Ексклюзив. Президент «Гірника-Спорту»: «Нехай СБУ прослуховує телефони гравців і перевіряє рух грошей»

Гончар Тарас

Президент клубу з Горішніх Плавнів Петро Матвійович Каплун у ексклюзивному інтерв’ю «Рейтингу Букмекерів» прокоментував ситуацію з матчем «Іллічівець» — «Гірник-Спорт», на який зафіксували аномальний обсяг ставок, і який голова Federbet Франческо Баранка уже назвав обурливим «договірняком».

i

Президент клубу вважає, що розслідуванням матчу повинні займатися компетентні органи

— Петро Матвійовичу, не побачили нічого дивного у діях ваших футболістів?

— Грали так, як упродовж першого кола. Навіть не знаю, що вам відповісти. Зараз будемо розбиратися. Лише сьогодні вранці команда приїхала. Будемо викликати гравців, розпитувати. Втім, не забувайте, що ми грали з лідером чемпіонату на виїзді. Щодо першого тайму: можливо, це «Іллічівець» дозволив нам так зіграти? Наскільки розумію, основний куш зірвали в перші 45 хвилин гри, коли ставили на нашу перемогу. За моєю інформацією, в першому таймі люди «підняли» півмільйона. Що це за динаміка така? Не знаю, кого звинувачувати. Потрібно розбиратися.

Поки не було в нас цих «агентських» гравців, усе було нормально.

— Тобто нічого аномального в діях гравців не помітили?

Як вам сказати… І з «Оболонню-Броварем» було аномально, і з «Вересом», коли поступилися 1:6. Тоді ще більше питань виникало, ніж зараз. Утім, ті матчі ніхто не називав договірними.

— У нас бояться про таке говорити.

— Що тут боятися? Є прокуратура, нехай займається. Ну, покличу гравців. Мені потрібно в душу їм влізти чи як? Повірте, ми обов’язково займатимемося цим, аналізуватимемо гру. Та вже можу сказати, що вони грали як зазвичай. З «Десною» щось подібне відбулося: перший тайм 0:0, а потім п’ять м’ячів пропустили. Крім того, вигравали в «Полтави» — 4:0. Виходить, це теж були «договірняки»?

— Голова Federbet Франческо Баранка лише останній поєдинок з маріупольцями назвав договірним.

—  Нехай Federbet покаже рух ставок: хто й скільки ставив. Вони повинні відстежувати, звідки робили ставки, які IP-адреси. Вважаю, що цим повинні займатися компетентні органи. І головне — садити винних за грати! Набридло вже!

У мене інше питання: чому не знімають лінії з Першої ліги?

Через якихось негідників псується імідж нашого клубу. Я би ще зрозумів, якби в нас були проблеми з фінансуванням. Так ні, команда отримує двічі на місяць зарплатню. Ніколи не міг подумати, що таке станеться. Зараз я перший зацікавлений, аби знайшли винних. Поки не було в нас цих «агентських» гравців, усе було нормально. У мене інше питання: чому не знімають лінії з Першої ліги?

— Деякі букмекери під час матчу припиняли приймати ставки.

— Узагалі їх не потрібно давати! У нас же це під забороною. Як тоді працюють букмекерські контори? І це в кожному місті. Я пропонував цим «борцям», аби зібрали всі контори і сказали їм: «Хочете працювати — не давайте лінію на Першу лігу». Нещасний наш футбол, який деградував до нуля. І ми лише допомагаємо йому в цьому.

— Одні страждають, інші — набивають кишені.

— Я не бачу бажання це припинити. Можливо, знайдуть гравців і покарають їх. Утім, потрібно шукати тих людей, які це організовують. Уся країни про це знає. Дуже прикро, що й наш клуб «вляпався» в це.

Що мені порадите зробити? Звільнити всіх? Я вже тричі передивився матч. Можливо, щодо першого голу є сумніви. Проте воротар в інших ситуаціях виручив три-чотири рази. Як я можу його звинувачувати? Нехай експерти дивляться гру, я не можу бути об’єктивним.

Уже ходять розмови, що «Іллічівець» виграв, значить, він не при справах, зате «Гірник-Спорт» потрібно розслідувати

Федерація взагалі збирається щось робити, чи вони лише штрафи можуть виписувати? Тим паче закон уже ухвалили. Кримінальна відповідальність існує. Всюди є бригади, котрі працюють над дивними матчами. Є підозри — розслідують. Були випадки, коли президентів саджали в тюрми. Наприклад, президента французького «Олімпіка». Довелося навіть бути на цьому матчі зі «Спартаком», коли останні здали гру. Пройшло скільки років, але його все одно ув’язнили. Коли в нас таке буде? Скоро футболу не залишиться.

Уже ходять розмови, що «Іллічівець» виграв, значить, він не при справах, зате «Гірник-Спорт» потрібно розслідувати. Як так? Основну суму грошей в першому таймі зняли, коли ставили, що ми виграємо. Це ми підлаштували? Якби знав, що так буде, то заборонив би гравцям забивати в матчі! Мені більше цікаво, чому «Іллічівець» не забив у першому таймі. У перерві навіть думав, що ми їх дотиснемо.

Нехай СБУ працює: прослуховує телефони гравців, рух грошей на карточках перевіряє. Думаю, так багато цікавого можна знайти впродовж останнього тижня.

Якщо виникають підозри, я лише «за», щоби увімкнулися правоохоронні органи. У них більше можливостей. Нехай СБУ працює, прослуховує телефони гравців, рух грошей на карточках перевіряє. Думаю, так багато цікавого можна знайти впродовж останнього тижня. Контрольно-дисциплінарний Комітет уже ініціював роботу.

У футбольному матчі Першої ліги України «Іллічівець» – «Гірник-Спорт» зафіксовано аномально велику кількість ставок, багато з яких були зроблені всупереч котируванням букмекерів.

Голова незалежної європейської організації Federbet, що займається виявленням договірних матчів, Франческо Баранка прокоментував для «Рейтингу Букмекерів» аномальну поведінку клієнтів біржі ставок Betfair в матчі Першої ліги України «Іллічівець» – «Гірник-спорт».

За нашою інформацією, низка букмекерських контор «заморозила» свою лінію упродовж поєдинку Першої Ліги «Іллічівець» – «Гірник-Спорт». Причиною цьому слугували аномальні ставки на матч.

Вчорашній матч Першої ліги України «Іллічівець» – «Гірник-Спорт», як повідомляв «Рейтинг Букмекерів», викликав аномальні потоки ставок на букмекерській біржі Betfair. ПФЛ опублікувала на своєму сайті заяву, вимагаючи «справедливого розслідування» обставин матчу.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?