок коефіцієнт знизиться. Є ще люди, які передбачають руху ринків і фіксують прибуток до початку матчу. Тобто ставлять на результат з високим коефіцієнтом і закривають позицію перед початком матчу. Погодьтеся, що ні ті, ні інші не мають нічого спільного з «каперами», які продають свої прогнози і для того, щоб надути довірливих відвідувачів, видаляють свої програші зі статистики.

А тепер про договірні матчі. Не хочу нікого образити, але людину, яка купує інформацію на договірний матч за 700 гривень і вірить в успіх, інакше як «лохом» не назвеш. Намагаюся зрозуміти психологію цієї людини (я люблю ставити себе на місце інших і прикидати варіанти ходу думок). Отже, варіант перший: для нього 700 гривень чималі гроші, інакше він би зрозумів, що за цю дрібницю просто неможливо купити нічого подібного. Але якщо трохи поворушити мізками і подивитися навколо, то стане ясно, – нехай для вас це велика сума, але для інших, особливо людей у спорті, які займаються договірними матчами, це копійки.

Варіант другий: йому не шкода 700 гривень і він хоче спробувати. Якщо йому пощастить, то він програється у перший же раз і зрозуміє, що його надули. А якщо він випадково виграє, то наслідки можуть бути плачевними. У перший раз він перевіряв «капера» і ставив приблизно таку суму, щоб виграш покрив його витрати і забезпечив трохи прибутку. Але вдруге він, натхнений своїм успіхом, всю ніч не спавши через мрії про яхту та власний острів, піде і поставить все, що у нього є. Навіть якщо він програє, втретє йому пообіцяють «стопудняк», і на цей раз він поставить ще більше, щоб повернути програні гроші. І так до тих пір, поки не потрапить у серйозну боргову яму. Дуже шкода, звичайно, але відсутність мізків або небажання ними ворушити, як правило, привертає увагу людей, які бажають нажитися на цьому.

Які робимо висновки? Договірні матчі існують? Звичайно ж! Чи може звичайна людина де-небудь роздобути інформацію про них? Звичайно ж, ні! Скільки коштує договірний матч? Як правило, рівно половину суми, яку можна на цей матч поставити, і при цьому не привернути уваги букмекерів і, як наслідок, правоохоронних органів. Розмір цієї суми безпосередньо залежить від популярності події. На фінал Вімблдону можна поставити мільйони доларів, а на Челленджер – не більше 10 тисяч. Знову ж, витік інформації тільки нашкодить людині, що знає результат матчу, адже дізнавшись таке, будь-яка людина з боку побіжить займати гроші та постарається поставити якомога більше. І цим вчинком в кращому випадку знизить коефіцієнт на даний результат, а в гіршому букмекери запідозрять недобре і просто знімуть цю подію зі своєї лінії.

Іноді витік інформації і надмірна жадібність призводять до гучних скандалів. У 2007 році Микола Давиденко, будучи четвертою ракеткою світу і першою у Росії, злив матч з тенісистом третього сорту. На біржі ставок на поразку Давиденка було поставлено 3.5 мільйона, причому таким необережним чином, що упродовж матчу на користь Давиденка коефіцієнт його перемоги не падав, як це має бути, а піднімався під напором ставок на його поразку. У другому сеті поєдинку Давиденко раптово відмовився від продовження матчу… З чуток, були замішані серйозні люди з Північного Кавказу. У підсумку виграш не виплатили, а тенісист зганьбився.

У те, що Давиденко домовлявся з недосвідченими і жадібними людьми, віриться насилу. Швидше за все, він підставився через витік інформації. Я думаю, це був досить яскравий приклад для всіх, щоб зрозуміти, що договірняки у мережі – це чистий обман. Ну, а якщо ви досі хочете випробувати долю, і вам віриться, що ваш «капер» все-таки продає вам вірняк, то – так і треба вам.

Спасибі за увагу, бережіть себе і вдачі!

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?