FavBet йде в Європу: букмекер має намір завоювати ринки Хорватії та Румунії

Рейтинг Букмекерів

У той час як більшість вітчизняних букмекерських компаній шукають можливості для розвитку лише на території СНД, бренд FavBet вирішив піти в рішучу атаку на Європу. Нехай поки і Східну. «Рейтинг Букмекерів» дізнався про експансію цієї БК з початку 2016 року на ринки Хорватії та Румунії. В інтерв’ю «РБ» операційний директор FavBet Сергій Єфименко розповів про «східноєвропейську кампанію».

Отечественный букмекер твердо намерен захватить рынки Хорватии и Румынии

Вітчизняний букмекер має рішучий намір захопити ринки Хорватії та Румунії

– Що являє собою «завоювання Хорватії»?

– BetInvest Group (володіє брендами Favbet.com, Favbet.by, Favbet.ro і B2B брендом Betinvest) придбала бізнес хорватської букмекерської мережі Favorit.hr, який включає в себе 95 наземних пунктів прийому ставок і онлайн-ресурс Favorit.hr. З 1 лютого планується повний ребрендинг наземної мережі та відкриття нового сайту Favbet.hr, куди будуть перенаправлені гравці Favorit.hr.

– Тобто оперування буде максимально активним і «в полі»?

– Безумовно. Вже зараз готується відкриття в цій країні декількох додаткових пунктів прийому ставок нашого типового формату. Який, втім, є новим для Хорватії. Всі місцеві оператори (окрім, мабуть, декількох кас букмекера PSK Hattrick) працюють в дуже маленьких залах площею 20-40 кв. метрів, зі слабким технічним і технологічним оснащенням. До цих пір в залах в кращому випадку один-два монітори для перегляду спортивних подій, віртуальних ігор на багатьох касах майже немає, а на стінах – роздруківки лінії і результатів «в стилі СНД» початку минулого десятиліття. Найсильніше дежавю. Ми плануємо візит солідним форматом, з просторими залами, кафе і безліччю сервісів. Щоб люди не просто забігали взяти роздруківку і зробити пару ставок, а могли нормально відпочити з друзями, подивитися прямі трансляції, повболівати за улюблені команди.

– У Хорватії буде функціонувати місцевий операційний офіс вашої БК?

– Офіс вже є – як і в Румунії. У ньому розміщується дирекція, фахівці з маркетингу та підтримки гравців, технічна служба. Надалі планується розширення.

Ми для себе на найближчі роки поставили мету: завоювання ринків Східної Європи та Балкан

– Гаразд, а тепер про «наступ на Румунію». Прошу вибачення за цю мілітаристську термінологію, але настільки несподівана бізнес-агресія FavBet дійсно змушує шукати порівняння в подібній сфері. Отже, впровадження на румунський ринок потрібно розглядати разом із Хорватією?

– Так, багато в чому так і є. Колосальна перевага в якості продукту (широка розпис лайв і прематч, перевага в кількості лайв-подій, безліч унікальних матчів і ліг, які більше ніхто не дає на даних ринках) разом з хорошою купівельною спроможністю країн Балкан і досить близьким до нашого менталітетом відкривають великі можливості для масштабного виходу і «захоплення» ринків цих держав. Мабуть, єдиними обмеженнями в даному випадку є фінансові можливості. Вони, як відомо, у будь-якій компанії небезмежні. Вихід на новий ринок – це завжди величезні інвестиції та використання кадрових ресурсів (без відмінних менеджерів з розвитку в кожній країні – нікуди). Тому ми для себе на найближчі роки поставили мету: завоювання ринків Східної Європи та Балкан.

– У Румунії ви також купуєте ППС (яка кількість?) У когось з операторів?

– Зараз якраз ведуться переговори про придбання близько 50 ППС в одного з місцевих операторів. У поточному році заплановано відкриття і 30 нових ППС великого формату. Румунія, поряд з Хорватією, – наш головний пріоритет на 2016 рік. Розширення наявної мережі ППС в Румунії разом з отриманням місцевої онлайн-ліцензії та розвитком сайту Favbet.ro – частина цього плану.

У порівнянні з СНД і корупція там незрівнянно менша, і умови для роботи набагато лояльніші

– Чи не побоюєтеся ви зіткнутися з високою корупційною складовою в даних країнах (що стосується як роботи з місцевою владою, так і з конкурентами, які там, потрібно вважати, оперують вже давно)?

– Справді, цей фактор ми враховуємо. Втім, у порівнянні з СНД і корупція там незрівнянно менша, і умови для роботи набагато лояльніші. У конкурентів справді велика сила бренду (особливо якщо говорити про Хорватію, де букмекер SuperSport володіє практично половиною ринку), проте з їх боку йде вельми чиста й відкрита «гра». У таких умовах головне місяць за місяцем демонструвати надійність і швидкість виплат, перемагати якістю продукту і кращим сервісом.

– Які конкретно БК в Хорватії та Румунії FavBet розглядає як своїх прямих конкурентів?

– У Хорватії це SuperSport і PSK Hattrick. У Румунії конкуренція дуже велика. Найбільш яскраво себе тут проявили Superbet, Casa Pariurilor, Stanleybet і NetBet. Всі компанії місцеві, крім міжнародного бренду Stanleybet і французького NetBet (втім, також оперує з Бухареста).

– Ви назвали Східну Європу пріоритетним напрямком майбутньої активності FavBet. Невже діяти там перспективніше, ніж на досконально знайомому ринку країн пост-СРСР?

– Ми бачимо там політико-економічну стабільність, відсутність «революцій-переворотів-зміни влади», а також високу купівельну спроможність. Люди у Східній Європі та на Балканах дуже близькі нам по духу, і водночас, на відміну від СНД, там присутня культура букмекерства. Чималу роль відіграє і фактор територіальній близькості, а також вельми прозорі та збалансовані системи моніторингу та оподаткування. Я особисто бачу для компанії також величезні перспективи на ринку Іспанії. Однак не все відразу. Спочатку важливо зайняти домінуючі позиції в Східній Європі.

Нагадаємо, що незадовго до настання Нового року сайт FavBet піддався потужній хакерській атаці.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?