Челтнемський фестиваль скачок: час робити ставки

Жанна Зайцева

Чотири дні, які потрясуть світ скачок. І поповнять кишені гравців! Челтнемський фестиваль – не лише унікальне змагання кращих в світі бар’єрних коней, а й безпрецедентна можливість для ставок. Ось кілька фактів, які обов’язково потрібно знати про Челтнем.

Челтнемский фестиваль – это битва двух армий, британской и ирландской

Челтнемський фестиваль – це битва двох армій, британської та ірландської

Челтнемський фестиваль (Cheltenham Festival), який проходить вже більше 150-ти років, називають «кінської олімпіадою». Немає вищої честі для скакуна і його тренера, ніж виграти один з етапів цього чотириденного дійства. Фестиваль включає в себе випробування самих різних типів: з високими і низькими бар’єрами, швидкоплинні і стаєрські, для досвідчених скакунів і новачків, для жокеїв-професіоналів, початківців і любителів. Як то кажуть, всі заїзди гарні – вибирай на смак!

У цьому році фестиваль стартує в Челтнемі 15 березня. Щодня буде проходити по сім скачок – всього 28. Між учасниками розіграють рекордні в історії фестивалю призові – в загальній складності 4 млн 115 тисяч фунтів. Будь-яка перемога на фестивалі – це золотий рядок в резюме скакуна, його тренера і наїзника, і все ж кілька скачок мають особливу ​​вагу. Їхні переможці відправляються прямо в підручники історії.
Це заїзди Champion Hurdle, Queen Mother Champion Chase, World Hurdle і Cheltenham Gold Cup. Кожен з них – кульмінація одного з чотирьох скакових днів фестивалю. Для зручності глядачів головні перегони стартують в один і той же час – о 15.30 GMT. Пропустити неможливо!

Champion Hurdle (15 березня) – випробування з низькими бар’єрами для коней, здатних розвивати високу швидкість. Скачки проводяться на мінімальну бар’єрну дистанцію – 2 милі (3200м). Champion Chase (16 березеня) – чемпіонський стіпльчез (заїзд з високими бар’єрами), також на мінімальну дистанцію 2 милі. World Hurdle (17 березня) – змагання з низькими бар’єрами для стаєрів (3 милі – 4800м). І, нарешті, Золотий Кубок ЧелтнемаCheltenham Gold Cup (18 березня) – дуже складний, виснажливий стіпльчез на 3 милі і 2,5 фурлонги (бл. 5300м).

Челтнемський фестиваль – унікальна можливість взяти вигідні коефіцієнти на суперпопулярних коней.

За оцінками букмекерських контор, щорічно впродовж Челтнемського фестивалю британці роблять ставок на 500-600 мільйонів фунтів. Це можна порівняти з оборотом БК в ході чемпіонатів світу та Європи з футболу. Якщо ви плануєте влити свої грошики в цей фінансовий потік, ви абсолютно правильно робите. І ось чому.

Челтнемський фестиваль – унікальна можливість взяти вигідні коефіцієнти на суперпопулярних коней. Оскільки зірки змагаються один з одним і конкуренція висока, навіть на явних чемпіонів букмекери дають хороші ціни, яких ви впродовж року більше ніде не знайдете.

Візьмемо перші скачки фестивалю – Supreme Novices Hurdle. Беззаперечний фаворит цього заїзду – Min від великого тренера Віллі Маллінса. Свої останні скачки в ірландському Панчестауне Min виграв з кф 1,14. А на його перемогу в Supreme Novices сьогодні запросто можна знайти 2,75. Небо і земля!

Вилли Маллинс - ирландский герой Челтнема

Віллі Маллінс – ірландський герой Челтнема

Або знаменитий No More Heroes від іншого голландського майстра Гордона Еліота. Він заявлений на скачки RSA Chase (16 березня, 14.10 GMT). Свій останній заїзд No More Heroes виграв з перевагою 9 корпусів і кефом 1,44. Тепер він однозначний фаворит на RSA Chase, але коефіцієнт куди привабливіший – в середньому 3,50.

І так практично з будь-яким фаворитом Челтнема. Упродовж року на багатьох суперзірок дають смішні коефіцієнти, які абсолютно не покривають ризику. Але чотири дні фестивалю – це можливість нарешті отримати гідний прибуток з вашого персонального улюбленця.

Ось уже три роки поспіль кращим тренером фестивалю стає Віллі Маллінс (W. P. Mullins).

До речі, я не випадково згадала ірландських коней в якості прикладів. Адже Челтнемський фестиваль – це битва двох армій, британської та ірландської. Так повелося ще з 60-х років минулого століття, коли в Золотому Кубку Челтнема билися легендарний ірландський скакун Arkle і знаменитий представник Британії Mill House.

І останнім часом ірландці явно беруть верх. Ось уже три роки поспіль кращим тренером фестивалю стає Віллі Маллінс (W. P. Mullins). У 2015 році його вихованці поставили в Челтнемі рекорд, за чотири дні вигравши 8 скачок.

У цьому році ситуація ще цікавіша. Якщо фестиваль пройде для Маллінса вдало, у нього буде реальний шанс завоювати звання тренера-чемпіона Великобританії. Нагадаю, що чемпіонський титул отримує тренер, чиї коні за сезон зароблять найбільші призові. У Челтнемі на кону рекордні гроші, а у Маллінса тільки в перший день фестивалю п’ять фаворитів! Можливо, в цьому році ми станемо свідками того, як титул чемпіона Британії сенсаційно отримає ірландський тренер.

Але не будемо забігати наперед. Спочатку треба дочекатися фестивалю. А часу залишилося зовсім небагато – близько трьох тижнів. Саме час продумувати стратегію!

У наступній статті я розповім про Челтнемських фаворитів. А поки нагадаю матеріали, які допоможуть вам підготуватися до фестивалю: «Як вигравати, стежачи за кращими стайнями», «Що потрібно знати, перш ніж починати робити ставки», «Як знайти переможця в карті заїзду».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?