Член виконкому ФФУ Артем Франков: «КДК постановив – два матчі ПФК «Миколаїв» проведені без належної спортивної боротьби»

Олександр Веселов

Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков, який також є членом виконкому ФФУ, розповів, що Контрольно-дисциплінарний комітет виніс рішення по деяким підозрілим матчам, зіграних у вітчизняному футболі. Крім того, відомий футбольний журналіст підкреслив «серйозність намірів» у боротьбі з договірними матчами, що відчувалось на зустрічі чиновників в середу – з неї і почнемо.

Два матчі за участю «Миколаєва» визнані тими, в яких не було належної спортивної боротьби

Два матчі за участю «Миколаєва» визнані тими, в яких не було належної спортивної боротьби

2-го грудня, у Будинку футболу відбулася робоча зустріч керівників програм розвитку команд Прем’єр-ліги з керівництвом Федерації футболу України та Комітету з етики та чесної гри ФФУ. Предметом професійної дискусії стали зафіксовані випадки  участі молодих футболістів у нечесній грі, зокрема – у ставках на тоталізаторі.

Під час зустрічі з представниками клубів Прем’єр-ліги перший віце-президент ФФУ Олександр Бандурко зазначив, що фахівці профільних комітетів ФФУ постійно здійснюють моніторинг якості проведення змагань і ситуацію в професійному футболі на предмет дотримання норм етики і чесної гри.

За словами першого віце-президента ФФУ, процес очищення українського футболу від цього негативного явища гальмується недосконалими регламентними документами. Саме тому Виконком Федерації найближчим часом планує переглянути нормативну базу і внести доповнення до Дисциплінарних правил та Положення про Комітет з етики та чесної гри, – повідомляє офіційний сайт Федерації футболу України.

Після зустрічі головний редактор журналу «Футбол» та член виконкому ФФУ Артем Франков запевнив, що настрій у боротьбі з «договірняками» дуже серйозний, та підкріпив свою позицію реальними фактами:

«КДК ФФУ на регулярному засіданні розглянув питання по двох матчах за участю «Миколаєва» і визнав підготовлені комітетом з етики та чесної гри документи достатньо переконливими. Вердикт – матчі визнані проведеними без належної спортивної боротьби. Загалом, жорна правосуддя обертаються», – наводить слова члена виконкому ФФУ сайт MatchDay.

Підкреслимо, що Комітет з етики та чесної гри ФФУ направив матеріали по цим підозрілим поєдинкам «Миколаєва» (а також по двом іншим матчам) в Контрольно-дисциплінарний комітет ще на початку жовтня.

Крім того, Франков повідомив, що один із українських клубів відрахував зі своєї структури 11 співробітників через підозрілі матчі, але назву клубу та ім’я тих, хто провинився, не уточнював:

«Один з клубів за результатами внутрішнього розслідування відрахував 11 осіб – мова про «видатні» поєдинки молодіжних та юнацьких команд. Щоб ви нічого собі не придумували, свідчення офіційно оформлені – хто, скільки і за який факт. Аби ніхто з цих персонажів, за одноголосним зауваженням учасників зустрічі, потім не ліз у футбол! Більше того, є ще й організатор… Якщо вам стане легше – він не українець… Але всім відомий».

Нагадаємо, що в середу, після затвердження Президентом, в Україні почав діяти закон «Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень» за номером 2243а, котрий має стати фундаментом у боротьбі з корупцією в спорті. Згідно положень цього нормативно-правового акту, організатори договірних матчів тепер можуть опинитися у в’язниці.

За новинами про випадки корупції в українському та світовому спорті ви можете слідкувати в спеціальній рубриці «Рейтингу Букмекерів».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?