Ірина Сергієнко: законопроект Мінфіну передбачає переділ грального ринку, а не його детінізацію

Рейтинг Букмекерів

Міністр фінансів України Олександр Данилюк виступив за легалізацію в країні грального бізнесу і зазначив, що фінансове відомство працює над відповідним законопроектом. За словами першого заступника міністра фінансів України Оксани Маркарової, законопроект може бути готовий до зими. Генеральний директор Всеукраїнської спілки розвитку букмекерства і президент Української асоціації гральної індустрії Ірина Сергієнко в розмові з кореспондентом «Рейтингу Букмекерів» поділилася своєю думкою про те, як зміниться гральний бізнес в Україні, якщо він буде легалізований.

r-2

Ірина Сергієнко впевнена, що у Верховній Раді України в такому вигляді не пропустять законопроект

– Мінфін України працює над законопроектом про легалізацію гемблінгу в країні. Які шанси грального бізнесу вийти з тіні в Україні?

– Представники ринку, безумовно, мають у своєму розпорядженні певну інформацію про законопроект, який найближчим часом буде ініціювати Міністерство фінансів України. Поки підстав для оптимізму не бачу. Дуже багато питань викликає як процес підготовки даного законопроекту, так і його зміст. Я б в принципі не говорила про те, що зміст законопроекту передбачає детінізацію ринку, радше – переділ. Впевнена, що профільний Комітет Верховної Ради України в такому вигляді не пропустить законопроект. Пропоную дочекатися офіційної версії. Потім будемо оцінювати шанси.

– Чи беруть представники грального бізнесу участь в розробці відповідного законопроекту?

– Мушу визнати, що цього разу при розробці законопроекту такий основоположний принцип державної регуляторної політики як прозорість і необхідність враховувати громадську думку, закріплений в Законі України «Про засади державної регуляторної політики» Міністерством фінансів України не дотримувався. Це не може не насторожувати і дозволяє говорити про те, що, швидше за все, зміст законопроекту не буде відповідати принципам доцільності, ефективності та адекватності. У той же час ми всі з нетерпінням чекаємо офіційну версію законопроекту і плануємо увімкнутися в його обговорення на етапі його розгляду Верховною Радою України.

Впевнена, що профільний Комітет Верховної Ради України в такому вигляді не пропустить законопроект

– Як зміниться ситуація з гральним бізнесом в країні в разі його легалізації?

– Це буде залежати від того, який закон про азартні ігри в підсумку буде ухвалений. Якщо легалізація відбудеться за сценарієм нового законопроекту Міністерства фінансів України, то просто повториться сценарій 2012 року, тільки вже в інтересах інших осіб/компаній. Але я в цілому впевнена, що на етапі розгляду законопроекту Верховною Радою України законопроект буде істотно допрацьований. У разі готовності влади до конструктивного діалогу з громадськістю, фактично існуючим бізнесом, потенційними іноземними інвесторами, яких зараз представляє Українська Асоціація Ігрової Індустрії, ми зможемо зрушити ситуацію з мертвої точки і не допустити повторення ганебного сценарію 2012 року. І тоді виграють усі: суспільство, державний бюджет і бізнес.

Що стосується онлайн сегмента, то в найближчому майбутньому він буде тільки зростати

– Чи сприятиме вихід грального бізнесу з тіні його зростанню?

– Судячи з того, що ми зараз спостерігаємо, зростання ринку як в онлайн, так і в оффлайн сегменті відбувається незалежно від штучних законодавчих обмежень. Звичайно, якщо у ринку будуть нові господарі, котрі не погребують методами нездорової і недобросовісної конкуренції, ситуація може змінитися в рітейл сегменті. Що ж стосується онлайн сегмента, то в найближчому майбутньому, на мою думку, він буде тільки рости, незалежно ні від чого.

– На ваш погляд, чи відбудуться якісні зміни порівняно з поточною ситуацією?

– Поки немає підстав так вважати. Але все може змінитися, якщо всі, кому, як я вважаю, вже набрид цей безлад і хто не хоче повернутися в лихі 90-і, дістануть, нарешті, голову з піску і перетворяться з безхребетних спостерігачів в активних учасників законодавчого процесу, спрямованого на врегулювання ринку азартних ігор в кращих європейських традиціях з урахуванням інтересів суспільства, держави, бізнесу і репутації країни.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?