Financial Times: в букмекерстві зростає роль математиків і програмістів

Рейтинг Букмекерів

Інформаційні технології приходять на зміну внутрішньому відчуттю в індустрії ставок на спорт і залучають фахівців фінансового сектору. Журналіст інтернет-видання Financial Times Емма Джейкобс у статті «Букмекери ставлять ва-банк на алгоритми» проілюструвала те, як це відбувається.

Трейдинг-директор William Hill Террі Паттінсон стверджує, що компанія набирає співробітників з числа випускників університетів

Трейдинг-директор William Hill Террі Паттінсон стверджує, що компанія набирає співробітників з числа випускників університетів

Дом Халл раніше працював трейдером компанії, що надає послуги брокера і дилера на електронних біржах. Сьогодні випускник математичного факультету застосовує свої навички у роботі, яку він вважає менш напруженою – хоча ставки, як і раніше, високі.

Аналітик області кількісного трейдингу, одягнений у джинси і світшот, працює в команді великого британського букмекера William Hill і є одним з багатьох технарів, які працюють в індустрії ставок на спорт і допомагають створювати нові потоки прибутку для традиційних букмекерів. Халл розробляє алгоритми, що міняють коефіцієнти в режимі «лайв» відповідно до мінливої ​​ймовірністі події, наприклад, голу Мессі у другому таймі або певної кількості ударів у площину воріт.

Для Халла привабливість роботи в цьому секторі полягає не в заробітній платі, яка нижча, ніж у фінансовій галузі, а в більш збалансованому способі життя і розміщенні офісу в безпосередній близькості від його будинку в Лідсі, на півночі Англії. «Немає необхідності бути на роботі, коли відкриваються ринки. Робота тут менш стресова», – зазначає співробітник William Hill. Його брат-близнюк, який разом з Домом вивчав той же предмет в університеті, працює з братом в одній команді.

Дні, коли ми могли грунтуватися на інтуїції, давно минули. Математика дійсно рухає бізнес вперед. Однією спортивної пристрасті вже недостатньо

За межами кімнати для нарад, в якій ми сидимо, розташовуються ряди телевізійних екранів з трансляціями футбольних матчів і панелями даних, які показують рух коефіцієнтів і те, скільки букмекерові доведеться виплатити, якщо подія відбудеться. Це надає офісу, серед співробітників якого переважають чоловіки, лиск високотехнологічності, в той же час пошарпаний килим у червоно-чорну плитку, який був би впору і букмекерському офісу 80-х років, не виглядає зайвим у цій картині сучасності.

Енді Райт, директор з трейдингу онлайн-букмекера Ladbrokes, конкурента William Hill, говорить про те, що галузь ставок на спорт змінилася за останні 10 років. «Дні, коли ми могли грунтуватися на інтуїції, давно минули. Математика дійсно рухає бізнес вперед. Однією спортивної пристрасті вже недостатньо», – заявляє Райт. Він додає, що в часи, коли він прийшов у букмекерську сферу, люди ніяковіли, якщо не знали переможця скачок Grand National. «Зараз же в цьому немає нічого незвичайного», – робить висновок Райт.

Халл і його колеги зробили внесок у зростання лайв-беттингу, який починається зі стартом спортивної події, будь це футбол або крикет, і продовжується до його завершення. Щохвилинна зміна коефіцієнтів ставок вимагає величезних ресурсів для обробки даних. В останні 5 років сектор лайв-ставок – найдинамічніший у букмекерському бізнесі, його частка зросла з 10% від обороту до майже половини. Основним драйвером цього стали гравці, що роблять ставки на смартфонах.

Джон Бассетт, голова підрозділу William Hill з досліджень та розвитку трейдингу, наполягає на тому, що ентузіазм стосовно до спорту – обов’язкова умова для такої роботи

У William Hill є спеціальна група аналітиків, що складається з шести експертів кількісного трейдингу, в яку входить і Халл. Вони працюють над «лайвом», комбінуючи навички в програмуванні зі спортивними знаннями. Джон Бассетт, голова підрозділу William Hill з досліджень та розвитку трейдингу, наполягає на тому, що ентузіазм стосовно до спорту – обов’язкова умова для такої роботи. Тільки пристрасного ставлення до технологій недостатньо.

«Ця роль полягає не тільки в побудові математичної моделі. Якщо вони не розуміють нюансів певного виду спорту, то можуть створити помилкові моделі», – говорить Бассет.

Террі Паттінсон, трейдинг-директор групи компаній William Hill, розповідає, що компанія набирає на роботу випускників університетів. «Щоб знайти цих хлопців і відвернути їх від фінансового сектора, нам в рекрутингу доводиться сильно старатися. Для цього потрібна система заробітної плати, яка їх задовольнить, бо на них є великий попит. Ми ведемо нескінченну боротьбу за утримання таких фахівців», – каже Паттінсон. Це означає і створення нової системи просування по кар’єрних сходах всередині компанії.

Розвиток ставок на спорт в «лайв» має на увазі те, що букмекери можуть запропонувати ставки на більше число матчів – наприклад, на чемпіонат Туреччини з футболу замість того, щоб повністю зосереджуватися на англійській Прем’єр-лізі.

Вони також можуть розширити розпис на кожну подію. Букмекер Ladbrokes як приклад наводить чемпіонат світу з регбі. На фінал 2003-го року компанія пропонувала лише шість ринків ставок (іншими словами, типів ставок). На фінал 2015 року вони запропонували вже 146 ринків ставок, включаючи наступного гравця, який набере очки, тотал набраних очок в проміжку з 21-ої по 40-ву хвилину матчу, тотал очок, який набере гравець збірної Нової Зеландії Ден Картер.

Завдяки комп’ютерним програмам всього один фахівець може контролювати всі ці різноманітні ринки і керувати ними. Цей трейдер повинен задавати значення однієї або двох кругових шкал ймовірності, грунтуючись на цьому на ході матчу і потоці ставок.

В останні 5 років сектор лайв-ставок – найдинамічніший у букмекерському бізнесі, його частка зросла з 10% від обороту до майже половини

Поява в бізнесі комп’ютерних програмістів створює напруженість серед трейдерів, які побоюються за своє місце. Ця напруженість між прихильниками традицій і послідовниками інноваційних рішень знайома мільйонам співробітників компаній найбільш різних сфер.

Але алгоритми, стверджує Джон Бассетт, ніколи повністю не замінять трейдерів в офісі букмекера. «Йдеться про деяку зміну ролі трейдера», – зазначає він. Нова роль вимагатиме менше повторюваної роботи. Втім, деяким трейдерам бракує роботи над зміною коефіцієнтів вручну, поки матч транслюється на екрані перед ним.

Містер Бассет наполягає, що трейдери зі спортивними знаннями будуть затребувані завжди. Він наводить як приклад американський футбол: «Якщо Том Бреді отримує травму на старті гри, повинен бути трейдер, який скаже: «Стривайте-но, тепер ми не можемо чекати того ж, чого чекали перед початком гри, і не можемо дозволити цій моделі працювати в «лайві», ігноруючи таку важливу інформацію».

…алгоритми, стверджує Джон Бассетт, ніколи повністю не замінять трейдерів в офісі букмекера

На іншому поверсі офісу William Hill в Лідсі розміщуються букмекери старої школи: «мозковий центр» ставок на скачки і собачі перегони. Команда з трьох осіб відстежує форму коней і собак, і очолює їх Річард Бенкс, який працює букмекером впродовж 38 років, з 16 років, коли полишив школу.

Така робота вимагає інших навичок від лайв-трейдерів. Бенкс пробігся по деяких питаннях, які він може поставити претенденту на роботу. Один з них звучить наступним чином: «Як би ви оцінили ймовірність того, хто переможе на Ascot, у порівнянні з оцінкою ймовірності того, хто посяде третє місце на Goodwood… Розкажіть мені про порядок свого міркування». «Це навичка, якій можна навчитися швидше на іподромі, ніж в університеті», – додає Бенкс.

Містер Бенкс нарікає з приводу зростання ролі інформаційних технологій і того, що старі дні підійшли до кінця. Пристрастю в роботі для нього завжди була дослідна частина: «Комбінування лінії ставок, складання головоломки».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?