Італійський прокурор: «В топ-20 кращих тенісистів є гравці, яких слід перевірити на договірні матчі»

Олександр Веселов

Прокурор з італійського міста Кремона Роберто Ді Мартіно, котрий присвятив два роки справам про договірні матчі в тенісі, стверджує, що керівництво даного виду спорту має приділяти більш серйозну увагу «договірнякам», не боячись карати відомих гравців.

Роберто Ді Мартіно вважає, що з приводу «договірняків» слід перевірити більше 20-ти тенісистів

Роберто Ді Мартіно вважає, що з приводу «договірняків» слід перевірити більше 20-ти тенісистів

Зокрема, прокурор вважає, що серед топ-20 поточного рейтингу ATP є два тенісисти, котрих слід прискіпливо перевірити на причетність до договірних матчів, повідомляє сайт видання Independent. Більше того, Ді Мартіно припускає, що понад два десятки помітних гравців повинні бути перевірені з приводу чесної гри.

«Звичайно, якщо б всі ці гравці представляли Італію, щонайменше вони були б допитані. Але міжнародна проблема більш масштабна, аніж ситуація з кількома італійськими тенісистами. Не розумію, чому Tennis Integrity Unit (організація, яка бореться з «договірняками» в тенісі) веде себе настільки пасивно. Мова йде не тільки про тенісистів другого ешелону, а також про гравців, чиї імена мають певну вагу», – розповів Роберто Ді Мартіно.

Прокурор знає, про що говорить, адже впродовж двох років займався справами про підозрілі матчі в тенісі, досліджуючи інтернет-листування та записи телефонних розмов, що проводилися між гравцями та гемблерами.

Нагадаємо, що в серпні 2015-го року двоє італійських тенісистів Потіто Стараче і Даніеле Браччіалі були довічно дискваліфіковані за договірні матчі, якраз на підставі матеріалів, котрі надали судові органи міста Кремона. Але пізніше їхні покарання були суттєво зменшені Апеляційним судом італійської федерації тенісу.

А декілька днів тому стало відомо, що інший представник Італії Марко Чеккінато, котрий, зокрема, представляє свою країну на матчах Кубка Девіса, також підозрюється в участі у «договірняку». Окрім того, на початку року перша ракету світу Новак Джокович згадував, як в 2007-му році його намагались підкупити на турнірі у Санкт-Петербурзі.

Також довічно дискваліфікований за договірні поєдинки австрійський тенісист Даніель Келлерер скаржився, що його покарали безпідставно, при цьому наголошував, що в тенісі дійсно є нечесні гравці, але керівництво ніколи не покарає відомих тенісистів.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?