5 найбільших злиттів і поглинань у букмекерському бізнесі

Рейтинг Букмекерів

За останній час на світовому гральному ринку спостерігається тенденція до консолідації активів. Великі гемблінг-компанії об’єднуються або купують одна одну задля того, щоб оптимізувати витрати та зайняти більш стійку позицію на ринку. «Рейтинг Букмекерів» обрав 5 найдорожчих і наймаштабніших гральних угод за останні декілька років.

Злиття Paddy Power та Betfair - найдорожча угода останніх років

Злиття Paddy Power та Betfair – найдорожча угода останніх років

Paddy Power та Betfair — £5 млрд

Коли в липні стало відомо про злиття конкурентів із Coral та Ladbrokes, ірландський букмекер Paddy Power на своїй офіційній сторінці в мережі Twitter в жартівливій формі повідомив про злиття з Betfair. З урахуванням блазнівської репутації Paddy Power, «новину» ніхто усерйоз не сприйняв. Яке ж було здивування всієї букмекерської спільноти, коли вже через кілька тижнів жарт перетворилася на достовірний факт.

Нова компанія буде носити ім’я Paddy Power Betfair. 52 відсотка акцій гіганта будуть належати акціонерам ірландського букмекеру, а решта 48% будуть розподілені серед акціонерів Betfair. Виконавчий директор Betfair Бреон Коркоран та голова Paddy Power Гарі МакГанн займуть аналогічні посади в новій компанії. Виконавчий директор ірландців Енді Макью розділить посаду операційного директора з Алексом Гершем, що займає ту ж позицію в Betfair.

Об’єднана букмекерська компанія повинна стати найбільшою в світі – сума активів, залучених в угоду, оцінюється в 5 млрд фунтів стерлінгів. Таким чином, на британському ринку Paddy Power Betfair потіснить саме новостворену Ladbrokes Coral Group.

Ladbrokes та Coral — £2.3 млрд

В червні 2015 року з’явилася перша інформація про злиття двох британських гігантів. Обидві сторони підтвердили, що наближаються до фіналу переговорів про злиття. А вже у липні Ladbrokes і Gala Coral оголосили про об’єднання бізнес-активів.

Вартість нової компанії складатиме € 3.2 млрд. Окрім того, вона буде мати найбільше представництво в бізнес-районах великих міст Великобританії і хороші перспективи в онлайн-сегменті. Нова компанія випустить акції, 51,75% яких дістанеться теперішнім власникам Ladbrokes, а 48,25% – акціонерам Gala Coral. Для фінансування угоди Ladborkes виставила на біржу 93 млн акцій (10%), випущених в рамках емісії. Босом нової компанії став виконавчий директор Ladbrokes Джим Маллен. Цікаво, що першу спробу придбати букмекерську контору Coral (основний бренд Gala Coral) Ladbrokes зробив ще в 1998 році. Проте Пітер Менделсон, який очолював тоді міністерство торгівлі, заблокував угоду як таку, що порушує антимонопольні принципи. Нова компанія Ladbrokes Coral акумулює 4000 пунктів прийому ставок по всій Великобританії.

Bwin та GVC Holdings — £1.1 млрд

Родзинкою «літа злиттів», як можна назвати літні місяці 2015 року, став справжній серіал з покупкою Bwin акціонерами GVC Holdings. По сюжету і затягнутості він дасть фору деяким трансферним «мильним операм». Гральний холдинг 888, котрий сам відмовився від поглинання найбільшим букмекером Великобританії William Hill в лютому 2015 року, з травня боровся за придбання Bwin.Party з компанією GVC Holdings, партнером якої виступила Amaya, власник відомого покерного бренду Pokerstars. У середині липня з’явилася новина, що 888 Holdings виграла битву за придбання Bwin.Party, запропонувавши майже 900000000 англійських фунтів. Однак це був тільки початок.

Для початку в GVC відмовилися від співпраці в угоді з Amaya Group, спільно з якою було зроблено минулу пропозицію. А потім запропонували нові умови, вже спільно з Cerberus Capital Management. Вони запропонували 122,5 пенса за кожну акцію компанії, оцінивши загальну вартість Bwin.party в 1 млрд фунтів стерлінгів. Проте і цю пропозицію в компанії визнали недостатньою. Власник 5,2% акцій Bwin.party Джейсон Едер заявив в інтерв’ю Bloomberg, що для того, щоб конкурувати з вже прийнятою пропозицією 888 Holdings, GVC повинен дати на 14% більше.

У результаті GVC ще кілька разів збільшував свою пропозицію, в той час як в 888 зберігали мовчання і, за замовчуванням, залишалися фаворитом спору, оскільки їхню пропозицію акціонери Bwin вже схвалили. У якийсь момент GVC набридло це перетягування каната в одну сторону, і джерела в холдингу заявили, що компанія відмовиться від угоди, якщо 888 теж не проявить ініціативу і не поліпшить свою початкову пропозицію. 888 запропонував нові умови, але акціонери Bwin оцінили наполегливість і кращі умови, пропоновані GVC. Вибір був зроблений на користь цього холдингу, який заплатив за поглинання компанії 1,5 млрд євро – частину готівкою, а більшу частину акціями нової об’єднаної компанії. «GVC – підходящий партнер для спільного розвитку, який здатний використовувати силу Bwin як букмекерської компанії і сприяти її прогресу в інших напрямках», – заявив президент Bwin Філіп Йеа.

Sky Bet та CVC Capital Partners — £800 млн

Минулої зими лондонський інвестиційний фонд CVC Capital Partners здійснив операцію з придбання контрольного пакету акцій букмекера Sky Bet за € 1.1 млрд. 600 000 000 євро медіакомпанія Sky, яка створила букмекерську контору, отримала відразу, інша частина коштів буде виплачуватися поступово, виходячи з фінансових показників Sky Bet. Також Sky зберегла 20% акцій онлайн-букмекера і буде мати представництво в раді директорів. Члени теперішньої команди керівників Sky Bet продовжили роботу на своїх посадах. «За останні 10 років ми успішно розвивали нашого онлайн-букмекера. Sky Bet став одним з лідерів галузі у Великобританії. Ця угода дозволить нам зосередиться на розвитку інших наших продуктів, які того вимагають», – заявив генеральний директор компанії Sky Джеремі Даррок.

Sportingbet та William Hill & GVC Holdings — £530 млн

Перша по-справжньому велика угода на світовому ринку, зараз, втім, виявилася «найдешевшою» в нашій п’ятірці. Купівля австралійської компанії Sportingbet була здійснена GVC Holdings спільно з William Hill. Британська букмекерська контора отримала в своє розпорядження перспективний австралійський бізнес Sportingbet, а також колл-опціон на бізнес Sportingbet на іспанському ринку. У свою чергу, GVC Holdings дістався бізнес компанії на неврегульованих ринках. Сума угоди склала близько 530 мільйонів фунтів готівкою та у вигляді акцій. Сторони намагалися досягти компромісу протягом декількох місяців, і тільки в кінці грудня 2012 року, за добу до четвертого за рахунком дедлайну в цих переговорах, уклали угоду. Акціонери Sportingbet PLC на загальних зборах, які відбулися наприкінці лютого 2013 року, більшістю голосів (87% – 253 людини) схвалили спільну пропозицію компанії GVC і букмекерської контори William Hill про купівлю компанії. Відзначимо, що придбання бізнесу Sportingbet на десятках «сірих» ринків більш ніж удвічі збільшило прибутковість холдингу GVC в 2013 році.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?