Грузинська футбольна федерація у боротьбі з «договірняками» створює відділ «спортивної справедливості»

Олександр Веселов

Новоспечений президент Грузинської футбольної федерації (ГФФ) Леван Кобіашвілі, що зайняв свій пост на початку жовтня поточного року, бажає очистити репутацію місцевого футболу, якій шкодять договірні матчі.

Президент Грузинської футбольної федерації Леван Кобіашвілі

Президент Грузинської футбольної федерації Леван Кобіашвілі

Перше важливе рішення в даному напрямку 38-річний Кобіашвілі прийняв 29-го листопада, коли ініціював перенесення матчу в Першій лізі між клубами «Колхеті» (Хобі) і «Ліахві» (Цхінвалі) на підставі того, що один з футболістів звернувся в ГФФ з інформацією – йому пропонували взяти участь в маніпуляції результатом гри за матеріальну винагороду. В інтересах слідства ім’я гравця поки не розголошується. Поєдинок перенесли через істотні побоювання, що він може виявитися договірним, – повідомляє agenda.ge.

А вчора Виконавчий комітет ГФФ провів зустріч, на якій було прийнято рішення про створення спеціального відділу «спортивної справедливості», головною метою якого буде боротьба з договірними матчами. Його члени цілодобово будуть працювати над тим, щоб викорінити дану проблему, – попередив Леван Кобіашвілі.

Новий орган при ГФФ матиме спеціальні повноваження, котрі дозволять йому оперативно виносити дисциплінарні рішення по інцидентах, не звертаючись за допомогою до правоохоронних органів. Винятком стануть лише ті справи, які стосуватимуться порушення Кримінального кодексу Грузії.

Крім того, новий президент ГФФ попередив людей, причетних до футбольної корупції, що футбол Грузії відкриває новий розділ, в якому немає місця договірним матчам – необхідно повернути довіру громадськості до грузинського футболу, втрачену через пересуди про маніпуляції результатами поєдинків.

Нагадаємо, що Леван Кобіашвілі – відомий у минулому футболіст, колишній капітан національної команди Грузії, в складі якої відіграв 100 поєдинків (12 голів). Левова частка ігрової кар’єри Кобіашвілі пройшла в Німеччині, де він захищав кольори «Фрайбурга», «Шальке» і «Герти». 3-го жовтня 2015 року Леван був обраний новим президентом ГФФ, і займатиме свій пост упродовж чотирьох наступних років.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?