Чилійський тенісист розповів, як і навіщо грає договірні матчі

Рейтинг Букмекерів

Тенісист з Чилі на умовах анонімності зізнався, що змушений грати договірні матчі. А також розповів, навіщо і чому. Докладна розповідь спортсмена з’явився на сторінках чилійського видання 24horas.cl.

Теннисисты вынуждены сдавать матчи, чтобы выживать

Тенісисти змушені здавати матчі, щоб виживати

Чилієць розповідає, що з дитинства любить теніс, але високих результатів не показує, тому змушений брати участь переважно в турнірах категорії «Ф’ючерс» (нижча категорія міжнародних професійних турнірів – прим. Ред.). Призові за виграний матч на подібних змаганнях становлять близько 200 доларів. І цього категорично не вистачає на харчування, перельоти, проживання, тренера і навіть послуги пральної.

Тому, коли до гравця в черговий раз звернулися люди, які запропонували йому 2000 доларів за те, щоб він програв супернику, котрий поступається в класі, чилієць погодився. За його словами, той заробіток вперше в житті дозволив йому не залежати від батьків.

Спеціально програються не тільки матчі. У хід йдуть гейми і подвійні помилки на подачі.

Також анонім повідомив, що серед тенісистів його рівня договірні матчі – поширена практика. Багато гравців нижчих ешелонів заробляють, здаючи матчі, тому як на мізерні призові «Ф’ючерсів» і «Челенджерів» продовжувати кар’єру професійного тенісиста немає можливості. Спеціально програються не тільки матчі. У хід йдуть гейми і подвійні помилки на подачі.

Завершує свою розповідь чилієць обіцянкою і далі періодично грати договірні матчі, щоб мати можливість займатися улюбленою справою – тенісом.

Публікація виникла на тлі скандалу, що розгорівся в професійному тенісі днями. BBC і Buzzfeed повідомили, що провели розслідування і з’ясували імена 16 гравців, що здають зустрічі. При цьому 8 з них беруть участь у нинішньому Australian Open. Однак, імен тенісистів і доказів видання не привели.

65% «договірняків» в спорті припадає на тенісні матчі

Питання фінансової нерівності в останні роки гостро стоїть в професійному тенісі. Гравці топ-30 заробляють за сезон в середньому від мільйона доларів призових і відчувають себе відмінно. Доходи інших представників першої сотні рейтингу в цілому дозволяють вести нормальне життя професійного тенісиста. А ось спортсмени, що знаходять нижче топ-100, змушені економити буквально на всьому. Вкрай низькі призові другорядних турнірів не дозволяють забезпечувати себе мінімально необхідним для продовження кар’єри. Тому багато хто з гравців нижчих ешелонів воліють закінчувати кар’єру при відсутності прогресу і шукати більш високооплачувану роботу. А деякі компенсують фінансові витрати участю в договірних матчах. І ця тенденція в останні роки приймає масовий характер. Так, європейська організація ESSA, що займається боротьбою з договірними матчами в професійному спорті, стверджує, що 65% «договірняків» в спорті припадає на тенісні матчі.

Думаєте, проблема вирішиться, якщо дати кожному гравцеві по мільйону за участь на будь-якому турнірі? Нічого подібного!

Втім, найбільш титулований з нинішніх тенісистів Роджер Федерер заявив, що навіть якщо підвищити призові на турнірах нижчих категорій, проблема «дивних» ігор не зникне.

«Думаєте, проблема вирішиться, якщо дати кожному гравцеві по мільйону за участь на будь-якому турнірі? Нічого подібного! Я думаю, що грошима цю проблему не вирішити. Я згоден, що потрібно підвищувати призові на дрібних турнірах. Але це не позбавить нас від договірних матчів. Проблема в іншому, у свідомості гравців», – вважає знаменитий швейцарець.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?