Дослідження: наркомани грають в азартні ігри ризикованіше звичайних гравців

Рейтинг Букмекерів

Американські вчені, які вивчають діяльність людського мозку, з’ясували, що кокаїнові наркомани грають в азартні ігри більш ризиковано, ніж звичайні гравці.

Наркотики притупляють почуття ризику, з’ясували вчені

Згідно з результатами нового дослідження, опубліковане в журналі Biological Psychiatry: Cognitive Neuroscience and Neuroimaging, кокаїнові наркомани в азартних іграх вибирають більш ризиковані варіанти, ніж ті гравці, у кого такої залежності немає.

У дослідженнях взяли участь 29 кокаїнових наркоманів, до яких були встановлені 40 датчиків, що фіксують мозкову діяльність. Учасникам експерименту запропонували три варіанти азартної гри, один з яких передбачав мінімальну частку ризику і найменший виграш. Крім того, був середній варіант і найбільш ризикований, який забезпечив би максимальний виграш.

Як виявили вчені, наркомани і люди, вільні від наркозалежності, вибирали схожі за рівнем ризикованості варіанти при однакових показниках мозкової нейроактивності.

Однак якщо наркомани програвали, вони починали грати ще більш ризиковано. При цьому показники їх мозкової нейроактивності не змінювалися. Інакше кажучи, наркозалежні були дуже чутливі до програшу, а їхній мозок притупляв почуття небезпеки в обставинах ризику.

Автор дослідження, Джошуа Гоуїн з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, припустив, що результати даного експерименту можуть допомогти розробити більш ефективні засоби боротьби з наркозалежністю. При цьому результати дослідження дають право вважати, що вживання наркотиків дійсно блокує сприйняття мозком ризикованих ситуацій.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?