Чому Pinnacle прихильно ставиться до виделочників?

Рейтинг Букмекерів

Компанія Pinnacle добре відома в букмекерській сфері своєї унікальною толерантністю щодо виделочників, пропонуючи їм ті ж ліміти, що і будь-яким іншим гравцям, не встановлюючи обмежень на їх рахунки і не закриваючи їх, як це роблять інші букмекери. Чому Pinnacle прихильно ставиться до виделочників? Читайте далі і отримаєте відповіді на свої питання.

videloch

Чому Pinnacle прихильно ставиться до виделочників?

Компанія Pinnacle заявляє, що може допускати виделочників на свою платформу з тієї причини, що застосована БК «система контролю за ризиками відноситься до числа кращих в Мережі». З практичної точки зору вона незмінно опиняється у виграші при виникненні арбітражних ситуацій. У цій статті розглядаються деякі дані, що дозволяють досконально розібратися в тому, що це означає і чому компанія Pinnacle може впевнено надавати виделочникам можливість працювати на своєму майданчику, в той час як інші букмекери впадають від цього в паніку.

Що таке арбітраж?

Говорячи простими словами, букмекерський арбітраж несе в собі всебічне фінансове забезпечення того чи іншого змагання за рахунок розміщення ставок відповідних розмірів, в результаті чого гравець отримує прибуток незалежно від результату такого змагання.

В якості короткого прикладу припустимо, що команда А оцінюється в 2,10, а команда Б – в 1,95. Роблячи відповідні ставки (найлегше обчислювані як значення, обернено пропорційні десятковим коефіцієнтами), я отримаю дохід в розмірі 101,11% незалежно від того, яка з команд (А чи Б) переможе. У більш загальному випадку очікуваний арбітражний дохід може розраховуватися як величина, обернено пропорційна сумі арбітражних ставок.

Для існування арбітражних можливостей необхідна наявність різних думок серед букмекерів, достатньої для появи котирувань, при яких ймовірності виграшу (з урахуванням їх маржі) становили б в сумі менше 100%. Зрозуміло, створенню такої ​​ситуації сприяють малі розміри букмекерської маржі, що означає менший розкид думок для виникнення арбітражних можливостей.

Оскільки компанія Pinnacle якраз і має настільки малу маржу в порівнянні з багатьма іншими букмекерами, БК пропонує одні з найбільш вигідних котирувань, доступних на букмекерському ринку, а отже, в більшості випадків надає і арбітражні можливості.

Арбітраж з точки зору букмекера

З точки зору гравця практично не має значення те, які з коефіцієнтів є точними, оскільки він в будь-якому випадку отримує гарантований прибуток. Однак з точки зору букмекера як мінімум одне котирування повинно бути невірним, що представляє собою деяку вразливість.

У розглянутому вище прикладі припустимо, що «справжні» котирування команд А і Б становлять 2,00, що має на увазі 50-відсоткову ймовірність перемоги кожної з них. Як правило, букмекери з маржею 2,5% публікують коефіцієнти 1,95 для обох команд, що забезпечує їм позитивні очікування з обох сторін.

Замість цього припустимо, що який-небудь букмекер дотримується іншої думки, об’єктивно оцінюючи команду А в 2,15, а команду Б – в 1,87. З урахуванням його маржі котирування складуть близько 2,10 і 1,82 відповідно.

Тепер з точки зору букмекера очікування щодо команди А є негативними. Отже, щоб мати можливість пропонувати котирування, які систематично укладаються в арбітражні можливості, в інтересах букмекера необхідно вміти оцінювати «справжні» ймовірності результату змагань. Для того, щоб з’ясувати, чи вдається це компанії Pinnacle, можна скористатися наявними даними.

