Холодницький: «Оголошено вже 11 підозр щодо участі в договірних матчах»

Тарас Гончар

Нова хвиля обшуків і більше десятка підозр. Такі результати боротьби правоохоронних органів і Федерації футболу України з договірними матчами. Цього вдалося досягти за півтора місяці масштабної спецоперації. А вже найближчим часом очікуються і перші провадження в судах, розповів перший віце-президент ФФУ Назар Холодницький.

dogi

Холодницький: «Оголошено вже 11 підозр щодо участі в договірних матчах»

«Ми провели більше 100 слідчо-розшукових дій, більше 70 обшуків, які були розділені на хвилі. Перша і друга хвилі відбулися буквально тиждень тому.

Оголошено вже 11 підозр: п’ятьом футболістам, чотирьом менеджерам футбольних клубів і двом тренерам

Зараз ми бачимо картину, яка, на жаль, є не дуже приємною для українського футболу. Але при цьому треба було не тільки раз і назавжди запобігти, зупинити, а й показати це. Оголошено вже 11 підозр: п’ятьом футболістам, чотирьом менеджерам футбольних клубів і двом тренерам, якщо не помиляюся.

До вересня ми побачимо перші справи в судах

Я сподіваюся, що до вересня ми побачимо перші справи в судах. Це не ті провадження, які повинні розслідуватися місяцями або роками. Кажу як юрист, з такою доказовою базою, яку ми побачили, двох-трьох місяців буде достатньо для того, щоб передати справи до суду. Винні мають понести покарання. Прізвища можна озвучувати, коли буде складено обвинувальний акт. Чим швидше справа піде в суд, тим швидше почуємо перші прізвища», – заявив Назар Холодницький каналам «Футбол».

Всі фігуранти гучного скандалу все ще знаходяться в статусі підозрюваних. Повісити на них клеймо злочинців поки заважає Цивільно-процесуальний кодекс. За словами першого віце-президент ФФУ, його слід повністю дотримуватися:

«Є відповідні процесуальні процедури в кримінальному процесі, які, на жаль, не залежать ні від ФФУ, ні від правоохоронних органів. Але це не означає, що особи, яким оголошено підозри, уникнуть відповідальності. Очищення футболу від корупції передбачає, наприклад, довічну дискваліфікацію. Дослідити ці факти будуть Комітет етики і чесної гри і Комітет арбітрів. Має настати не тільки кримінальна, але і футбольна відповідальність.

Можливо, футболістам, які стали частиною корумпованої системи, потрібно дати другий шанс

Ми обговорювали цю тему з ветеранами футболу, з тренерами. Можливо, футболістам, які стали частиною корумпованої системи, потрібно дати другий шанс. Футболістам, які бігають на полі, які роблять гру. Стосовно тренерів, суддів і власників клубів моя позиція буде досить категоричною. Люди, які свідомо організували корупцію у футболі, не повинні бути причетні до футболу в майбутньому», – розповів Назар Холодницький.

Нагадаємо, що Федерація футболу України та головний тренер збірної Андрій Шевченко зробили спільну заяву на тему договірних матчів.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?