Аутрайт-ставки: пояснення стратегії довгострокових ставок

Рейтинг Букмекерів
Аутрайт-ставки, також відомі як ф’ючерсні ставки, доступні гравцям на різних ринках. Що таке аутрайт-ставка? В яких випадках довгострокова ставка приносить вигоду? Як робити прогнози за довгостроковими ставками? Експерти БК Pinnacle дають відповіді на ці питання.
Аутрайт-ставки

Аутрайт-ставки: пояснення стратегії довгострокових ставок

Аутрайт-ставка розміщується на результат змагань у рамках всієї ліги або змагання, на відміну від одиничної ставки на окрему гру або подію.

Гравці можуть розміщувати аутрайт-ставки перед початком змагання, але ринки часто залишаються відкритими впродовж всього періоду змагання.

В яких випадках довгострокова ставка приносить вигоду?

Довгострокові аутрайт-ставки можуть використовуватися, щоб зафіксувати величину ставки на команди, чиї коефіцієнти можуть варіюватися впродовж змагання. Наприклад, гравець вважає, що що перевага клубу «Реал Мадрид» була недооціненою на ринках ставок. У цьому випадку ринок порівняно швидко здійснює коригування на рівні окремих матчів.

Розміщуючи аутрайт-ставку на перемогу «Реалу» в Лізі чемпіонів в поточному сезоні замість ставки на кожен матч окремо, гравець фіксує величину ставки, яка в іншому випадку може швидко знизитися.

Однак це не означає, що аутрайт-ставки завжди приносять вигоду. Нерідко коефіцієнти ставок на окремі події бувають кращими, аніж коефіцієнти аутрайт-ставок. Показовим прикладом є сумнозвісна ставка на повну перемогу гольфіста Тайгера Вудса в турнірі «Мейджор» (після його перемоги в турнірі «Мастерс» 2019 року) з коефіцієнтом 101,0. Це котирування було прийнято, незважаючи на те, що деякі букмекери давали коефіцієнт 11.00 на перемогу Вудса в одному тільки чемпіонаті PGA.

Якщо припустити, що ця цифра є показником коефіцієнтів, які дали на перемогу Вудса в двох наступних подіях, коефіцієнти, які гравець міг би отримати, просто перевівши перемоги в аутрайт за кожною подією, могли б бути в діапазоні 1300,00, а розмір виплати в 13 разів перевищив би виплату за ф’ючерсною ставкою на повну перемогу. І це без урахування ймовірності того, що Вудс міг просто пропустити подію, наприклад через травму.

Аналогічний ефект спостерігається на більш традиційних ринках аутрайт-ставок, хоча і важче піддається розрахунку. Чи міг гравець забезпечити собі кращі коефіцієнти, використовуючи свій ігровий фонд для ставок на окремі матчі?

Ще одним аспектом, який необхідно враховувати, є ціна втрачаної вигоди. Не виключено, що гравець зможе отримати більшу вигоду, розподіляючи свій ігровий фонд рівномірно, роблячи ставки впродовж сезону Прем’єр-ліги, ніж розмістивши аутрайт-ставку на переможця на початку сезону.

Хеджування аутрайт-ставки

Як правило, у гравця є можливість хеджувати аутрайт-ставку. Однак в деяких випадках зробити це буває непросто. У змаганнях з всього двома учасниками або на ринках, де пропонується опція «не здобуде перемогу», це так само просто, як і хеджування звичайної ставки, хоча іноді може знадобитися більше часу.

Процес хеджування ускладнюється, коли різні варіанти вибору допускають перемогу в події або коли коефіцієнти по вибору настільки високі, що необхідні великі суми для хеджування ставки. В цьому випадку гравцям слід розглянути можливості виходу перед розміщенням ставки.

У більшості випадків хеджування має свою ціну, наприклад, у формі високої маржі з виведення грошей, комісії або повторної букмекерської маржі. Краще вже дозволити ставці вичерпати свій потенціал.

Прогнозування за аутрайт-ставками

Роблячи прогноз на ринку аутрайт-ставок, гравцеві слід вибирати ставки, які принесуть йому не просто вигоду, а таку вигоду, яка перевершить ті можливості використання грошей, які в даний час доступні гравцеві.

Аутрайт-ставки – фактично один з найреальніших способів знаходити цінні ставки. Це відбувається через ціну втраченої вигоди, пов’язаної з розміщенням довгострокової аутрайт-ставки. Гравці, які здатні регулярно знаходити вигідні ставки з очікуваною вигодою, вважатимуть за недоцільне заморозити свій ігровий фонд на тривалий період з ймовірністю менш ефективного виходу з ринку внаслідок затримки сповіщень.

Це може призвести до зволікання в зміні коефіцієнтів, якого в іншому випадку не було б. Наприклад, влітку 2017 року на аутрайт-ринку Ліги чемпіонів коефіцієнт ставок на ПСЖ досягав 21,00.

Такі коефіцієнти залишалися доступними, незважаючи на те, що коефіцієнти ставок на підписання клубом контракту з двома зірковими гравцями (Неймаром і Кіліаном Мбаппе) значно знизилися. За логікою, події, пов’язані з їхнім переходом у клуб, повинні були відбитися на коефіцієнтах аутрайт-ставок, оскільки придбання таких гравців передбачало підвищення шансів клубу на перемогу в Лізі чемпіонів. Однак ринок відреагував з деяким запізненням, і до кінця літнього сезону ставки на клуб ПСЖ були доступні за найвищим котируванням в 11.00.

На відміну від багатьох інших букмекерських компаній, Pinnacle вітає перемоги гравців. Використовуючи наші поради щодо розміщення ставок, ви можете отримати максимальний прибуток від коефіцієнтів букмекера.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт