10 найважливіших подій букмекерського бізнесу в 2015 році

Рейтинг Букмекерів

У переддень Нового року пропонуємо вам пригадати десять найбільш значущих, на думку «Рейтингу Букмекерів», подій і трендів в індустрії ставок на спорт, які були найбільш обговорюваними в 2015 році.

https://i2.wp.com/daveexaminesmovies.files.wordpress.com/2015/01/top-ten.jpg?resize=1268%2C712&ssl=1

Усе найважливіше в році, що минає

Найбільші злиття на букмекерському ринку

У липні 2015 року великі гравці на британському букмекерському ринку Ladbrokes і Gala Coral повідомили про злиття. Нова компанія Ladbrokes Coral оцінюється в 3,2 млрд євро і має відмінні перспективи наблизитися до лідера європейського ринку – букмекерської компанії William Hill – у наземному і онлайн-сегментах. За підсумками злиття 51,75% акцій нової компанії перейдуть акціонерам Ladbrokes, які вже погодили угоду, 48,25% – власникам Gala Coral.

Упродовж усього обговорення угоди усілякі чужорідні предмети в колеса обом компаніям періодично вставляв епатажний мільярдер і акціонер Ladbrokes Дермот Десмонд. Єдиним каменем спотикання є Антимонопольна служба Великобританії, яка лише в грудні почала офіційне розгляд справи про злиття двох букмекерів. Остаточне рішення по угоді регулятор винесе лише в лютому 2016 року.

А ось букмекерської компанії Paddy Power і біржі ставок Betfair Антимонопольна служба дала добро на укладення угоди, про яку вперше було згадано відразу після появи інформації про злиття Ladbrokes і Gala Coral, ще в грудні. Згідно з угодою, ірландському букмекерові після злиття належатиме контрольний пакет акцій – 52%. Біржі ставок дістануться решта 48%.

Paddy Power и Betfair уже "породнились"

Paddy Power і Betfair вже «поріднилися»

Згідно з підрахунками експертів, угода призведе до створення найбільшої в світі букмекерської компанії із загальною вартістю активів в 6 млрд фунтів (близько $ 9 млрд). У році, що минає, ми також стали свідками справжньої «мильної опери» навколо найближчого майбутнього великого оператора азартних ігор Bwin.party.

Після тривалих переговорів і «перекидання м’яча» з однієї сторони на іншу, покупцем гемблінг-оператора став холдинг GVC, який зумів обійти свого головного конкурента, 888 Holdings. Сума операції оцінюється в 1,5 млрд євро, а підсумкові підписи під документами про угоду будуть поставлені в 2016 році.

Слиянию предшествовала настоящая "мыльная опера" в СМИ

Злиттю передувала справжня «мильна опера» у ЗМІ

Більш докладно про це та інші злиття в букмекерському бізнесі «Рейтинг Букмекерів» писав у спеціальному матеріалі.

(Не) легалізація гемблінга в Україні

Із Західної Європи переміщаємося в Україну, де в останні місяці тільки й розмов було, що про легалізацію всіх видів азартних ігор як додаткового джерела поповнення бюджету. Прийняття закону про детінізацію гемблінга учасники ринку очікували до початку 2016 року, в пакеті інших бюджетних законопроектів.

Однак пишномовні слова про необхідність перевести гральний бізнес в легальне поле поки що так і залишилися лише топ-заголовками в новинних стрічках ЗМІ. І це при тому, що на початку грудня український уряд схвалив законопроект про легалізацію гемблінга.

Узел противоречий остается слишком тугим для того, чтобы гэмблинг в стране наконец-то вышел из тени

Вузол протиріч залишається занадто тугим для того, щоб гемблінг в країні нарешті вийшов з тіні

Причиною такого серйозного гальмування прийняття законопроекту стали, на думку депутатів Верховної Ради, високі корупційні ризики. Саме тому парламентарії відмовилися голосувати за підготовлений фахівцями Мінфіну України законопроект.

Втім, знайшлося місце і позитивним новинам в українській гемблінг-індустрії. У країні з’явилася неурядова організація букмекерів Ukraine Gaming Association, засновником якої став британський фахівець у сфері грального бізнесу Глін Томас.

