7 must read книжок для гравців на ставках і спортивних прогнозистів

Андрій Клименко

Тим, хто цікавиться ставками, завжди варто шукати шляхи розвитку, і один з них – читання книг. «Рейтинг Букмекерів» розповідає про 7-м книг, які будуть корисними тим, хто займається грою на ставках і робити прогнози на спорт.

b

1.«Обдурені випадковістю»/Fooled by Randomness: The Hidden Role of Chance in Life and in the Markets (Нассим Ніколас Талеб, 2001)

Ця книга вийшла у 2001-му і з тих пір тричі перевидавалася. Вона була переведена на 20 мов і розійшлася по світу більш ніж мільйонним тиражем.

Колишній викладач Оксфордського та Массачусетського університетів, нині почесний професор ризик-аналізу у Політехнічному інституті Нью-Йоркського університету Нассім Ніколас Талеб ніколи не отримає нагороду за свій стиль письма, який у кращому випадку можна назвати досить колючим, а у гіршому – зарозумілим. Однак про його недоліки як письменника забуваєш, коли справа доходить до суті творів. «Обдурені випадковістю: прихована роль шансу у житті і на ринках» блискуче розкриває те, наскільки ми страждаємо від своєї нездатності визначити ймовірність події, і як ця слабкість проявляється.

Талеб розглядає проблему з точки зору працівника фінансової індустрії, але торговців фондової біржі легко можна замінити на гравців на ставках, і ви зрозумієте, наскільки легко у прогнозуванні сплутати удачу зі знанням справи.

Талеб у своїх викладках використовує теорію ймовірностей, основні статистичні дані і поведінкові упередження разом з неабиякою часткою поблажливості до людського розуму – такий його спосіб. Талеб навіть не знає, яке широке коло проблем він охоплює, але його публікація не могла бути більш своєчасною, враховуючи чіткий зв’язок цих питань з фінансовим крахом 2008 року, наслідки якого відчуваються до цих пір у всьому світі.

У своєму творі Талеб оперує багатим досвідом. На його користь як прогнозиста говорять його пророчі попередження і багатство. Він використовує одне зі своїх власних умов успіху – у будь-якій діяльності треба мати «броню».

Ця книга не містить переможні стратегії або методи прогнозування – у ній можна знайти експертні думки щодо аналізу ризику. Одна з основних думок: важливо не довірятися повністю експертам і правильно оцінювати власну здатність аналізувати.

У Росії переклад книги випущений видавництвом «Манн, Іванов та Фербер».

2.«Думай повільно… Вирішуй швидко»/Thinking, Fast and Slow (Даніель Канеман, 2011)

Даніель Канеман – лауреат Нобелівської премії з економіки (2002). Це перший не економіст, який отримав цю нагороду. У своїх роботах Канеман спирається на психологічні методики.

Центральна теза книги – це розділення двох видів мислення. «Система 1» – мислення швидке, інстинктивне і емоційне. «Система 2» – повільне, більш дорадче і логічне. Книга окреслює упередження, пов’язані з кожним з цих типів мислення. В ній висвітлюються результати десятиліть наукових досліджень, що демонструють, що люди надають дуже велике значення людському судженню.

У 2012-му книга була визнана Національною академією наук США кращою книгою 2011-го року.

Російськомовне видання цієї книги належить видавництву АСТ.

Thinking-Fast-and-Slow

 

3.«Сигнал та шум»/The Signal and the Noise: Why Most Predictions Fail – but Some Do not (Нейт Сільвер, 2012)

Ця книга не тільки про ставки, вона містить цінну інформацію про навичку, яка має важливе значення для успішної гри на ставках – можливість прогнозування. Книга перекладена на 7 мов.

Нейт Сільвер, на думку багатьох – обличчя сучасного прогнозування. Він здобув славу після того, як у 2012-му правильно передбачив результати президентських виборів в кожному окремому штаті США. Але більшою мірою він присвятив себе бейсбольній аналітиці.

З «Сигналу та шуму» вийшов підручник з теорії ймовірностей і ризику. Книга пояснює, чому, незважаючи на гори даних у таких областях, як землетруси, виверження вулканів, фінансові системи, можливість правильного прогнозування у цих сферах залишається дуже обмеженою, і досвід в значній мірі невдалий. Але є й зворотні приклади – укладачі прогнозів погоди та деякі інші. Сільвер розкриває секрет їхнього успіху.