Арбітражні можливості, які створюються коефіцієнтами ставок на футбольні матчі

Починаючи з 2001 року, я займаюся збором даних за коефіцієнтами ставок з метою допомоги гравцям в розробці і тестуванні систем футбольних ставок. Ці дані включають в себе коефіцієнти ставок на матчі, які пропонує компанія Pinnacle, а також найбільш вигідні коефіцієнти із запропонованих на ринку в той же самий час.

Розглянувши вибірку, що містить 50 210 матчів європейських футбольних ліг, зіграних в період з 27 липня 2012 по 5 березня 2019 року, я виявив 16 861 можливостей, де перед закінченням прийому ставок сума передбачуваних ймовірностей перемоги господарів поля, нічиєї і перемоги гостей становила менше 100% , що теоретично забезпечувало арбітражну можливість. При середньому арбітражному доході, що дорівнює 100,81% (що відповідає прибутку в розмірі 0,81%), ваш теоретичний ігровий фонд становив би 13 670 євро, якби ви ставили 100 євро в кожній арбітражної ситуації.

Далі наводиться порівняння того, яким чином відбувалося накопичення цього прибутку. Є чотири динамічних ряди: зростання загального ігрового фонду, доходи від ставок з коефіцієнтами Pinnacle і доходи від ставок по двом іншим найбільш вигідним пропозиціям на ринку при розміщенні ставок на три можливих результату футбольних матчів.

Цілком очевидно, що інші букмекери роблять свій внесок в загальні арбітражні доходи, тоді як Pinnacle незмінно пропонує котирування з негативним очікуванням з точки зору гравця. Фактичні доходи з обігу, здійснюваного тільки через Pinnacle, склали 95,5%, що відповідає збитку в розмірі 4,5%, в той час як інші букмекери дозволили отримати дохід 102,7%, що забезпечив гравцям арбітражний прибуток.

При необхідності представлений матеріал забезпечив би додатковий доказ того, що Pinnacle регулярно видає точніші котирування на ринках ставок на результати футбольних матчів в порівнянні з іншими букмекерами.

Це не доводить, що інші букмекери не можуть настільки ж добре оцінювати «справжні» котирування. Зрозуміло, існують і інші пояснення того, чому БК пропонували коефіцієнти, які фактично принесли збитки. Наприклад, одним з них могло бути прагнення залучити нових клієнтів за рахунок явно більшої вигоди. Звичайно, не слід забувати про те, що такі букмекери майже напевно не дозволять вам користуватися такими можливостями багаторазово.

Чи спекулює Pinnacle на арбітражних можливостях?

Дохід у розмірі 95,5%, що отримується через Pinnacle, істотно поступається тому, що можна спрогнозувати виходячи з усередненої маржі Pinnacle за цими 16 861 матчів і який імовірно склав би 97,6%, принісши збиток в розмірі 2,4%.

Чи могла компанія Pinnacle навмисно завищувати свою маржу по таким арбітражним коефіцієнтам, знаючи про те, що виделочники не будуть проявляти до цього інтересу, поки котирування інших букмекерів досить щедрі для створення арбітражних можливостей? Більш того, чи означає це, що інші коефіцієнти Pinnacle, які не сприяють виникненню арбітражних можливостей, допускають будь-яку вигоду?

Доходи від двох інших коефіцієнтів БК за ставками на результати футбольних матчів склали 98,3%, що перевищує доходи від коефіцієнтів Pinnacle, які надавали арбітражні можливості, але недостатньо для забезпечення стійкої вигоди. Чи вагома ця різниця? Ні. Односторонній t-тест за двома вибірками видав p-значення 8%. Іншими словами, ця різниця могла б виникати безсистемним чином протягом 8% від розглянутого періоду часу. А для того, щоб заявляти про будь-які наміри, нам необхідно мати p-значення, що не перевищує 5%.

Більш того, якщо ми вважаємо, що середнє котирування Pinnacle, що дають арбітражні можливості (4,74), є набагато довгостроковішим у порівнянні із середнім котируванням за двома іншими варіантами (3,61), то значна частина цієї різниці може пояснюватися перекосами в коефіцієнтах ставок на фаворита і аутсайдера. Через такі перекоси довгостроковіші котирування тягнуть за собою пропорційно вищу маржу.

