ФБУ пожиттєво дискваліфікувала арбітра та гравця за спробу підкупу юнаків із кадетської збірної України

Олександр Веселов

Президія Федерації баскетболу України ухвалила рішення назавжди дискваліфікувати арбітра ФБУ Бориса Калугіна та гравця Ярослава Леміка за ганебний вчинок, який ці особи вчинили під час чемпіонату Європи U16 (Дивізіон В), що проходив влітку 2015 року в столиці Болгарії Софії.

Пожиттєва дискваліфікація за спробу підкупу

Пожиттєва дискваліфікація за спробу підкупу

Федерація баскетболу України оприлюднила прес-реліз, в якому пояснила обставини ситуації та мотиви свого радикального рішення. Суть справи полягає в наступному: після закінчення ЧЄ U16 в серпні поточного року в ФБУ звернувся головний тренер нашої кадетської збірної Чурсін В.Б., повідомивши, що під час турніру сторонні особи намагалися підкупити юних гравців збірної України. Після чого федерацією була зібрана спеціальна комісія, яка зайнялася детальним розглядом справи. Упродовж розслідування, яке тривало з 25 серпня по 10 вересня, комісією були встановлені наступні факти.

Напередодні чемпіонату Європи серед кадетів в тренувальний табір нашої збірної, в Черкасах, завітали професійний баскетболіст Ярослав Лемік та баскетбольний суддя Борис Калугін, які після зустрічі з головним тренером Чурсіним заявили, що приїхали в місто по своїх справах.

Після цього факту, вже після старту турніру у Софії, який наша збірна розпочала з перемоги, Чурсін знов зустрів Леміка в готелі, в якому проживала українська команда. Баскетболіст на цей раз запевнив, що просто відпочиває у Болгарії.

Далі фізіотерапевт нашої команди Котляр І.Г. повідомив головного тренера України про те, що до нього звернулися двоє гравців збірної, Козак Вадим та Клевзуник Денис, які у збудженому стані розповіли, що до них в номер зайшли двоє незнайомих чоловіків, та, залишивши на столі 400 доларів США, попросили, аби хлопці погано зіграли наступний поєдинок проти команди Естонії.

Після цього Чурсін, взявши з собою Козака та Клевзуника, показав їм Леміка і Калугіна, які перебували в готелі, та хлопці підтвердили, що це саме ті «незнайомі», що лишили гроші. Після чого головний тренер повернув шахраям гроші та переконливо попросив більше не з’являтися в таборі збірної. А вже після завершення турніру Чурсін повідомив про цей ганебний випадок керівництву ФБУ.

У ході перевірки інформації неспортивну поведінку Ярослава Леміка та Бориса Калугіна підтвердили не тільки Чурсін, а також: його помічник, тренер збірної Корабльов Д.В., фізіотерапевт команди Котляр І.Г., та гравці збірної Козак В.С. і Клевзуник Д.О.

На відповідне запрошення Калугін з’явився до Федерації баскетболу, але на прохання надати відповідне пояснення по наведених подіях упродовж двох тижнів не відповідає. З Леміком взагалі зв’язок відсутній.

Після висновку комісії ФБУ ухвалила рішення, згідно якого Ярослав Лемік та Борис Калугін пожиттєво відстороненні від будь-яких баскетбольних змагань.

Як стало відомо після оприлюднення прес-релізу, баскетбольний арбітр Борис Калугін наполягає на публічному розгляді цієї справи та вже звернувся до адвокатів. В свою чергу, Федерація баскетболу України заявила про порушення правоохоронним органам країни.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?