Азіатські тотали у ставках на спорт: що це, правила розрахунку з прикладами

Андрій Клименко

«Рейтинг Букмекерів» продовжує знайомити читачів з різноманітністю ставок. Не так давно ми розповідали про різного виду фори, тепер вирішили направити промінь світла і на азіатські види тоталів.

Азіатські тотали бувають двох видів

Азіатські тотали бувають двох видів

Що таке азіатський тотал і як він працює

Про те, як працює класична система тоталів, напевно, знає кожен. Усім знайомі тотал більше 2.5, тотал менше 2.5, а також їхні молодші і старші побратими. Там вибір невеликий: або програв, або виграв.

Зовсім інша справа – азіатські тотали. За принципом розрахунку вони дуже схожі на азіатські фори, які ми вам докладно описували у цьому матеріалі. Але ви ж зайшли у цей матеріал читати саме про тотали, так що давайте розберемося.

Існує два основних види азіатських тоталів: кратні цілому числу і кратні 0.25 (дробові).

Принцип розрахунку цілих тоталів зрозуміти досить легко. Якщо ви ставили на азіатський тотал голів більше 3, і при цьому у матчі було 3 голи, то ви отримуєте повернення. В іншому все як у класичних тоталах: 2 голи – ставка програла, 4 голи і більше – виграла. Аналогічно і з азіатським тоталом менше: ставимо на тотал менше 3, 3 голи у матчі – повернення, 2 – виграли, 4 і більше – програли.

Трохи складніша для розуміння схема з азіатськими тоталами кратними 0.25. Такі тотали виглядають так: тотал більше 0.75, тотал менше 2.25 і так далі. Вони утворюються шляхом отримання середнього арифметичного між двома найближчими тоталами. Якщо це тотал менше 2.25, то це означає, що це середнє значення між 2.0 та 2.5. Іноді букмекери так і позначають цей вид ставки: «тотал менше 2.0, 2.5».

Візьмемо для прикладу тотал менше 2.25. Якщо ви робите таку ставку, то вона автоматично розкладається на 2 ставки: тотал менше 2.5 і тотал менше 2.0. Для того, щоб наша ставка виграла повністю, нам треба, щоб обидві ці умови були здійснені. У даному випадку нам треба, щоб у матчі було забито не більше одного гола. Тоді вся наша ставка зіграє і отримаємо виграш згідно з коефіцієнтом. Якщо у матчі буде 3 голи або більше, то тоді ставка буде програна повністю.

Але якщо у матчі буде 2 голи, то тоді та половина ставки, яка зроблена на тотал менше 2.5, зіграє із загальним коефіцієнтом, а та, яка зроблена на тотал менше 2.0, буде повернута. Наприклад, ми ставили 10 гривень на тотал менше 2.25 за 1.91. У випадку, якщо у матчі було забито 2 голи, то 5 гривень множаться на коефіцієнт 1.91, і тому з цієї половини ставки ми отримуємо 9.55 гривень. Та половина, яка була поставлена ​​на тотал менше 2, повернеться до нас у вигляді повернення. І в підсумку наш виграш складе 14.55 гривень (5 + 9.55 гривень).

Не так і багато, враховуючи суму ставки, скажете ви, але врахуйте, що це плата за перестраховку, і багатьом досвідченим гравцям ця можливість до душі.

Давайте розглянемо й інший приклад. Візьмемо тотал більше 2.25. Знову дві ставки: тотал більше 2.0 і тотал більше 2.5. Якщо у матчі 3 голи, то обидві ставки виграють. Якщо у матчі 2 голи, то та, що зроблена на тотал більше 2.5 програє, а та, яка зроблена на тотал більше 2.0, повернеться до нас. Якщо у матчі 1 гол або жодного, то ставка програє повністю.

Розрахунок азіатського тотала у складі експресу

Якщо ви вирішили включити в експрес хоча б одну ставку на дробовий азіатський тотал або дробову фору, то ви таким чином зробите два експреса. І з кожним додаванням дрібного тотала або дробової фори ви збільшуєте кількість експресів у два рази.

Наприклад, ви зробили експрес з трьох ставок з коефіцієнтами 1.5, 1.91, додавши азіатський тотал більше 2.75 за 1.65, який, як ми розповіли вище, розкладається на дві ставки: тотал більше 2.5 і тотал більше 3.

Отримуємо два експреса з однаковим коефіцієнтом 4.73:

1) 1.5 Х 1.91 Х тотал більше 2.5 за 1.65 = 4.73

2) 1.5 Х 1.91 Х тотал більше 3 за 1.65 = 4.73

Уявімо, що вибори за 1.5 і за 1.91 зіграли і все вирішується у матчі, на який ви поставили азіатський тотал. Щоб обидві половинки експреса зіграли, і таким чином ваш експрес зіграв цілком, треба, щоб у матчі було 4 голи або більше. Тобто якщо ми ставимо на наш експрес 100 гривень, і у матчі 4 голи або більше за умови, то назад ми отримуємо 473 гривень, де чистий виграш – 373 гривень.

Але якщо у матчі, на який ви поставили азіатський тотал, тільки 3 голи, то по другій половинці експреса, яка зроблена на тотал більше 3, ви отримаєте повернення.

У цьому випадку ваш експрес розрахується так:

1) 1.5 Х 1.91 Х тотал більше 2.5 за 1.65 = 4.73

2) 1.5 Х 1.91 Х тотал більше 3 за 1.0 (повернення) = 2.87

Відповідно до цієї формули і розрахунок ставки: 50 гривень розраховуються з коефіцієнтом 4.73, а ще 50 – з коефіцієнтом 2.87. У цьому випадку, якщо ви поставили на такий експрес 100 гривень, то назад ви отримаєте 380 рублів:

(50 Х 4.73) + (50 Х 2.87) = 236.5 + 143.5 = 380

Якщо у матчі 2 голи або менше, то обидві ваші половинки експреса програють.

Переваги та недоліки ставок на азіатські тотали

У азіатських тоталів є два невеликих недоліки: вони завжди нижчі в коефіцієнтах, ніж старший тотал, але це логічна плата за перестраховку. Другий недолік – це складність розрахунку, але для досвідчених гравців це не є недоліком.

Переваги азіатських тоталів набагато більш явні. На відміну від ставок на фори, тут вгадати результат матчу не потрібно, – головне, щоб вийшло потрібна кількість голів. У ставках на фори треба не тільки вгадати переможця/переможеного, а і передбачити, з якою він різницею виграє/програє.

Крім того, досвідчені гравці дуже цінують можливість перестрахуватися. Наприклад, у футболі часто все вирішує один гол, а ставка на дробовий азіатський тотал передбачає відразу дві ситуації.

Азіатський тотал – це часом також можливість зробити ставку на більш високий коефіцієнт. Наприклад, на тотал менше 2.5 пропонується дуже маленький коефіцієнт, але ставити на тотал менше 1.5 надто ризиковано. У таких випадках на виручку може прийти азіатський тотал менше 2.25, у якого буде коефіцієнт вище, ніж у тотала менше 2.5, але який дозволить отримати назад половину ставки у випадку двох голів.

Таким чином, ви отримуєте додатковий простір для маневру, що в ставках важливо.

Букмекери, які пропонують ставити азіатські тотали

Серед рекомендованих нашим рейтингом букмекерських компаній можливість зробити ставку на азіатський тотал є у Parimatch, Winlinebet, Ladbrokes, bet365, Matchbook та Sbobet.

Якщо у вас залишилися якісь питання за змістом статті, прохання залишати ваші запитання у коментарях під матеріалом.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?