Франческо Баранка: «До кінця сезону повністю зупинимо матчі із фіксованим результатом»

Тарас Гончар
Генеральний директор міжнародної компанії Federbet та голова Комітету з етики та чесної гри ФФУ Франческо Баранка розповів про систему договірних матчів в Україні.
baranka

Франческо Баранка: « До кінця сезону повністю зупинимо матчі із фіксованим результатом»

«Кількість матчів із фіксованим результатом знижується. Можу сказати, що цього сезону вона зменшилася на 70-80%. Але ми завели кілька справ по Першій лізі. В першу чергу, цьому посприяла спецоперація поліції. По-друге, ми застосували нове правило заборони робити ставки в лайві, тобто під час матчу. Власне, це заборона скаутам (людям, які передають інформацію букмекерам) працювати на матчах нижчих ліг. Все просто. Якщо нечесні ділки не мають можливості ставити в лайві, вони не зможуть організувати матч із фіксованим результатом», – заявив Баранка.

За словами голови Комітету з етики та чесної гри, букмекери з Європи та Азії укладають угоду із провайдерами, які відправляють скаутів на будь-яку гру. Це дає можливість ставити навіть мільйон євро на матчі другого дивізіону, тобто Першої ліги, чемпіонату України U-19.

«Масштаби проблеми в Ю-19 були величезними. Ми мали дуже багато підозрілих матчів у Першій лізі Ю-19. Це було перше, що мене здивувало, коли я розпочав роботу торік 1 квітня. Як таке можливо, що майже усі матчі були з фіксованим результатом?! 5-6 матчів щотижня. Це робила організована група. Я впевнений, що це злочинна організація. Після того, як ми забрали можливість ставити в лайві, вони втратили інтерес до цього чемпіонату. Із жовтня минулого року повністю чистий», – додав Баранка.

Щоб побороти договірні матчі, треба легалізувати ринок букмекерів

Як повідомив генеральний директор Federbet, ФФУ як власник беттинг-прав на Першу і Другу ліги відкрив тендер на продаж прав провайдерам, які мають перервати передачу даних в лайві у випадку підозр. Три великі компанії вже не пропонують нижчі ліги України.

«Щоб побороти договірні матчі, треба легалізувати ринок букмекерів. В Україні дуже дивна ситуація і немає відповідного закону. Його наявність стала би одним із перших кроків для подолання проблеми матчів із фіксованим результатом. Тоді можна було би офіційно працювати із усіма букмекерами – разом проти цього. Букмекери – великі жертви договірняків», – розповів Баранка.

За словами голови Комітету з етики та чесної гри, ФФУ отримала від УЄФА рапорти по 5-ти матчах. Деякі дивні ігри були у харківської «Кобри», яка припинила існування. Окрім цього, під підозрою перебувають ще три матчі Першої ліги.

«Ми досягли величезного результату тим, що заблокували можливість ставити на нижчі ліги. Можу сказати, що проблема матчів із фіксованим результатом вирішена на 50%. І ми працюємо над іншими 50-ма. Думаю, що після першого рішення по дискваліфікації і повного запровадження блокування методу передачі даних, до кінця поточного сезону ми повністю зупинимо матчі із фіксованим результатом», – сказав Франческо Баранка в інтерв’ю FootballHub.

Нагадаємо, що «Суми» можуть втратити професіональний статус через участь у договірних матчах, а президент «Олімпіка» запропонував заборонити ставки на український футбол.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 1
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт