Федерер: навіть якщо дати кожному тенісистові по мільйону, договірні матчі не зникнуть

Рейтинг Букмекерів

Швейцарський тенісист Роджер Федерер впевнений, що проблему договірних матчів в професійному тенісі не можна вирішити підвищенням розміру призових на турнірах нижчих категорій.

Федерер: проблема договірних матчів криється у свідомості гравців

Федерер: проблема договірних матчів криється у свідомості гравців

У швейцарця поцікавилися, чи можна боротися з договірними матчами в тенісі шляхом скорочення різниці в розмірі призових між елітними турнірами та змаганнями нижчих категорій. Простіше кажучи, якщо тенісисти другого ешелону, на чию частку випадає велика частина «дивних» матчів, почнуть заробляти більше безпосередньо тенісом, чи не відпаде у них необхідність шахраювати.

Відповідь Федерера, процитована на офіційному сайті Australian Open, була категорична:

«Я з цим абсолютно не згоден. Ви не розумієте суті. Розмір призових не має значення. Завжди знайдуться люди, які будуть пропонувати здати матч. Якщо договірних матчів не стане на «Челленджерах», вони будуть на «Ф’ючерсах» (турніри ще нижчої категорії – прим. ред.). Думаєте, проблема вирішиться, якщо дати кожному гравцеві по мільйону за участь на будь-якому турнірі? Нічого подібного! Я думаю, що грошима цю проблему не вирішити. Я згоден, що потрібно підвищувати призові на дрібних турнірах. Але це не позбавить нас від договірних матчів. Проблема в іншому, у свідомості гравців».

У професійному тенісі останніми роками гостро стоїть питання фінансової нерівності. Річні заробітки гравців топ-30 обчислюються мільйонами, у той час як тенісисти за межами першої сотні змушені економити буквально на всьому: спільно з колегами знімати номери в готелях, відмовлятися від тренерів, задовольнятися гіршими умовами для тренувань.

Договірні матчі стали однією з головних тем Australian Open-2016 після того, як новинні агентства BBC і Buzzfeed повідомили про безліч фактів, що вказують на організацію договірних матчів в сучасному професійному тенісі. У гучній справі, на думку репортерів, замішані гравці з числа топ-50 рейтингу ATP, вісім з яких приймають участь у відкритому чемпіонаті Австралії.

За інформацією європейської організації ESSA, що займається боротьбою з договірними матчами в професійному спорті, 65% «договірняків» припадає на тенісні матчі.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?