Оскільки 79% котирувань Pinnacle, які надали арбітражні можливості, відповідали ставками на нічию або перемогу гостей, стає зрозуміло, чому таке середнє котирування є найдовгостроковішим порівняно з двома іншими. І нарешті, причина того, що непропорційно довгострокові котирування Pinnacle взагалі створюють арбітражні можливості, полягає в тому, що у цій компанії перекіс в коефіцієнтах ставок на фаворита і аутсайдера є слабшим у порівнянні з іншими букмекерами, які встановлюють вищу маржу.

Ймовірно, для підвищення статистичної значущості потрібна була б вагоміша вибірка матчів, але на даний момент ми не можемо говорити про те, що компанія Pinnacle навмисно спекулює на наявності арбітражних можливостей, що виникають за рахунок збиткової щедрості інших букмекерів. Мабуть, в компанії Pinnacle просто знають, яким має бути те чи інше котирування, і, як правило, дотримуються його з досить високою точністю.

Що відбувається до моменту закінчення прийому ставок?

Можна припустити, що якщо гравці використовують коефіцієнти Pinnacle для реалізації арбітражних можливостей, тим самим передаючи непропорційно більшу вагу ставок на відповідну сторону, то компанія може бути змушена скоротити коефіцієнти для захисту від загроз, які виникають.

У представленій вибірці коефіцієнти Pinnacle дійсно скорочуються до моменту закінчення прийому ставок, але це залишається малопомітним: при середньому котируванні 4,73 і відсутності статистично значущої різниці між двома значеннями (за результатами двостороннього t-тесту p-значення виявляється рівним 74%) дохід від використання цих котирувань лінії закриття, якщо хто-небудь зробив би по ним свою ставку, склав би 95,0%. Доходи від двох інших котирувань також не принесли б гравцеві ніякої вигоди – їх середнє значення становить 98,7%.

Потрібні інші докази далекоглядності Pinnacle?

За останні кілька років я написав безліч статей з аналізом далекоглядності, ефективності та точності рішень компанії Pinnacle на ринку ставок на футбольні матчі. Безумовно, мої висновки справедливо оскаржуються – зокрема, наводиться такий аргумент, що усереднена ефективність не обов’язково має на увазі ефективність у стосунку до кожного конкретного матчу.

Проте я продовжую наполягати на тому, що в цілому букмекерська платформа Pinnacle, що спеціалізується на футбольних матчах, дає дуже хорошу картину справжніх ймовірностей результатів зустрічей, якщо ми беремо до уваги їх маржу і спосіб, яким вона найчастіше застосовується, з урахуванням перекосу в коефіцієнтах ставок на фаворита і аутсайдера.

Такий аналіз арбітражних можливостей забезпечує ще більше доказів на підтримку цієї точки зору. Компанія Pinnacle намагається пропонувати точні котирування або принаймні такі котирування, які не відхиляються від «справжніх» значень більше, ніж на розмір її маржі. Мабуть, для неї це найкраща модель ціноутворення для отримання прибутку.

Єдине, в чому ми можемо бути небезпідставно впевнені, це в тому, що на відміну від інших, більшою мірою аматорських букмекерів, компанія Pinnacle не має звичаю йти на значні односторонні поступки. При виникненні будь-яких систематичних відхилень від ефективності ринку з метою отримання максимально можливого прибутку, які можуть забезпечувати вигоду проникливішої частини її клієнтів, компанія діє непомітно на тлі букмекерських ринків, що допускають арбітражні ситуації в грі на футбольних ставках.

Незаперечною перевагою її точних коефіцієнтів є те, що компанія завжди дозволяє своїм клієнтам практикувати арбітраж, знаючи що відповідні втрати понесе не вона, а інші букмекери.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?
Сайт «» не підтверджена,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт