Франческо Баранка: «На договірних матчах «Сум» заробили понад 10 млн євро»

Тарас Гончар

Глава комітету з етики та чесної гри ФФУ Франческо Баранка розповів, яким чином «Суми» заробляли на договірних матчах.

baranka

Франческо Баранка: «На договірних матчах «Сум» заробили понад 10 млн євро»

«Суми» займалися двома видами матчів з фіксованим результатом – підкуп арбітрів або суперника. Після цього робили ставки на свою перемогу. Фактично це була інвестиція. Тоді «Суми» перемагали, а ставка приносила дохід. Але коли не платили арбітрам і поступалися, то грали проти себе на контору. Робили гроші на цьому. Тобто «Суми» заробляли і на своїх перемогах, і на своїх поразках.

«Суми» – одна з резонансних справ Європи, пов’язаних з договірними матчами. Схожа масштабна історія в Фінляндії, а ще є кейс албанського «Шкендербеу». У ситуації з «Сумами» робили ставки і в Україні, і за кордоном. Але в більшості випадків це відбувалося на азіатських букмекерських ринках. Якщо говорити про оцінки, скільки люди заробили на цих угодах, то за найскромнішими підрахунками, йдеться про 10 млн євро.

Олександр Севидов зараз тренер «Вереї» в Болгарії. Власник клубу Ерік Мао – король договірних матчів. Останнім часом ця команда дивним чином стала пов’язаною з букмекерських бізнесом. Звичайно, я не можу в цьому звинувачувати безпосередньо Севидова, але «Верея» є частиною нечистих схем», – сказав Баранка в ефірі програми «Великий футбол».

ФК «Суми» позбавлений професійного статусу через договірні матчі

У Запоріжжі поліція на гарячому впіймала організаторів договірного матчу

Баранка: «У Першій лізі катастрофа з матчами з фіксованими результатами»

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?
Сайт «» не підтверджена,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт