Бар’єрні скачки: з чим їх їдять і хитрощі ставок

Рейтинг Букмекерів

Сезон британських бар’єрних скачок – в самому розпалі. І, на відміну від гладкого сезону, по якому «пікові» заїзди розкидані рівномірно, бар’єрний сезон на всіх парах летить до однієї цілі, однієї масштабної кульмінації. Про бар’єрні кінні скачки і хитрощі ставок на них розповідає Жанна Зайцева, російськомовний коментатор скачок з Великобританії.

 Маккой 20 років поспіль ставав чемпіоном країни в бар'єрних скачках


Маккой 20 років поспіль ставав чемпіоном країни в бар’єрних скачках

Будь-яка масштабна скачка бар’єрного сезону проходить за принципом «один пишемо, два запам’ятовуємо». Гравці і букмекери аналізують не тільки конкретний заїзд, але і прикидають, як його результат вплине на майбутнє. А майбутнє настане в березні. І ім’я йому – Челтнемський фестиваль.

Вся логіка британського бар’єрного сезону підпорядкована Челтнему. Щосуботи проходять великі дорогі скачки – і по їх підсумку букмекери негайно перераховують попередні (ante-post) коефіцієнти на фестиваль.

А гравцям – подвійне задоволення. Не тільки вгадати переможця прямо зараз – але і закинути ставку на березень, вхопивши значний коефіцієнт на можливу зірку одного з фестивальних заїздів.

Як же правильно робити ставки на бар’єрні скачки? Зрозуміло, корисно знати типи бар’єрних заїздів і вміти читати карту скачки. А також необхідно розбиратися в персоналіях.

Пол Ніколс - найуспішніший тренер і фаворит цього сезону бар'єрних скачок

Пол Ніколс – найуспішніший тренер і фаворит цього сезону бар’єрних скачок

У чемпіонаті бар’єрних тренерів Британії «стара гвардія» протистоїть «молодій». Старше покоління тренерів представляють Пол Ніколс (Paul Nicholls) та Нікі Хендерсон (Nicky Henderson). Ніколс наразі єдиний тренер в цьому сезоні, чиї коні заробили більше мільйона фунтів призових. Його стайня показує в цьому сезоні ККД 23%. Коефіцієнт на те, що Ніколс стане чемпіоном, зараз приблизно 1,33.

Нікі Хендерсон за обсягом призових поки в рейтингу низько, але відсоток перемог у нього майже такий же, як у Ніколса – 22,5%. У букмекерів Хендерсон – другий фаворит в гонці за чемпіонство (4,5-5,0). Тренер-чемпіон визначається не за кількістю перемог, а за обсягом зароблених його кіньми призових – тобто, від Ніколса і Хендерсона чекають виграшів у великих, дорогих скачках і, зрозуміло, на Челтнемському фестивалі.

Молоде покоління в тренерському рейтингу представляють амбітні Ден Скелтон (Dan Skelton), Гаррі Фрай (Harry Fry), Чарлі Лонгсдон (Charlie Longsdon), Воррен Грейтрекс (Warren Greatrex). Якщо робите ставки на бар’єрні скачки, ці імена потрібно знати обов’язково (і у всіх цих тренерів будуть цікаві претенденти в Челтнемі в березні).

Особливо вражає в цьому сезоні 31-річний Ден Скелтон. Зараз він на третьому місці в тренерському чемпіонаті, а його коні уже заробили понад 650 тисяч фунтів. До того як стати тренером, Скелтон дев’ять років пропрацював асистентом Пола Ніколса і очевидно набрався у нього секретів майстерності.

Учасник йде як переможець, набагато випереджаючи суперників, але під завісу спотикається. Я знаю гравців, які прицільно ставлять на таких коней в їх наступних заїздах …

Радує і 29-річний Гаррі Фрай – за останні два тижні на день написання статті він виставив на британські треки 17 коней, 7 з них перемогли (41% виграшів!). Цікаво, що і Фрай свого часу декілька років відслужив «підмайстром» Пола Ніколса.

Стосовно бар’єрних жокеїв, їх королем можна вважати Річарда Джонсона (Richard Johnson). Він беззаперечний претендент на чемпіонство в цьому сезоні. Кубок вручать в кінці квітня 2016-го, але вже зараз Джонсон випереджає свого найближчого суперника в чемпіонаті на 65 перемог, що практично гарантує йому титул.

За Джонсона вболіває вся Британія. Цей привабливий хлопець 16 разів ставав віце-чемпіоном країни, жодного разу не вигравши! Джонсону не пощастило виступати пліч-о-пліч з найвеличнішим чемпіоном бар’єрних скачок Тоні Маккоєм (AP McCoy), який завойовував титул 20 років поспіль. І ось зараз Маккой пішов зі спорту, а у Джонсона нарешті з’явився шанс. Будьте впевнені, він постарається його не упустити.

Річард Джонсон - практично гарантований чемпіон цього сезону

Річард Джонсон – практично гарантований чемпіон цього сезону

У ставках на бар’єрні скачки є свої маленькі хитрощі …

Наприклад, в цьому типі заїздів особливо важливо дивитися відеотрансляції. Існує таке явище як лідер скачки, який раптово падає на одному з останніх бар’єрів. Учасник йде як переможець, набагато випереджаючи суперників, але під завісу спотикається. Я знаю гравців, які прицільно ставлять на таких коней в їх наступних заїздах – потенціал у скакуна очевидний, і, якщо буде чисто долати бар’єри, точно виграє.

Мені до вподоби заїзди розряду maiden hurdle – скачки з невисокими перешкодами для тих, хто поки жодного разу не вигравав повноцінні бар’єрні заїзди. Такі змагання часто бувають масовими – з 15-ма і більше кіньми. Секрет в тому, що реальні шанси в цьому наборі матимуть три-чотири учасники і обирати насправді дуже легко. Коефіцієнти, як правило, доволі точно відображають перспективи скакунів – пара-трійка талантів і невиразна масовка. Те ж стосується і ірландських maiden hurdle.

І ще один цікавий момент. Багато бар’єрних іподромів Британії володіють своїм неповторним характером. Це або унікальна конфігурація, або підступні перепади висот. На таких треках краще вишукувати коней, які раніше перемагали саме тут. До трека «для фахівців» відносяться – Fontwell (унікальний трек у формі вісімки), Fakenham (круті повороти), Towcester, Carlisle, Bangor (перепади висот, фінішна пряма в гору). А також найпрестижніший бар’єрний іподром Британії – Челтнем (Cheltenham). Скачки на ньому – серйозне випробування для кращих з кращих. Невипадково саме тут проходить знаменитий на весь світ бар’єрний фестиваль, про який ми обов’язково поговоримо ближче до березня.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?