«Говерла». Коли зроблено «правильні» висновки

Роман Тверденко

Минулого тижня футбольний клуб «Говерла» опинився у центрі скандалу, пов’язаного з підозрами у відсутності спортивної складової у матчі «Говерла» – «Олімпік». Цієї суботи дивні речі на ринку ставок знову відбувалися з поєдинком за участі «Говерли» – проти «Чорноморця». «Рейтинг Букмекерів» аналізує усі деталі цих аномалій та пропонує вам зробити висновки.

Говерла

Ужгородці другий тур поспіль змушують про себе говорити

Ледь встигла охолонути моя клавіатура після попереднього матеріалу, що стосувався зростаючої ролі «Волині» у «дивних» матчах, як черговий тур вітчизняного чемпіонату щедро надав усім «голодним» на поживу для роздумів ще одну порцію.

Цього разу у вигляді образного шеф-кухаря виступив матч у Одесі, де «Чорноморець» приймав багатостраждальну «Говерлу»

Ще тиждень тому попередня, вибачте на слові, баталія ужгородців з «Олімпіком» (у якій «Говерла» програла 0:2) викликала багато питань, здогадок та заяв зацікавлених сторін – представників «Говерли», букмекерів, журналістів, моніторингових організацій. Зокрема, віце-президент клубу Олександр Шуфрич пообіцяв провести внутрішнє розслідування, а головний тренер закарпатського колективу В’ячеслав Грозний пішов далі і запропонував провести тести на детекторі брехні для футболістів «Говерли» та «Олімпіку». Втім, В’ячеслав Вікторович вже доволі давно став одіозною фігурою нашого футболу і подібні заяви нічого більше, ніж усмішку поблажливості не викликають. Чого лише варта небачена таємничість тренера під час зимових зборів. Але то дрібниці життя.

Як ми пам’ятаємо, напередодні  матчу «Говерла» – «Олімпік» на біржі ставок Betfair було зафіксовано аномальний для посереднього матчу української Прем’єр-ліги обсяг ставок, а коефіцієнт на перемогу гостей суттєво знизився буквально за кілька годин.

Схожі за своїм складом речі відбувалися і перед одеською зустріччю.

Котирування на перемогу одеситів почав стрімко падати у проміжку між 9:00 і 11:00. Якщо порівняти з матчем тижневої давнини, то тоді перемога «Олімпіка» ставала очевидною у проміжку між 11:00 та 13:00, бо матч розпочинався о 17:00. Початок зустрічі на стадіоні «Чорноморець» був запланований на три години раніше – о 14:00. Звідси, скоріш за все, і більш ранній початок руху цифр, котрий, не забуваймо, свідчить про потік грошей на результат матчу.

Коефіцієнти матчу

Біржа Betfair теж не залишилася без діла і активно приймала ставки на цей матч. Вже на початку тринадцятої години на результат матчу в Одесі гравці «занесли» більше 8 тисяч євро, з яких майже 89% пророкували перемогу господарям.

Бетфайр гроші
Надалі потік не припинявся і до початку зустрічі 23 з половиною тисячі доларів (майже 21 тисяча євро) загалом стояли на цей матч, з яких 80% прогнозували перемогу «Чорноморця».

Для порівняння, на момент початку паралельного матчу «Олімпік» – «Ворскла» обсяг ринку цієї зустрічі складав близько п’яти тисяч умовних одиниць. (скріншот зроблений за півгодини до старту, але за ті 30 хвилин суттєвих змін не відбулося на ринку цього матчу)

Олимпик - Говерла ринок

Далі, вже під час зустрічі, ставки не припинялися і до 13-ї хвилини зустрічі обсяг ставок на матч сягав майже 40 тисяч доларів, які змушували ще нижче рухатись коефіцієнт на результат «П1».

Бетафир рынок 13-я минута

Шляхом не складних арифметичних дій вираховуємо, що за 13 хвилин гравці біржі додали близько 16 тисяч доларів на результат протистояння у Південній Пальмірі.

Протягом першого тайму коефіцієнт на перемогу гостей коливався у межах позначки «1.5».

У другому таймі сталося те, чого чекали усі, хто відчайдушно та щедро ставив на поразку «Говерли». А саме – гол. Сталося це на 55-й хвилині. І саме так, як багато хто, враховуючи тренера Грозного, відзначали до початку зустрічі – зі стандарту.

Всі валили усіх, а Павло Іванов, котрий не нав’язав належної боротьби Олександру Азацькому, підіймаючи руки з претензіями до суддів зустрічав м’яч у сітці воріт. Не зрозуміло, чого він хотів від офіційних облич – кількісно двоє гравців «Говерли» валили двох опонентів з команди-господаря, і якщо свисток і мав бути, то лише з вказівкою на точку пробиття пенальті. Хоча не можна не відзначити, що один з гравців одеситів теж з пристрастю чіплявся за однострій суперника.

Подальший хід матчу змістився на половину поля «Чорноморця». «Олімпік» більше володів м’ячем, але як тільки справа доходила до гри біля штрафної або в її межах, майстерності та холоднокровності гравцям «Говерли» бракувало. Крім того, одесити наприкінці зустрічі мали кілька доволі хороших шансів подвоїти рахунок, однак ні достатньої сили, ні необхідної точності в завершальних фазах атак гравцям «Чорноморця» не вистачило. Також доволі дивною виглядала підмога від кіпера гостей Дмитра Бабенка вже на першій з чотирьох доданих хвилин. Завдяки показному бажанню допомогти польовим гравцям у чужому карному майданчику, страж гостьових воріт двічі надавав можливості виходити господарям на порожні ворота, однак, як вже було сказано, цими можливостями вони не скористались.

Матч з перевагою господарів завершився їх перемогою. Типовий посередній матч українського чемпіонату, який не містив у собі нічого змістовного з точки зору естетики футболу.

Таке резюме матчу в Одесі, якщо розглядати його у відриві від справ букмекерських. Однак саме через аномалії у площині ставок винятково футбольну складову цього матчу розглядати цей матч і не можна.

Підсумок зустрічі вчергове змусив бетторів, котрі ставили на перемогу однієї з команд у цій зустрічі займатися вже звичною справою – рахувати прибуток.

Для порівняння вам наостанок «каса», яку зібрали до фінального свистку матч в Одесі і зустріч у Києві.

Итог рынка 1

Итог рынка 2

Такі справи, панове. Знову робимо для себе висновки.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 2
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?