Дискваліфікований за участь в договірних матчах тенісист Коцила заперечує свою провину

Олександр Веселов

Польський тенісист Аркадіуш Коцила, дискваліфікований на п’ять років за участь в договірних матчах, заявив, що пред’явлені йому звинувачення не мають під собою підстав.

Аркадіуш Коцила вважає свою дискваліфікацію несправедливою

Аркадіуш Коцила вважає свою дискваліфікацію несправедливою

За словами Коцили, йому пропонували брати участь в договірному матчі, але він відмовився.

«Минулого року я грав «ф’ючерс» в Шарм-ель-Шейху. І мені зателефонував невідомий чоловік, який задавав питання про договірні матчі. Я нічого про це не знав, тому нічого не відповів. Потім в номері мене розбудили двоє, які запропонували мені гроші. Я повернув їм гроші, але нікому про це не розповів. Мені вистачає коштів, щоб подорожувати і грати, навіщо мені брати участь у подібному», – наводить слова 21-річного тенісиста сайт Last Words on Sports.

«Під час розслідування мені показали СМС, яке я нібито відправив. Але я його не відправляв. Там було написано, що потрібно подзвонити комусь в скайпі. Не пам’ятаю ім’я, потрібно запитати у мого адвоката. СМС відправлено ​​чоловіку на ім’я Сергій, але я його не знаю, ніколи його не бачив. На протязі своєї кар’єри я завжди хотів перемагати. Ті докази, які вони зібрали – це не серйозно. Це просто безглуздо. Наприклад, відео, це доказ, а СМС – ні, тому що хто завгодно може написати з твого телефону», – зазначив Аркадіуш.

Нагадаємо, Коцила і його 26-річний колега-співвітчизник Петро Гадомський за участь в договірних матчах були оштрафовані та дискваліфіковані на тривалі терміни на початку вересня нинішнього року. 24-річний Гадомський дискваліфікований на сім років, а 21-річний Коцила – на п’ять. Крім того, обидва тенісиста оштрафовані на 15 000 доларів.

21-річний Аркадіуш Коцила за нетривалу кар’єру в професійному тенісі не піднімався вище 767 рядка в рейтингу ATP. Загальна сума призових, зароблена польським тенісистом за роки кар’єри в тенісі, становить 24 371 долар США.

Якщо припустити, що розказане Коцилою правда, то в тенісному світі вже була віддалено схожа історія на цю – за участі російської спортсменки Катерини Бичкової. Правда, тоді все обійшлося всього лише місяцем дискваліфікації. У січні 2010 року Бичкова у своєму блозі в Livejournal пожартувала, що їй не вистачає грошей на покупку сумочки модного бренду. Невідомий в коментарях до посту тенісистки запропонував їй зіграти договірний матч, щоб заробити необхідну суму. Відповіді від Бичкової не було. Але раптово про цю переписку дізналися ЗМІ, в тому числі авторитетне нью-йоркське видання Wall Street Journal. І тенісне керівництво прийняло вкрай спірне рішення – відсторонити тенісистку від участі в матчах строком на місяць. Мотивувавши це тим, що Бичкова була зобов’язана повідомити про переписку контрольно-дисциплінарним органам. Тенісна громадськість заступилася за росіянку. Легенда світового тенісу Джон Макінрой піддав критиці подібні санкції щодо Бичкової. Але Катерина все одно не могла грати місяць, пропустивши, в тому числі, турнір Великого шолому Australian Open.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?