Авторитетний прогнозист вважає компанію SpaceX фаворитом у перегонах за підкорення Марса

Рейтинг Букмекерів

Американське космічне агентство NASA продовжує запевняти весь світ у тому, що саме його астронавти першими зроблять кроки по поверхні Марса. Експерт популярного онлайн-сервісу прогнозів Docsports Рафаель Еспарза дотримується іншої думки, повідомляє PopularMechanics.

У числі фаворитів, на думку Еспарза, лише приватні компанії

У числі фаворитів, на думку Еспарза, лише приватні компанії

Еспарза на прохання видання склав власні коефіцієнти для гіпотетичної ставки на першовідкривачів «червоної планети». На думку експерта, найкращі шанси першими направити експедицію з астронавтами на Марс – у SpaceX, приватної аеронавігаційної компанії мільярдера Елона Маска. Професійний прогнозист оцінив вірогідність цього коефіцієнтом 6,0. Для позиції фаворита, на думку експерта, у SpaceX є і ресурси, і бажання.

Що стосується NASA, Еспарза оцінив шанси американського національного агентства в 81,0. Головною причиною такого високого скептицизму є бюджет програми, який часто змінюється. «Якби не було бюджетних скорочень, NASA могло бути фаворитом», – вважає він.

Експерт Docsports також приділив увагу шансам Росії, Китаю та Європейського союзу. Шанси Росії на підкорення Марса прогнозист оцінює в 61,0. «У країні розробили новий тип ракети з вищим рівнем вантажопідйомності, ніж у всіх існуючих світових аналогів. Путін заявив, що нова розробка буде застосовуватися для доставки місій вже з 2018-го року. Зрозуміло, що він налаштований серйозно» – розмірковує прогнозист.

На думку Еспарза, Китай запізно приєднався до провідних світових держав у вивченні космічного простору. Тому, незважаючи на приголомшливі темпи розвитку китайської науки, ймовірність того, що саме ця держава першою висадить людей на «червону планету», дорівнює, на його думку, 101,0.

Що стосується ЄС, сьогодні у країн-членів організації є куди серйозніші проблеми, ніж підкорення «червоної планети». Експерт не бачить Євросоюз фаворитом гонки навіть за умови (передбачуваної) кооперації з Росією при підготовці пілотованої експедиції на Марс. Вердикт – 301,0.

Еспарза найбільше вірить у приватні компанії, у яких і бажання величезне, і нестачі фінансів не спостерігається. Тому слідом за фаворитом SpaceX в його списку претендентів з коефіцієнтом 10,0 йде організація «Марсіанське суспільство» (The Mars Society). Головною її перевагою є багатосходинковий детальний план висадки на Марс, що включає декілька етапів (починаючи з вантажних рейсів для генерації на планеті запасів палива до зведення на поверхні спеціальних житлових секторів для майбутніх поселенців).

Знаменита програма «Марс один» (Mars One) йде після «Марсіанського суспільства». Шанси організації, яка позиціонує майбутній політ як трансльоване реаліті-шоу, першою направити в політ в один кінець сміливців оцінюються Еспарза коефіцієнтом 16,0. А втім, навколо програми зі швидкістю звуку виникають найрізноманітніші чутки і скандали, які все далі відтісняють проект польоту від втілення в реальність.

З вірогідністю 26,0 Марс відвідають учасники експедиції Inspiration Mars, заснованої першим космічним туристом (2001), американським мультимільйонером Деннісом Тіто. Однак ця місія, запланована на 2021-й рік, передбачає не висадку людей на планету, а лише політ на Марс і Венеру за 582 дні, що поки виглядає дійсно фантастикою.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?