Дейвідас Шемберас: «Позбулися тих клубів, які підозрювались у «договірняках»

Олександр Веселов

Відомий литовський футболіст Дейвідас Шемберас, який зіграв більше 80-ти поєдинків за національну збірну своєї країни, а вболівальникам найбільше запам’ятався виступами за московський ЦСКА, у складі якого вигравав Кубок УЄФА (2005), наприкінці минулого року завершив професійну кар’єру, і трохи пізніше був обраний президентом Асоціації футбольних клубів А-ліги – найвищого дивізіону футбольної структури Литви. Вже на новій посаді 37-річний фахівець розповів про проблему договірних матчів у литовському футболі.

Президент Асоціації футбольних клубів А-ліги Дейвідас Шемберас

Президент Асоціації футбольних клубів А-ліги Дейвідас Шемберас

«Ми свідомо зменшили число клубів А-ліги з дев’яти до восьми. Як показала практика останніх років, якщо ми збільшуємо число учасників, то з’являються команди, які або не дограють сезон, або беруть участь в нечесних матчах. Краще менше, але якісніше. Тому ми відібрали конкурентоспроможні клуби зі стабільним фінансуванням», – розповів Дейвідас Шемберас в інтерв’ю Sovsport.ru.

«З договірними поєдинками були проблеми. Навіть приходили рапорти УЄФА з підозрами щодо деяких команд. У підсумку ми цих клубів позбулися. Будемо надалі жорстко викорінювати подібні речі. Пощади нікому не буде. Плануємо внести поправку в закон, щоб за подібні речі люди несли кримінальну відповідальність. Зараз же, поки цієї поправки немає, довести договірні матчі дуже складно – немає можливості вживати заходів», – резюмував колишній футболіст.

Зазначимо, що багато серйозних європейських букмекерських компаній вже припинили пропонувати у своїх лініях матчі чемпіонату Литви, про це ви можете дізнатися в спеціальному матеріалі «Рейтингу Букмекерів». Окрім того, згадаємо, що в сусідній до Литви Латвії нещодавно було прийнято законопроект, який серед покарань за договірні матчі у спорті передбачає тюремне ув’язнення.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?