Чи може впливати відчуття голоду на точність спортивних прогнозів?

Тарас Гончар
Професійних бетторів насамперед виокремлюють такі риси, як відмінні математичні здібності, аналітичний склад розуму і добра пам’ять. Усі ці навички людина в принципі може в собі розвинути. Але чи є сторонні фактори, що впливають на точність прогнозів? І, зокрема, чи може цьому посприяти почуття голоду? Читайте статтю від експертів БК Pinnacle і дізнайтеся відповідь на це питання!
Чи може впливати відчуття голоду на точність спортивних прогнозів?

Чи може впливати відчуття голоду на точність спортивних прогнозів?

Трохи про соматичні маркери

Людська психологія і фізіологія безпосередньо впливає на прийняття нами важливих рішень. Як стверджують експерти в цій сфері, низку досліджень тут цілком можна застосувати і до процесу розміщення ставок.

Можливо, хтось із вас уже зустрічався з ігровим тестом Айова. Суть його полягає в наступному. Перед учасниками викладаються чотири однакові колоди карт сорочкою вгору. Кожен гравець, володіючи початковим банком у 2000 умовних одиниць, повинен по черзі знімати по одній карті з кожної з колод. Завдання – максимально збільшити банк: кожна карта приносить певний прибуток або ж збиток.

При цьому учасникам невідомо, що в двох колодах частина карт має великий плюсовий потенціал, але при цьому сумарно всі карти в них несуть збиток. В інших же двох колодах – все з точністю до навпаки. Так ось, люди з пошкодженою префронтальною корою головного мозку, проходячи цей тест, завжди намагалися отримати максимальну моментальну вигоду, абсолютно не замислюючись про те, що в результаті їх може чекати великий збиток. Таким чином, вони проявляли нездатність до самоаналізу і обмеженість в оцінці ситуації.

Так ось, ця сама префронтальна кора нашого мозку відповідає також і за прояв емоцій людини. При цьому люди з ушкодженнями цієї ділянки кори нездатні до емоцій, на основі чого вченими була висунута теорія соматичних маркерів.

Власне кажучи, соматичні маркери – це фізіологічна реакція нашого організму, яка передає мозку сигнал про необхідність згадати якусь ситуацію з минулого і відповідний результат. Наприклад, за участю в азартній грі у людини підвищується токопровідність шкіри.

Відповідно до гіпотези соматичних маркерів, прийняті людьми рішення не просто ґрунтуються на оцінці наслідків і ймовірностей настання різних подій, але і піддаються впливу підсвідомих емоційних відгуків.

Емоційний стан людини

Зрозуміло, емоції впливають на процес прийняття рішення людьми. Однак нам важливий інший момент: чи спрощує емоційний стан процес прийняття якогось важливого рішення або ж навпаки, ускладнює? Як показують дослідження, правильне все ж перше твердження: людина схильна звертатися до спогадів і минулого та на цій основі виносити деякі упереджені рішення.

Однак деякі схильні вважати, що загострені відчуття здатні допомогти в прийнятті правильних рішень, оскільки стимулюють роботу пам’яті і залучають на допомогу увагу і розважливість. Однак загалом важливо не те, які почуття ви відчуваєте, а те, як ви вмієте справлятися зі своїм загостреним психоемоційним станом. Відомі випадки, коли інвестори фондових ринків, переживаючи яскраві відчуття, ухвалювали в результаті ефективніші рішення, ніж коли перебували в спокійному та урівноваженому стані.

Відчуття голоду і процес розміщення ставок

Повертаючись до вже згаданого ігровому тесту Айова, варто зазначити, що голодні гравці показували більш високі результати, ніж ситі. Досліджуючи цей феномен, вчені припустили, що людина, що перебуває через відчуття голоду в збудженому емоційному стані, ефективніше оцінює співвідношення між величиною виграшу (зверненням до «правильної» колоди карт) і відповідним ризиком.

Однак насправді відчуття голоду – лише один з безлічі різноманітних факторів, які впливають на прийняття того чи іншого рішення, в тому числі і при розміщенні ставок. Можливо, ви здивуєтеся, але свій вплив можуть надати навіть надмірна вага людини, підвищений вміст жирів в організмі, високий рівень інсуліну – зрозуміло, в негативний бік.

Зрозуміло, мова не йде про те, щоб люди спеціально голодували для точного складання прогнозів, або, наприклад, діабетики взагалі обходили ставки на спорт стороною. Ні, висновок можна зробити такий: розвивайте розумові навички, математичні здібності і тренуйте пам’ять, і тоді другорядні негативні фактори нададуть набагато менший вплив на ефективність ваших рішень в процесі розміщення ставок.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Грайте обережно. За ознак залежності зверніться до фахівця.

  • Сетевое издание «Рейтинг Букмекеров» (адрес в сети Интернет - https://bookmaker-ratings.ru) (далее - Издание)
  • Учредитель Издания: Мирзоян Сергей Владимирович
  • Главный редактор Издания: Бодров Андрей Константинович
  • Телефон: +7 495 151 6150
  • E-mail: [email protected]
Свидетельство о регистрации средств массовой информации: Эл ФС77-70265 выдано Федеральной службой по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций (Роскомнадзора) 10 июля 2017 г. Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+)
Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт