Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Економіст запропонував скасувати податок на дохід від діяльності з проведення азартних ігор

Владислав Стародубцев
Економічний експерт, віцепрезидент Українського союзу промисловців і підприємців Віктор Скаршевський поділився своїм баченням щодо оподаткування гральної галузі після її легалізації.
Економіст запропонував скасувати податок на дохід від діяльності з організації та проведення азартних ігор.

Економіст запропонував скасувати податок на дохід від діяльності з організації та проведення азартних ігор.

«Доходи від легалізації грального бізнесу в Законі про держбюджет на 2020 рік передбачені в розмірі 3 млрд грн. Доходи до держбюджету заплановані, а Закону про легалізацію грального бізнесу – немає.

Вже закінчується перший місяць 2020 року, а Закон про гральний бізнес досі не прийнятий. «Турборежим» в цьому питанні дав збій.

Наразі ситуація виглядає наступним чином:

З грудня 2019 року практично всі гральні заклади в Україні закриті. Цьому передував провал голосування у Верховній Раді в першому читанні за законопроєкт № 2285-д.

19 грудня 2019 було провалено голосування, а вже 20 грудня 2020 уряд прийняв постанову про тотальне закриття всіх гральних закладів, щоб простимулювати тих, хто не зумів визначитися.

Той факт, що Україні потрібна легалізація – очевидний. Адже починаючи з 2014 року, під виглядом лотерей (механізм субліцензій) розплодилося безліч гральних закладів.

Створилася парадоксальна ситуація: з 2009 року гральні заклади в Україні заборонені на законодавчому рівні, але по факту, на кінець 2019 року, їх стало більше, ніж до заборони. При цьому, до 2009 року, гральний ринок працював в легальному полі без наявності монополії, і поповнював бюджет країни.

16 січня 2020 Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про легалізацію. Але закладена ціна ліцензій на цей вид діяльності запропонована без урахування податкового законодавства. Трохи абсурдна ситуація – метою є легалізація, а уточнити про податки забули.

Безумовно, щоб детінізація грального бізнесу відбулася, необхідно зважено підійти до оподаткування цього виду діяльності. Інакше бізнесу буде простіше і вигідніше залишатися в тіні.

На сьогодні  у світі існує два основних підходи:

  1. Застосування стандартного податку на прибуток;
  2. Застосування спеціального податку на дохід від такої діяльності.

Такий розраховується за спеціальними правилами та передбачає ефективну роботу системи онлайн-моніторингу. Очевидно, що такий підхід вимагає істотних витрат на адміністрування системи в цілому.

Якщо Парламент насправді бажає легалізувати гральний бізнес, а не загнати його непомірним податковим та адміністративним навантаженням в глибоку тінь, то краще вибрати перший підхід.

Тим більше що адміністрування стандартного податку на прибуток і простіше, і дешевше.Тому, бажано скасувати податок на дохід від діяльності з організації та проведення ігор, який зараз становить 18%. Цей податок не повинен сплачуватися додатково до сплати податку на прибуток, який також становить 18%.

Крім цього, з точки зору залучення туристів в Україну, необхідно звільнити виграші від сплати податку на доходи фізичних осіб (включаючи військовий збір). Як це зроблено в таких країнах, як Канада, Угорщина, Румунія, Італія, Великобританія та ін.

Тому можна вже починати робити ставки, який підхід обере парламент – перший або другий», – написав Скаршевський у своєму блозі на korrespondent.net.

Нагадаємо, 20 грудня минулого року, Кабінет Міністрів України заборонив займатися гральним бізнесом під виглядом національних лотерей. Того ж дня міністр МВС Арсен Аваков заявив, що усі гральні заклади в Україні повинні припинити своє функціонування.

А 16-го січня цього року, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2285-д про легалізацію грального бізнесу в Україні. «За» проголосувало 260 народних депутатів.

Зазначимо, що виключається положення про можливість розміщення залів ігрових автоматів і букмекерських пунктів в окремих будівлях. Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати винятково в готелях (п’ять зірок). Площа таких закладів повинна складати не менше 500 квадратних метрів. Крім того, передбачається збільшення віку гравця з 18 до 21 року, а також встановлюються вимоги до гравців і їхньої ідентифікації, а також жорсткі фінансові санкції за невиконання таких вимог.

БК Parimatch про легалізацію: «Гравець повинен бути звільнений від сплати податку на виграш»

Експерт розповів, як створити ефективну законодавчу базу для азартних ігор

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт