Франческо Баранка: «Очищення вищого дивізіону – одне з наших досягнень»

Гончар Тарас

Голова Комітету з етики та чесної гри Федерації футболу України Франческо Баранка розповів про ситуацію з матчами з фіксованими результатами в нашому футболі.

Франческо Баранка: «Очищення вищого дивізіону – одне з наших досягнень»

«Насправді, Україна – унікальна і прекрасна футбольна країна, тому що вона, на відміну від багатьох інших, не побоялася сказати: «Так, є така проблема». Визнати, вивчити і почати боротися! Тому мені незрозуміло, чому тут всі налаштовані настільки песимістично. Цю проблему пережили вже багато клубів, чемпіонатів. Її потрібно розуміти, усвідомлювати і перемагати», – заявив Франческо Баранка в інтерв’ю sportarena.com.

За словами голови оновленого Комітету, песимізм живиться відсутністю результату. Проте потрібно розуміти, що його команда працює всього кілька тижнів. Уже зібрано чимало матеріалів, але якщо використати всі підозрілі справи за останні роки, то наступного сезону нікому буде грати. Отож прийнято рішення залишити минуле в минулому, а працювати лише з актуальними справами.

До того ж члени Комітету планують об’їздити кожен клуб Прем’єр-ліги і ПФЛ. Всі гравці повинні будуть прийняти кодекс, в якому буде, в тому числі, заборона на ставки для діючих гравців, а також низка інших питань честі для будь-якого професійного футболіста.

«У Прем’єр-лізі за останні півроку не було зафіксовано жодного нечесного матчу. Очищення вищого дивізіону – одне з наших досягнень, те, чим уже можна пишатися. Куди менше підозрілих матчів і в нижчих дорослих лігах. Великі проблеми в юнацьких турнірах і товариських матчах. Ці справи можна відстежувати, ми регулярно це робимо і викриваємо нечесні матчі. Останній приклад? Ну, були серйозні питання щодо матчу чемпіонату U-19 «Арсенал» – «Шахтар». Ми отримуємо і інші сигнали», – сказав генеральний секретар некомерційної організації Federbet.

Нагадаємо, що недавно відбулося перше засідання оновленого Комітету з етики і чесної гри, на якому новий голова Франческо Баранка заявив, що «хоче, щоб Україна стала першою країною, де забудуть про договірні матчі».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?