Експерт Європолу: «Договірняки» – це не проблема спорту, це прояв серйозної організованої злочинності»

Олександр Веселов

Експерт Європолу, поліцейська служба Європейського союзу, Давід Ельєро разом із Міхаелем Барсом, начальником відділу німецької поліції по боротьбі з договірними матчами, зробили наголос на проблемі «договірняків» в європейському футболі.

Щороку сотні футбольних матчів «режисуються» злочинними угрупованнями

Щороку сотні футбольних матчів «режисуються» злочинними угрупованнями

Обидва фахівці вважають, що організована злочинність нарощує масштаби впливу на результати футбольних матчів, поки багато європейських країн залишають цю проблему без значної уваги. Це питання потрібно вирішувати як на законодавчому рівні, так і при проведенні реальних слідчих дій, доносить експертну думку NL Times.

Щороку сотні футбольних матчів «режисуються» злочинними угрупованнями. «В даний час договірні поєдинки – великий прибуток за мінімального ризику. Вважається, що «договірняки» – це проблема цілісності спорту, насправді ж, це прояв серйозної організованої злочинності», – відзначив Ельєро.

Однією з найбільших проблем боротьби з договірними матчами експерти вважають недостатню взаємодію між країнами: «Багато європейських країн ігнорують важливість цього питання, в результаті шахрайські мережі лише поширюються, збільшуючи свій вплив та прибутки», – сказав Барс.

Як приклад, було згадано про затримання німецькими правоохоронцями голландського шахрая на ім’я Пол Р, який займався беттингом на нечесні поєдинки, а також підозрюється в підкупі футболістів у нідерландському футболі. Барс відзначив, що обмін інформації з голландською стороною у цьому питанні був катастрофічним – німці тричі надсилали однаковий запит.

Нагадаємо, що саме Європол розпочав масштабне розслідування, яке призвело до затримання Дана Тана, якого називають «королем в організації договірних матчів».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?