Довічно дискваліфікований тенісист Даніель Келлерер: «ATP ніколи не покарає за «договірняки» таких гравців, як Джокович або Федерер»

Олександр Веселов

Скандально відомий австрійський тенісист Даніель Келлерер, який в 2011-му році був пожиттєво відсторонений від участі у професійних змаганнях через причетність до договірних матчів, впевнений, що чиновники винесли несправедливий вердикт, зруйнувавши все його життя.

Даніель Келлерер стверджує, що відхиляв пропозиції шахраїв, але все одно отримав покарання

Даніель Келлерер стверджує, що відхиляв пропозиції шахраїв, але все одно отримав покарання

«Мене дискваліфікували без будь-яких доказів. Судова тяганина коштувала 180 тисяч доларів, але мені не вдалося перемогти. ATP зруйнувала все моє життя – я втратив дім, родину, впав у депресію. Якщо за допінг карають лише на певний період, то за «договірняки» – довічно, причому без доведення фактів», – наводить слова 33-річного Келлерера сайт Tennis World.

«АТР ніколи не дискваліфікує Джоковича, Федерера, Надаля, чи Маррея, адже це самогубство для організації. Я не вірю, що найкращі тенісисти причетні до махінацій результатами, але якщо уявити подібне, вони все одно застраховані від покарання. Я ж був більмом на оці ATP, тому мною пожертвували заради прикладу для інших гравців, що може трапитися. Договірні матчі в тенісі, безумовно, існують. Втім, є деякі гравці, котрі на цьому тлі вирізняються більше за інших».

Також Келлерер, який в 2009 році досягнув 55-ї сходинки рейтингу ATP, розповів, що його намагалися підкупити тричі (свій бан австрієць отримав саме за участь у трьох «договірняках»):

«Посередники виходили на мене в номері готелю, або у ресторані. За матч проти Миколи Давиденко пропонували 50 тисяч доларів, аналогічну суму давали за поєдинок з Янко Тіпсаревичем. А за поразку в дуелі із Ніколасом Массу сума «заохочення» досягла 100 тисяч доларів. Всі ці пропозиції я відхиляв, не роздумуючи над ними. Я робив достатньо дурниць на корті – розбивав ракетки, ображав суддів, був недисциплінованим, але я не маю нічого спільного з махінаціями», – резюмував Келлерер.

До речі, в 2006 році Даніель був дискваліфікований на півроку за погану поведінку. Окрім того, коли спалахнув скандал про договірні матчі в тенісі, колишній топ-менеджер біржі ставок Betfair Скотт Фергюсон сказав наступне: «Уважно стежу за тенісом, але навіть не знаю тих гравців, яких покарали чиновники. Виняток – Даніель Келлерер, якого в турі ненавиділи абсолютно всі і від якого з радістю позбавилися».

Нагадаємо, нещодавно австралійський тенісист Нік Ліндаль зізнався, що брав участь у договірному поєдинку, а представник Греції Александрос Якупович отримав довічний бан за участь у «договірняках». А перша ракетку світу Новак Джокович згадував, як його намагалися підкупити під час турніру у Санкт-Петербурзі.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?