Game ON. Проблема створення незалежної гральної комісії

Олександр Веселов

Як ми повідомляли, вчора у Києві завершилася конференція Game ON – галузева програма заходів та ініціатив за участю представників українського парламенту та міжнародних експертів сфери грального бізнесу. Презентації та дискусії детально торкнулися теми того, як Україна зможе оздоровити сектор грального бізнесу, зробивши його прозорим і справедливим для всіх зацікавлених сторін.

https://i2.wp.com/bookmakersrating.ru/wp-content/uploads/2015/10/gejm-on.png?resize=730%2C536

Game ON. Підсумки круглого столу конференції

Коли (якщо) гральний бізнес все-таки повернеться в Україну в правове поле, одним з головних інструментів для його здорового функціонування повинна стати незалежна гральна комісія – регуляторний орган даної сфери. Питання проблеми її створення було детально обговорено під час круглого столу, запланованої частини програми конференції Game ON.

Все вирішують кадри, такий головний висновок обговорення, до складу комісії повинні увійти професіонали своєї справи. Інша справа, як це здійснити на практиці, і де відшукати гідних фахівців. Наприклад, генеральний директор громадської організації «Всеукраїнський союз розвитку букмекерства» Ірина Сергієнко поділилася інформацією, що за її даними, крісла в комісії вже ділять в кулуарах, чого в ідеалі категорично робити не можна. В цілому, Сергієнко чесно зізналася, що, на її думку, Україна поки не готова до створення даної структури.

Більше того, було відмічено, що в пострадянських країнах – наголос на Росію, Україну, Білорусь і Казахстан – в силу їх політичної культури на даний момент, поки неможливе створення незалежного регулятора грального бізнесу в тому вигляді, в якому він повинен бути в ідеалі: орган, який зайнятий виключно регуляцією, без будь-якого лобі з боку.

Тимчасово дану проблему можна вирішити запрошенням іноземних фахівців, які і сформують склад комісії на кілька років, поки гральний бізнес України проходитиме перехідний період після свого повернення в законне русло, – подібну думку озвучив консультант по гральному бізнесу та радник при уряді Великобританії Стів Донахью.

Видавець журналу «Азарт» Ігор Романюк висловив ідею, згідно з якою комісія повинна бути сформована за паритетним принципом: на третину з представників операторів, третина – громадські діячі та ЗМІ, третина – представники уряду. Після чого Стів Донахью категорично зауважив, що політиків і представників влади в комісії бути не повинно, інакше вони спровокують конфлікт інтересів. Донахью підкреслив, що завдання влади просувати гральний бізнес, а функція комісії – його регулювати.

Чому важливо розділяти і пам’ятати про ці функції? Стів Донахью нагадав, що усі сфери грального бізнесу – галузі, що динамічно розвиваються. Часом приймати рішення треба дуже швидко і за ситуацією. В силу своєї специфіки, державний апарат не в змозі вживати заходи оперативно, комісія ж, нехай і може витратити на обговорення проблемного питання немало часу, але затвердити поправку здатна упродовж годин.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?