Франческо Баранка: «Олімпік» змушував своїх гравців програвати матчі»

Тарас Гончар
Минулого тижня відбулося засідання Апеляційного комітету УАФ стосовно справи за заявами ФК «Олімпік» та низки його колишніх футболістів про перегляд рішення за нововиявленими обставинами. Комітет вирішив змінити своє рішення, зменшивши термін дії заборони на здійснення будь-якої футбольної діяльності для шістьох гравців клубу з довічного до двох років. У задоволенні вимог про зміну санкцій відносно клубу було відмовлено в повному обсязі. Свій коментар із цього питання дав голова Комітету з етики та чесної гри УАФ Франческо Баранки.
baranka-shantazh

Франческо Баранка: «Олімпік» змушував своїх гравців програвати матчі»

«Якщо відверто, то ми будемо навіть задоволені, якщо ФК «Олімпік» звернеться до Лозанни. Ця справа, як, напевно, знають юристи клубу, у такому разі буде розглядатися у Лозанні de novo (із самого початку). Вона стане приводом показати Європі, як система договірних матчів глибоко укорінилася у ФК «Олімпік». Також ми маємо деякі матеріали, що стосуються також міжнародних товариських матчів, які, безсумнівно, будуть цікаві й Інтерполу та Європолу», – заявив Франческо Баранка.

Справа «Олімпіка» стане приводом показати Європі, як система договірних матчів глибоко укорінилася у донецький клуб

Голова Комітету з етики та чесної гри УАФ пояснив, чому гравці отримали пом’якшення вироку після того, як їхню провину було доведено.

«Останні три місяці ситуація була унікальною. З одного боку, були гравці, які звинувачували тренера й клуб у тому, що їх змушували програвати. Зокрема, у матчі з командою «Динамо» U-21, коли окремі гравці «Олімпіку» навіть плакали в перерві між таймами. З іншого боку, керівництво донецького клубу звинуватило гравців у тому, що вони за своєю ініціативою «зливали» матчі. Але жодна зі сторін не була готова заявити про це офіційно. За цей період ми отримали інформацію й від анонімних джерел, яка прояснила ситуацію всередині на той момент та пролила світло на процес організації договірних матчів у клубі. Це змусило нас звернутися до апеляційного комітету з метою пом’якшити санкції проти гравців. Крім того, ми звернулися до поліції для долучення цієї нової інформації до існуючої кримінальної справи», – сказав Баранка.

На всіх засіданнях юристи ФК «Олімпік» і гравців ніколи не представляли істотних доказів, також ніколи не чули від них заяв, що договірних матчів не було

Окрім того, функціонер розповів, чи є вірогідність, що CAS може пом’якшити вирок для «Олімпіку», якщо донецький клуб туди звернеться.

«Щодо CAS ми не настільки впевнені, що «Олімпік», як і раніше, вкладається в термін для оскарження рішень. До того ж ми прекрасно пам’ятаємо, як представники клубу неодноразово заявляли, що не хочуть іти до CAS, тому що цей суд не викликає в них довіри. На всіх засіданнях юристи ФК «Олімпік» і гравців ніколи не представляли істотних доказів, а посилалися виключно на процедурні моменти. Ми також ніколи не чули від них заяв, що договірних матчів не було. Ми говоримо про більш ніж 30 зафіксованих матчів, ми говоримо про такий серйозний злочин, і з боку «Олімпіку» все зводиться до аргументації проти думки експертів по одному матчу. Втім, наше рішення ґрунтується не тільки на цьому доказі, як продовжують говорити нам представники «Олімпіку», але й на інших вагомих аргументах, більш ніж достатніх і відповідних стандартам CAS у такій категорії справ», – наголосив Франческо Баранка.

Ми будемо продовжувати працювати над тим, щоб очистити український футбол, незважаючи на погрози й тиск із боку людей, які не можуть прийняти принципи чесної гри

Представники «Олімпіка» говорили, що рух букмекерських коефіцієнтів під час матчів за їхньої участі, який вважається аномальним, — це нормальна ситуація. Проте голова Комітету з етики та чесної гри УАФ має іншу думку.

«Звинувачення щодо трактування коефіцієнтів ставок є просто безпідставними! Буде надзвичайно цікаво подивитися на пояснення цього в CAS від юристів і експертів «Олімпіку». Я буду дуже радий також почути відповідь «Олімпіку» на питання, чому вони пішли з поля в матчі з ФК «Карпати» U-21 у грудні 2017 року. Тоді вони публічно заявили, що причиною були підозрілі рухи коефіцієнтів ставок, але як таке могло бути, якщо підозрілі коефіцієнти є просто моїм винаходом? У такому випадку всі отримані звіти УЄФА та інших міжнародних організацій про ставки в матчах «Олімпіку», включаючи матч Кубку України в жовтні 2017 року, теж були вигадками. Або, можливо, взагалі існує світова змова проти «Олімпіку» з метою підозріло міняти коефіцієнти ставок у матчах цього клубу? Кожне звинувачення, висунуте «Олімпіком», знайде адекватну відповідь! Ми будемо продовжувати працювати над тим, щоб очистити український футбол, незважаючи на погрози й тиск із боку людей, які не можуть прийняти принципи чесної гри», – запевнив Баранка.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт