Букмекера можна обіграти в прематчі. 9 міфів, які руйнує професійний гравець

Гончар Тарас

На шляху кожного початківця, і навіть досить досвідченого гравця завжди постає вибір: грати лайв або прематч. Багато хто вважає, що грати прематч складніше, і неможливо виграти на дистанції у букмекера на основних ринках. Давайте розберемо, чому це не так.

mify

Букмекера можна обіграти в прематчі. 9 міфів, які руйнує професійний гравець

Що таке дистанція і чому вона важлива?

У цій статті буде багаторазово згадуватися термін «дистанція». Давайте для початку розберемо, що це. Дистанція прирівнюється до 500 і більше ставок. Таку кількість ставок для дистанції було визначено, щоб гравці-початківці, для яких в першу чергу і написана ця стаття, зрозуміли свій рівень, свої стратегії і свої думки.

Сенс дистанції полягає не тільки в тому, щоб гравець визначив свій рівень. Також на дистанції напрацьовується практичний досвід ставок: хтось зверне увагу на час ставки, хтось буде шукати максимальний коефіцієнт. Варіацій дуже багато. І найголовніше те, що при ставках на дистанції ви навчитеся приймати вдалі і невдалі смуги, які є у кожного. Уявіть собі, що ви програли 7 ставок поспіль. Коли це настає в перший раз, почуття від цього дуже невтішні. А тепер згадайте, коли ви виграли сім ставок з семи можливих. Зовсім інші відчуття, вірно? Дистанція згладить враження і від виграшу, і від програшу. Що можна вважати очевидним плюсом: гравець позбавляється зайвої самовпевненості, яку може дати перша ж вдала серія. Ви починаєте сприймати зміну серій як зміну дня і ночі.

І найважливіше – після тривалої дистанції у вас вже не буде психологічного бар’єру при просіданні. Не буде зайвих судомних рухів. Та й про що говорити, коли таких смуг за 500 ставок буде кілька. Згадайте свій перший день за кермом: всі сигналять, кудись їдуть, підрізають. Не найприємніші спогади? А тепер згадайте, що сталося з вами після того, як ви наїздили 30 тисяч кілометрів. Зовсім інші відчуття. Але ж інші люди по-іншому їздити не стали. Тут – те ж саме. Обкатавши свої думки на дистанції, гравець буде спокійний за свої результати. Він знатиме, на що здатний, і знатиме, чого очікувати. На дистанції гравець набуває досвід, який дуже знадобиться в подальшому, а якщо використовувати жорстку фінансову дисципліну, то навіть у разі програшу гравець не зможе програти весь ігровий банк.

Розвіюємо 9 міфів новачків про прематч

1. Є спеціальне програмне забезпечення, яке визначає лінію в букмекерській конторі, і команда аналітиків, яка лінію коригує. І боротися з ними неможливо.

Так, такі можливості справді є у букмекера і справді на дистанції програмне забезпечення допомагає букмекерові вигравати. Але в основі прибутковості БК здебільшого стоїть помилковість думки гравця, його жадібність і неправильне розуміння майбутньої гри. До того ж зараз написати програму, яка буде допомагати зі статистикою, коштує не так вже й дорого, а якщо статистика своя, то це зробити ще простіше. Практиці написання власних програм вже кілька років, і це тільки про територію колишнього СРСР. За кордоном таких програм набагато більше.

2. Людина дуже слабка і не може впоратися з собою, роблячи ставки.

Будь-яка стратегія і будь-які думки обкатуються тільки натуральними грошима. Рекомендується уникати всіляких симуляторів і гри на віртуальні гроші. Граючи на справжні, свої гроші, ви набуваєте справжній досвід. Нехай він і буде болісним, неприємним. Ставте принаймні по долару на подію, особливо коли граєте свою стратегію. Це дає психологічну впевненість в тому, що ви робите – і це правильно. Якщо стратегія або думки підкріплені дистанцією в 500-1000 ставок, то не складе жодних проблем у психологічному плані збільшити банк і грати на серйозніші суми грошових коштів. Якщо це робити поступово, то ефект переходу на великі суми буде дуже сильно згладжений. Якщо в психологічному плані гравець слабкий, якщо він не може тримати себе в руках і не може контролювати свою гру, притримуючись жорсткої фінансової дисципліни, якщо гравець переживає за програші, то краще покласти гроші в Ощадбанк, звернутися до психолога або грати лайв. А ще краще триматися від букмекерської контори подалі.

3. При використанні своїх алгоритмів і ставок за допомогою програм дані будуть застарівати.

Кілька років тому в США була написана програма, яка в перший рік принесла 4% з одного виду спорту. На наступний рік – 2,8%, через рік – 1,3%. І справа тут не в даних, справа тут в букмекерських конторах, які теж не стоять на місці і змінюються. Але і гравець ці роки може допрацьовувати свої алгоритми. Та й питання даних в цьому аспекті дуже складне, тому що все буде залежати від того, на які саме дані спиратиметься гравець. Причому абсолютно неважливо те, буде гравець користуватися ручним введенням ставки або автоматизованим. Тому що є стратегія, якої треба дотримуватися. І якщо ця стратегія обкатана великою дистанцією, то гравцеві абсолютно неважлива просадка в 5 або 25 ставок поспіль, адже він бачив на дистанції подібні просідання неодноразово та стрімкі злети теж не раз.

4. При дрібній ставці в 500 гривень ваш прибуток в кілька тисяч в місяць буде несуттєвим.

Тут не можна узагальнювати, категорично. Якщо гравець ставить одну ставку в місяць і виграє з коефіцієнтом 4,0, то варіантів у такого гравця немає: він просто не уявляє своєї дистанції і не може об’єктивно проаналізувати свої ставки. Такого гравця ми відправимо в бар дивитися «Динамо» під напої 18+. Але якщо гравець робить в місяць 300 ставок по 500 гривень і на виході отримує 1,5 тисячі гривень, тут можна говорити, що гравець досяг 1% з обігу, а це не так вже й мало. Можна робити висновки і збільшувати банк.

5. Для виграшу вам треба ставити велику суму, щоб бути в відчутному плюсі.

Це глибока помилка. Справжній прибуток гравця визначається відсотком з обігу грошових коштів. Уявіть собі ситуацію, що гравець ставить 1000 ставок на місяць, і не по 1000 доларів, а хоча б по 100 доларів на кожну ставку. Його обіг складе 100 тисяч доларів, і навіть скромні 2% з обігу дають можливість не ходити на роботу. Про 6% краще промовчати.

6. Стартова лінія букмекерської контори дає перевагу гравцеві.

Але щоб грати по стартовій лінії, необхідно грати на нормальних букмекерах, а ще краще на агрегаторах, наприклад СпортМаркет. Тільки ось на стартовій лінії сидять дуже дорослі гравці з мільйонними банками і спеціальні програми, які забирають ймовірну помилку в стартовій лінії в перші 3-5 хвилин після виходу лінії. Жодна букмекерська контора не дозволить вам довго грати подібним чином. На перших етапах гри рекомендується звертати увагу на стартову лінію, але не грати по ній. Туди приходять пізніше, з солідним банком і спеціальними знаннями.

7. Стартова лінія може ввести в оману гравця, тому що він не знає тренерського плану, мотивацію, складів, травм.

Багато невідомих гравцеві чинників уже враховано в лінії. Тому що при очевидних помилках букмекерська контора понесе істотних матеріальних збитків. Про стартову лінію (див. вище) написано, за яких обставин варто її грати. Але стартова лінія – це просто сухі цифри. Все починається, коли лінія виходить, і починається рух грошей. А цей фактор втрачати не варто. До того ж варто зауважити: якщо основний захисник отримав травму за кілька годин до матчу, то про це не знає ні букмекерська контора, ні гравець.

8. Необхідно обробляти велику кількість даних для правильної ставки і замислюватися про велике просідання, близько 5000 доларів за 5 ставок.

Тут проста математика. Для розрахунку використовується модель фінансової стратегії в 5% від банку. Якщо гравець робить такі ставки, 5 ставок в день по 1000 доларів кожна, значить, він ставить 1% від банку на кожну ставку. Значить його банк повинен бути: 1000 доларів (1%) * 100 = 100 000 доларів.

Складно уявити, що такий гравець буде замислюватися про те, як йому прогодувати сім’ю. Такого навіть у фантастичних фільмах не показують.

Виходячи з отриманого розрахунком фінансової стратегії банку, виникає друга омана – про масив даних. Якщо гравець буде ставити подібні ставки просто для азарту, значить, він як мінімум акціонер Нафтогазу або міністр. А якщо це професійний гравець, то при подібному банку нормальний гравець приділить належну увагу і софту, і аналізу, і обробці даних. Адже по суті він є інвестором і прораховує всі свої ризики.

9. У пошуках переваги гравець може дійти до нижчих ліг, наприклад, третіх ліг Ісландії, Мексики і тому подібних, але йому там не дадуть довго грати.

Справді, максимум на треті ліги в десятки разів відрізняється від максимуму на матчі топових ліг і топових клубів. І справді, багато букмекерських контор визначають таких гравців, які розбираються в подібних чемпіонатах краще, ніж вся команда аналітиків. Тут потрібні знання, а щоб їх набути, необхідно займатися питанням. І варіантів буде два: або гравця запросять на роботу в букмекерську контору, або гравець, щоб заробити, буде ставити кілька ставок на один матч. Можливо, навіть в лайві, тому що там буде менше обмежень.

Тут слід зауважити, що максимум на чемпіонат Африки в однієї дуже відомої букмекерської контори буде майже в 900 євро, а на чемпіонат Саудівської Аравії – 300 євро. Якщо розглядати брокера/агрегатор, то питання максимальної ставки на другі і треті ліги вам варто вивчити особисто. Після цього питання відпадуть раз і назавжди. До того ж на зібранні можна ставити кілька разів. Тому говорити про те, що тут неможливо заробити, звичайно, можна, але це буде очевидним применшенням.

Підведемо підсумки

Для того, щоб робити освідомленні ставки, необхідно визначити свої сили на дистанції. Це робиться для того, щоб зрозуміти свій рівень, зрозуміти правильність своїх думок або стратегії. Без дистанції жоден гравець не зможе відповісти собі на ці питання. Кілька тез:

  • якщо гравець ставить без дотримання фінансової дисципліни, якщо він слабкий психологічно, грає на останні гроші і заради азарту, під перегляд футбольного матчу, коли немає розуміння принципів роботи букмекерської контори, принципів формування і зміни коефіцієнтів – нехай такий гравець не дивується, що рахунок букмекерської контори йому доводиться часто поповнювати.
  • якщо гравець ставить одну ставку в тиждень, ми його відправимо в бар дивитися «Динамо», і навряд чи таку людину можна назвати гравцем.
  • якщо гравець проходить дистанцію в 500 ставок за три місяці і бачить, що прибуток є – тут вже можна замислюватися про збільшення банку і відшліфовування стратегії, аналіз помилок. (*)

Чомусь вважається, що основні ринки – фори, результати та тотали – настільки вивірені та правильні для прибутковості букмекерської контори, що на дистанції на них неможливо заробляти. І переважна більшість гравців (99%) буде знаходитися якщо не в мінусі, то близько нуля. Особливо цікаво читати про цей один відсоток буде тим, кому порізали рахунок на букмекерській конторі за виграші. Якщо дивитися на це поверхнево, то це справді так. Але якщо подібним питанням займатися, то ви побачите, що на Кубок Короля «Реал» може випустити другий склад, Де Брюйне раптово буде промахуватися в передачах і ударах, а Роналду отримає травму на самому початку матчу і буде відмахуватися від метеликів на милицях.

Вся статистика, всі травми, та взагалі все, що стосується матчу, буде відображено в лінії. Але також в лінії будуть відображені гроші, очікування гравців, назви команд і багато інших чинників, які матимуть дуже віддалений зв’язок з футболом. Тому знання і правильний вибір матчів приносять прибуток на дистанції. Для прематчу існують тисячі стратегій, можна вибрати і придумати будь-яку.

Але не варто вважати, що виграти у букмекерської контори просто. Просто уявіть, що ви прийшли на фінансовий ринок купувати акції, уявіть, що ви розбираєте мотор Porsche, робите стоматологічний протез, пишете апеляцію до Верховного суду… Так, робите будь-яку профільну роботу. Невже щось може вийти без досвіду і знань?

(*) – цифра 500 ставок за три місяці не аксіома. Кожен гравець вибирає свою манеру гри, стратегію і кількість ставок самостійно. Сенс цього пункту в тому, що необхідно знати свої сили при великій кількості ставок.

Читайте також на «Рейтингу Букмекерів»:

Маніменеджмент в ставках на спорт: динамічний банк і як ним користуватися

Статистика ставок на спорт: ROI, YIELD і точка беззбитковості

Лайв або прематч. Які ставки на спорт вигідніші?

9 причин, чому букмекера можна обіграти в прематче на результатах, форах і тоталах

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?