4.«Рівняння успіху: придбання майстерності та удачі у бізнесі, спорті та інвестиції»/The Success Equation (Майкл Мобуссін, 2012)

Майкл Мобуссін – глава департаменту стратегічного планування фінансового конгломерату Credit Suisse.

Чому зараз ніхто не може виграти дві Ліги чемпіонів поспіль, хоча на зорі існування турніру «Реал Мадрид» виграв КЄЧ 5 разів поспіль?

Відповідь, судячи з Мобуссіна, полягає у тому, що він називає «парадоксом майстерності».

Без сумніву, за останні 50 років спортсмени додали в майстерності. Поставте «Реал» з 50-х у сучасну групу ЛЧ, і він міг би програти всі матчі. Якщо спортсмени стали сильнішими, як змінилася роль удачі?

У той час як рівень навичок у цілому підвищився, їх пропорція залишається приблизно тією ж. Зростав рівень нападників, і зростав рівень захисників. Якщо середній рівень навичок поліпшується, відмінність між найсильнішим і найслабшим зменшується. Як наслідок, роль удачі збільшується. Детальніше про це – у книзі.

5.«Антикрихкість»/Antifragile: Things That Gain from Disorder (Нассим Ніколас Талеб, 2012)

«Антикрихкість» – книга Талеба, яка найбільш наближена до беттингу.

Він вводить поняття «Антикрихкість», яке пояснює наступним чином: «Деякі речі мають зиск від потрясінь, вони процвітають і ростуть при впливі факторів випадковості, безладу і стресу, любові, пригоди, ризику і непевності. Незважаючи на широке поширення цього явища, немає слова, прямо протилежного слову «крихкість». Назвемо його «Антикрихкість». «Антикрихкість» не просто чинять опір обставинам, вона стає краще».

За Талебом, «Антикрихкість» – це не тільки можливість реагувати на навколишні негативні фактори, але й удосконалювати себе під їх впливом. З точки зору беттингу, висновок можна зробити такий: не потрібно «вибирати» ставку, треба її «підбирати».

Переклад видання Росії видавництвами «Азбука-Аттікус» («КоЛібрі»).

6

6.«Торгуючи базами: Уолл-стріт, азартні ігри і бейсбол»/Trading Bases (Джо Пета, 2013)

Які фактори важливі у грі, і наскільки вони важливі? Враховуючи кількість доступної статистики, як ми вимірюємо ступінь впливу стартових складів? Що у такому випадку «удача»? Книга Джо Пети намагається відповісти на ці питання.

Пета працював на Уолл-стріт. Він був великий шанувальник бейсболу. На початку 2011-го року він втратив роботу на Уолл-стріт. Будучи безробітним, він розробив систему ставок на бейсбол на основі зрізу метричних даних і визначення того, які команди переоцінені/недооцінені. За підсумками першого року гри за допомогою своєї стратегії Пета домігся прибутку у 41%. Книга розповідає не тільки про саму стратегію, а й про сумніви і складнощі Пети під час її складання.

7.«Чарівники ринку. Інтерв’ю з топ-трейдерами»/Market Wizards (Джек Швагер, 1989)

Книга складається з чотирьох основних частин, складених з інтерв’ю з успішними трейдерами у широкому діапазоні ринків. Інтерв’ю містять суміш фактів про кар’єру інтерв’юйованих, їхню філософію, а також багато комічних ситуацій зі світу трейдингу.

Після кожного інтерв’ю Швагер підсумовує те, що, як він вважає, було ключовими даними, які слід запам’ятати з інтерв’ю з кожним учасником.

Книга також містить п’яту частину: вона присвячена психології трейдингу. І є два додатки на тему основних принципів трейдингу.

У цілому в цій книзі йдеться про те, що трейдинг – це ніяка не магія і не диво. Це – дисципліна, пошук і розробка свого методу, віра в результат своєї системи, переконаність у необхідності ризику і вміння відрізняти важливі фактори від другорядних.

Діліться, що ви вже читали, які враження і що порадите ще прочитати?

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?