Фаворит на президентський пост ФІФА свого часу проґавив договірний матч

Олександр Веселов

Відомий британський портал Sky Sports оприлюднив інформацію, яка кидає суттєву тінь на головного фаворита, за версією букмекерів, в перегонах за президентське крісло ФІФА. Будучи головою Футбольної асоціації Бахрейна у 2010-му році, шейх Салман проігнорував договірний поєдинок, до якого була причетна підконтрольна йому організація.

Президент АФК Шейх Салман Бін Ібрагім Аль Халіфа

Президент АФК Шейх Салман Бін Ібрагім Аль Халіфа

Мова йде про специфічний товариський матч між збірними Бахрейна і Того, що відбувся 8-го вересня 2010 року. Головна родзинка поєдинку: після його завершення виявилось, що збірну Того представляли «чорно-зелені чоловічки», які не мали жодного стосунку до африканської команди. Справжня збірна Того в цей час подорожувала автобусом в Ботсвані. Бахрейн переміг колектив, який представляв збірну Того, з рахунком 3:0, ще п’ять голів було скасовано через офсайди.

Sky Sports вдалось отримати деякі документи від сінгапурського ділка Вілсона Раджа Перумала, який був засуджений за організацію договірних матчів. Представник Сінгапуру мав стосунок і до вищезгаданого «товарняка-договірняка». Перумал був представником підставної компанії Football 4 You, зареєстрованої в Сінгапурі, котра займалася організацією цього товариського матчу зі згоди Футбольної асоціації Бахрейна.

Незважаючи на скандал, котрий виник після поєдинку через незрозумілу збірну Того, футбольне керівництво Бахрейну не звернулось до ФІФА з приводу цього матчу.

Втім, шейх Салман відкидає всі підозри журналістів: «Ми нічого не знали, не кожен детально знайомий із національною командою Того. Після скандалу ми співпрацювали з представниками ФІФА, аби зрозуміти, що взагалі відбулось. ФІФА застосувала санкції проти агента, який організовував матч».

Террі Стінс, британський колишній слідчий ФІФА, зробив коментар з цього приводу, в якому не став звинувачувати шейха Салмана в причетності до договірного поєдинку, але резюмував свою думку резонним питанням: «Якщо Салман не зміг прослідкувати за ситуацією, керуючи однією асоціацією, як він зможе тримати під контролем 209 футбольних федерацій по всьому світу?»

Нагадаємо, що шейх Салман вже пройшов іспит 47-ма асоціаціями, адже наразі керує Азійською конфедерацією футболу.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?