Франческо Баранка: «Проблема договірних матчів поширюється на кваліфікаційні дуелі Ліги чемпіонів та Ліги Європи»

Олександр Веселов

Відомий поборник із «договірняками» у світовому спорті, італійський адвокат, голова міжнародної організації Federbet Франческо Баранка вчергове поділився деякою інформацією про договірні поєдинки, натякнувши, що вони можуть мати місце на дуже серйозному рівні.

Голова незалежної міжнародної організації Federbet Франческо Баранка

Голова незалежної міжнародної організації Federbet Франческо Баранка

«Зрозуміло, що спортсменів на нижчих рівнях світового спорту легше залучити до корупції, але проблема «договірняків» поширюється навіть на кваліфікаційні матчі у Лізі чемпіонів та Лізі Європи. При цьому футбол – не єдиний популярний вид спорту серед шахраїв та маніпуляторів. Наша дослідницька група фіксує підозрілі зустрічі в тенісі, де ця проблема набула ендемічних ознак, а також – у баскетболі, волейболі, настільному тенісі та хокеї», – наводить слова Франческо Баранки видання The Parliament Magazine.

Голова Federbet додав, що договірні матчі успішно «інтегрувались» до юнацьких та жіночих спортивних подій. «Резиденцією» основної частини нелегального беттингу є країни Азії.

Також Франческо Баранка відзначив, що іноді спортивні федерації ведуть себе надто пасивно у боротьбі з договірними матчами, навівши приклад, як одного разу Федерація волейболу Хорватії зажадала отримати 5 тисяч євро на розслідування підозрілого поєдинку за участю хорватської команди.

Наразі у Франції триває чемпіонат Європи з футболу, тому Франческо Баранка заспокоїв, що його організація поки не фіксувала підозрілих процесів на цьому турнірі.

На початку поточного місяця, в рамках галузевої конференції у Москві, Франческо Баранка закликав букмекерів ділитися даними про підозрілі поєдинки. Також нагадаємо, що італійський адвокат неодноразово звертав увагу на проблему «договірняків» в українському футболі і навіть конкретно називав поєдинок з фіксованим результатом.

Враховуючи слова Баранки, варто пригадати, нещодавно УЄФА прийняв рішення дискваліфікувати футбольного чемпіона Албанії клуб «Скендербеу» від участі у єврокубках на сезон 2016-17 років через причетність до «договірняків» – про які саме матчі йдеться, не уточнювалось, але минулого сезону «Скендербеу» брав участь у кваліфікаційних поєдинках Ліги чемпіонів (пройшов два етапи, програвши в плей-оф), а потім понизився до Ліги Європи, де звернув на себе увагу громадськості.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?