Бюджет України недорахувався $370 млн від гемблінгу за два роки

Рейтинг Букмекерів

За останні два роки в бюджет України повинні були надійти податки від представників ігрової індустрії в розмірі $366,2 млн. Однак державний бюджет недорахувався цієї суми через законодавчу заборону на ігрову діяльність в країні.

Бюджет України щорічно втрачає великі суми через нелегальні ігрові точки

Всі види азартних ігор заборонені в Україні з 2009 року. Виняток було зроблено тільки для державних лотерей, які насправді не є такими.

«Всі ці нескінченні павільйони і підвальчики – миттєві лотереї, ігрові автомати, замасковані під інтернет-клуби або працюють узагалі без будь-якої маскування. Вони просто працюють відкрито до першого перевіряючого, для якого вже готовий конверт з грошима», – заявив в листопаді 2016 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

В кінці 2016 року МВС відзвітувало про закриття 65 гральних точок в Києві, проте через два тижні ігрові клуби відкрилися, змінивши вивіску. Сутність їхнього бізнесу ніяк не змінилася, проте під новою вивіскою вони змогли працювати легально, нібито ставши розповсюджувачами державної лотереї за ліцензією «Української національної лотереї», повідомляє Bihus.info.

Ще в 2014 році міністр фінансів Олександр Шлапак планував внести законопроект про ліцензування грального бізнесу в країні, що повинно було приносити в бюджет щорічно близько $183 млн. Однак ні Шлапак, ні його наступник на посту глави Мінфіну Наталія Яресько не добилися успіху.

Тим часом нелегальний гральний бізнес в країні розвивається. Ситуацію погіршує той факт, що гральні заклади в країні відкриваються за принципом франшизи.

Чинний міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що в 2016 році відомство зробило все можливе для регулювання ринку азартних ігор. На ділі ж міністр обмежився повторним внесенням законопроекту «Про детінізацію ринку азартних ігор і забезпечення доходами бюджету з метою виконання соціальних зобов’язань», який був підготовлений попереднім урядом. Законопроект знову був відхилений, а новий проект Данилюк не збирається готувати, поки не буде впевнений у тому, що за нього проголосують всі депутати.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?