Інтерпол: 53 держави заявили про договірні матчі в 2015 році

Рейтинг Букмекерів

Глобалізація світового спорту привела до зростання кількості договірних матчів, за цим стоїть організована злочинність. Представники 53 держав повідомили про договірні матчі на своїх територіях у 2015 році. Про це заявила експерт Інтерполу Тіна Хойжао Ю на міжнародному форумі.

y-mp

Інтерпол розповів про зростання кількості договірних матчів в світовому спорті

«Договірні матчі – відчутна проблема, тому що вони дозволяють отримувати незаконну спортивну перевагу і заробіток. Чому стає договірних матчів все більше і більше? Проблема в глобалізації спорту і глобалізації тоталізаторів. Очікується, що активність букмекерів виросте на третину в найближчі три роки», – цитує експерта «Інтерфакс».

За її словами, зараз ставки на спорт є основними видами букмекерської діяльності. 53% всіх ставок відносяться до спорту, зауважила вона.

«За договірними матчами завжди стоїть організована злочинність, при цьому складно знаходити і переслідувати за законом людей, які стоять за цим. Їм допомагає відсутність нормальної нормативно-правової бази: у поліцейських служб обмежені можливості», – сказала пані Хойжао Ю, підкресливши, що договірні матчі допомагають відмивати доходи, отримані злочинним шляхом при низькому ризику бути спійманими.

Як розповіла експерт, в 2015 році 53 держави заявили про договірні матчі на своїх територіях. При цьому інформація про корупцію в спорті в основному йде через ЗМІ, що, на її думку, може говорити про те, що в реальності договірні матчі відбувалися в набагато більшій кількості країн.

З 2011 року в Інтерполі працює робоча група по боротьбі з договірними матчами, в яку входять 75 країн, поділилася фахівець. Організація взаємодіє з Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) і Радою Європи та направляє своїх фахівців на всі найбільші змагання.

«Ми створили тактичну організацію для боротьби з незаконними ставками на спорт в 2007 році. З 2016-го пройшло понад 7400 перевірок, було конфісковано понад $53 млн, проведено понад 12 тисяч арештів», – цитує експерта ТАСС.

Пані Хойжао Ю зазначила, що правоохоронні органи не знають реальної картини з кількістю договірних матчів. «Необхідний обмін інформацією. Якщо стався договірний матч, ми координуємо свою роботу з членами організації. Інтерпол працює на міжнародному рівні. Ми не можемо покарати ту чи іншу особу, якщо факт не підтверджено. Нам потрібен механізм моніторингу, тут повинні бути задіяні національні федерації», – додала вона.

Дискусійна сесія «Протидія глобальним загрозам. Боротьба з договірними матчами: ставка на чесний спорт» є частиною програми першого дня Міжнародного спортивного форуму. Учасники форуму ведуть дискусію про заходи запобігання протиправному впливу на результати офіційних спортивних змагань і боротьби з ними.

У заході беруть участь такі офіційні особи як голова спортивного відділу директорату людської гідності та рівності Ради Європи Станіслас Фроссар і генеральний директор компанії Play Fair Code Северин Моріцер.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?