6 найжорстокіших ринків ставок в історії букмекерського бізнесу

Тарас Гончар

Пропонуємо вашій увазі переклад статті на порталі Bustle, в якій розповідається про найжорстокіші та цинічні події для ставок, запропонованих букмекерами своїм клієнтам

8C405590388CA4B404EE202848B8B8D24C1C50FC238B5EBA4D-pimgpsh_fullsize_distr

6 найжорстокіших ринків ставок в історії букмекерського бізнесу

Приводом для написання цього матеріалу стала реклама ірландського букмекера Paddy Power. У 2014 році компанія піддалася жорсткій критиці після того, як стала приймати ставки на те, який термін отримає паралімпійський атлет Оскар Пісторіус за вбивство своєї дівчини Реви Стінкамп.

Букмекер запропонував клієнтам парі, при якому гарантував повернення ставок, якщо Пісторіуса визнають невинним [спочатку бігуна засудили до п’яти років ув’язнення, через рік в’язниці перевели під домашній арешт, проте після апеляції звинувачення термін збільшили до шести, а потім до 13 років 5 місяців. При цьому Пісторіус відбуває покарання в спеціальній в’язниці, яка більш комфортна для інвалідів].

Букмекер гарантував повернення ставок, якщо Пісторіуса визнають невинним

У рекламному ролику, який з’явився в ЗМІ, Пісторіуса зобразили у вигляді статуетки «Оскара» зі слоганом «Час Оскара. Повернемо гроші, якщо його виправдають».

Багато хто визнав рекламу непристойною, противники ролика навіть створили петицію на ресурсі Change.org, яку підписали понад 100 тис. чоловік. Один з тих, хто підписався заявив: «Смерть жінки не повинна використовуватися в якості реклами. Реклама в Великобританії пробила дно, це огидно». Інші говорили, що компанія використовувала трагедію в розважальних цілях і для отримання доходу.

В інтерв’ю телеканалу CNN представники Paddy Power заявили, що не стануть припиняти прийом ставок, оскільки вони завжди пропонували клієнтам зробити ставки на гучні події в світі, будь це вибори Папи Римського або ситуація навколо Джуліана Ассанжа.

Прихильники заборони на подібну рекламу вважають це образою сім’ї загиблої дівчини і всіх жінок, які стали жертвами домашнього насильства.

Судовий процес у справі Пісторіуса не був першою резонансною подією для парі. Цинічних ринків, які пропонували букмекери і раніше, вистачало.

Природні катастрофи

Ставки на природні катаклізми швидко завоювали свою популярність. Все почалося в 2010 році, коли Paddy Power запропонувала ринок «Який вулкан буде вивергатися наступним?». [У 2006 році виверження вулкана Майон на Філіппінах призвело до загибелі щонайменше 1266 осіб – прим. «РБ»]. Якщо ви можете поставити пару доларів, кого буде хвилювати, чи були жертви в катастрофі?

Пізніше [після виверження Ейяфлатлайокудля – прим. «РБ»] букмекер став приймати ставки на закриття аеропортів Великобританії через вулканічний попіл. Компанія навіть відкрила спеціальний розділ для подібних ставок з гаслом: «Ризикніть, якщо вашу літню відпустку все одно зіпсовано через вулканічний попіл».

Ставки на урагани теж знайшли своїх шанувальників, хоча жертви «Катріни» [цей ураган обрушився на США в 2005 році і став найбільш руйнівним в історії країни. Він забрав життя понад 1,6 тис. осіб і затопив більше 80% Нового Орлеана] вважають це нелюдським і впевнені, що гроші замість ставок можна було б перерахувати до фонду допомоги. А що ви думаєте з цього приводу?

Убивства президентів

Paddy Power пропонувала ставки на те, що Барака Обаму вб’ють під час його першого президентського терміну. Зрозуміло, після низки скарг компанія зняла цю подію з лінії.

Поставити на вбивство Обами можна було з коефіцієнтом 13,0

Поставити на вбивство Обами [формулювання події було більш обтічним: «Обама не завершить свій перший термін з якої-небудь причини, навіть якщо його вб’ють»] можна було з коефіцієнтом 13,0. Після зняття з лінії підприємливі ірландці замінили цю подію відразу трьома: пропонувалося поставити на можливий імпічмент, наявність позашлюбної дитини у президента і добровільну відставку.

Зникнення тварин

Щоб зірвати куш, ірландці швидко спорудили ринок для ставок на розливі нафти в Мексиканській затоці [в 2010 році після вибуху на платформі Deepwater Horizon в Мексиканську затоку вилилося більше 5 млн барелів нафти]. Який вид тварин першим вимре? Робіть ваші ставки!

Згідно з оцінкою Paddy Power, «лідерами» були морські черепахи. Крім того, можна було поставити на символ штату Луїзіани бурого пелікана і на тихоокеанського блакитного тунця. Як і завжди, в компанії спокійно відреагували на критику, заявивши, що впевнені в вимиранні хоча б одного виду.

Крім того, букмекер пропонував ставки на зникнення популяції білих ведмедів в 2011 році, а також на те, скільки нових тварин за певний період з’явиться в «Червоній книзі».

Запуск ядерних ракет

Розвиток криптовалют призвів до того, що зараз будь-яка людина може робити ставки в біткоїнах. Компанія Bets of Bitcoin серед інших запропонувала ринок «Наступний запуск ядерної зброї». Адже це так весело!

У примітці до ринку (а поставити можна було на те, чи запустять боєголовку до 1 серпня 2016 року) вказувалося, що запуск повинен бути здійснений не з мирною метою і це не повинні бути випробування.

Скандал зі зґвалтуванням

У 2006 році кількох гравців команди по лакроссу університету Дьюк звинуватили в зґвалтуванні студентки університету Північної Кароліни. Аналіз ДНК показав, що звинувачення помилкові, але гравцям довелося провести під арештом деякий час.

Скандал привернув увагу всієї країни. А букмекер Wager Web запропонував ставки на результати тесту ДНК. Як пізніше заявив генеральний директор компанії, якщо він знову зіткнеться з такою ситуацією, то двічі подумає перед тим, щоб розміщувати подібне парі. При цьому він додав, що вірив у невинність спортсменів.

Смерть у лікарнях

Смерть неминуча для кожної людини, і на Тайвані спробували на ній нажитися. Учасники робили ставки на тривалість життя смертельно хворих людей.

Це не були звичайні гравці на ставках [і, зрозуміло, легальними букмекерами тут теж не пахло]. У справі був і персонал: лікарі і медсестри теж часто робили ставки на те, скільки протягнуть їхні пацієнти.

Загалом «букмекери» приймали ставки на тривалість життя хворих на рак. Ставки гравців програвали, якщо пацієнт помирав протягом місяця. А ось якщо хворий ще жив від місяця до півроку, гравці отримували виграш в розмірі потроєної суми ставки.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?