Фентезі-спорт – гемблінг чи ні?

Щоденний фентезі-спорт вже перестав бути хобі і дуже швидко виріс у потужну індустрію, багато в чому схожу з іншими сегментами гемблінга. У 2015 році обсяг ринку щоденного фентезі-спорту перманентно нарощувався, число гравців множилося – особливо в країнах, де традиційні ставки на спорт знаходяться під забороною. Сьогодні можна виділити двох найбільших світових гравців фентезі-спорту – американських гігантів DraftKings і FanDuel.

Лідери індустрії вже сповнені «імперських» амбіцій по завоюванню європейського та австралійського ринків. Приголомшують і гроші, що обертаються в цій щодо нової індустрії. Приміром, кращий гравець чемпіонату світу з фентезі-спорту заробив на перемозі $ 3 000 000. У операторів фентезі-спорту провідні інвестиційні компанії готові вкладати сотні мільйонів вічнозелених.

DraftKings и FanDuel - наиболее мощные компании-игроки в этом сегменте

DraftKings і FanDuel – найбільш потужні компанії-гравці в цьому сегменті

Однак така популярність не могла не викликати зворотний ефект. Серед законодавців США все частіше виникають суперечки про законність фентезі-спорту. Один за одним американські штати стали забороняти діяльність операторів, а Мін’юст країни і зовсім готується оголосити фентезі-спорт різновидом гемблінга.

Не можна не зазначити і той факт, що до кінця року приголомшливі обсяги зростання популярності фентезі та вкладень у нього різних фондів і приватних інвесторів поступилися місцем в стрічках новин повідомленнями про свого роду фінансовому застою. Упродовж декількох тижнів поспіль найбільші оператори фентезі-спорту відзначали постійне падіння доходів від реєстраційних внесків онлайн-гравців. Що це – сезонно-ситуаційні гойдалки або якесь «перенасичення» ринку – однозначно стане ясно вже в перші місяці 2016 року.

Підвищений інтерес до кіберспорту

Рік, що минає, сміливо можна додати в актив кіберспорту. Інтерес до даного виду спорту і, відповідно, до ставок на найбільші турніри цього напрямку істотно зріс. Сьогодні індустрія оцінюється вже в $ 748 млн. За прогнозами провідних аналітичних агентств, даний показник може вирости майже в три рази до 2019 року.

2015 пройшов для кіберспорту під знаком великих інвестицій, створення нових команд (у тому числі жіночих), підвищеного інтересу з боку операторів беттинга, які один за одним включали кіберспорт в свої лінії.

Отныне в профессиональном киберспорте есть и женская команда

Відтепер у професійному киберспорте є і жіноча команда

Разом з популярністю цього виду спорту в році, що минає росло і число договірних поєдинків. Проте в даному напрямку за 2015 також відбулися серйозні зміни. Провідні компанії-гравці індустрії приділили такої важливої ​​проблеми відповідну увагу і стали адекватно реагувати на можливості підкупу гравців.

DDoS-атаки як суттєвий виклик розвитку онлайн-букмекерів

Усе частіше провідні букмекерські компанії, що пропонують оформити ставки через інтернет, стали піддаватися DDoS-атакам хакерів. У 2015 році ця проблема лише набирала обертів і впливала на функціонування низки онлайн-букмекерів і їх діловий імідж. У числі жертв в цьому році опинилися букмекер Winline, біржа ставок Betfair і низка інших операторів азартних ігор. Не варто забувати і про масовану атаку на сайт БК Favbet, в якій топ-менеджер компанії Сергій Єфименко звинуватив конкурента.

Онлайн-пираты не знают покоя

Онлайн-пірати не знають спокою

«Рейтинг Букмекерів» в 2015 році не залишався осторонь від настільки важливою для букмекерської індустрії проблеми і постарався пояснити причину виникнення DDoS-атак.

Бліц-криг: протистояння СРО букмекерів Росії

Букмекеры России "жить мирно" учатся маленькими шажками

Букмекери Росії «жити мирно» вчаться маленькими кроками

У 2015 році розгорілася справжня битва між двома чинними саморегульованим організаціями букмекерів Росії: Першої СРО та СРО букмекерів. Члени другої організації восени стали переходити в першу, СРО стали використовувати різні методи впливу, тиску для збереження ділової репутації та своїх учасників з числа букмекерських компаній. Особливо гучною подією став відхід з поста президента СРО букмекерів Костянтина Макарова і його подальший вступ (в якості керівника підконтрольного букмекера «Бінго-Бум») в конкуруючу організацію, Першу СРО.

Переслідування владою ТОВ «Парі-Матч»

У завершальному кварталі 2015 року в Україні та Росії прогриміла новина про обшуки у, імовірно, засновників ТОВ «Парі-Матч», у зв’язку з розслідуванням організації незаконного азартної гри на сайті parimatch.com. Після того, як інформація про обшуки спливла, компанія заявила про те, що готова відстоювати свою честь в судових інстанціях. За даними «Рейтингу Букмекерів», силовий пресинг «Парі-Матч» правоохоронною системою України (а обшуки проходили в Києві) був ініційований власниками однієї з конкуруючих компаній.

Благополучие "Пари-Матч" не дает покоя кое-кому из конкурентов

Благополуччя «Парі-Матч» не дає спокою декому з конкурентів

Офіційно спікери «Парі-Матч» не давали жодних докладних коментарів на цю «слизьку» тему, обмежившись лише скупим прес-релізом. За нашими даними, питання намагаються «закрити» самими різними методами. Виходу конфлікту в публічну площину «Парі-Матч» явно не бажає, незважаючи на задекларовану готовність до судових «розбірок».

Але були в цьому році та інші події, пов’язані з ТОВ «Парі-Матч», які кілька пішли в тінь скандалу. Букмекерська контора стала титульним спонсором української Прем’єр-ліги з футболу (УПЛ), на два роки охрестивши її «Лігою Парі-Матч». За умовами договору, компанія заплатить лізі 43 000 000 гривень. Крім того, на початку вересня Юрій Красовський, бізнес-партнер почесного президента БК «Ліга Ставок» Олега Журавського, заявив «РБ», що у нього є угода з власником холдингу «Парі-Матч» про придбання 49,9% акцій цієї компанії, причому сам «Парі-Матч» відхрестився від такої угоди.

Спроби змінити правил реклами БК і спонсорства ними спорту в Росії

Відповідно до російського законодавства, можливості для рекламування себе улюблених у букмекерських компаній сильно обмежені: рекламувати БК в ефірі радіо і ТБ можна лише з 22.00 до 7.00, з преси – тільки в спеціалізованих виданнях, а також у місцях проведення азартної гри. Багато в чому через це ми не бачимо логотипів вітчизняних БК і на формі російських футбольних клубів. Але 21 липня на публічне обговорення Мінкомзв’язку РФ виніс законопроект про внесення змін до статті 27 закону №38-ФЗ «Про рекламу». Основна теза – реклама букмекерських контор і тоталізаторів на телебаченні, радіо, в пресі і в інтернеті, зовнішня реклама повинна бути легальною, без обмеження за часом показу (для ефіру). Обмеження цим законопроектом передбачалися тільки для утримання букмекерської реклами.

Пропонуємо вам освіжити в пам’яті відгуки букмекерських компаній про цей законопроект і основні тези засновника «Рейтингу Букмекерів» Паруйра Шахбазяна, який проаналізував нові рекламні можливості і виділив проблеми, з якими можуть зіткнутися букмекери, якщо пропоновані нововведення все-таки приймуть законну силу.

Ще один законопроект, що стосується букмекерської реклами, був підготовлений вже Мінспорту РФ і опублікований 23 жовтня. Він пропонує обмежити рекламу букмекерів федеральними обов’язковими телеканалами і радіостанціями спортивної спрямованості, в інтернеті – винятково сайтами таких мовників, а також сайтами професійних спортивних ліг і загальноросійських спортивних федерацій. Крім того, законопроект пропонує дозволити рекламу в спортивній друкованій пресі, в спортивних об’єктах і поряд з ними. Зараз він перебуває на стадії повідомлення про початок розробки.

Варто згадати і про інший законопроект Мінспорту РФ – «Про внесення змін до Федерального закону« Про фізичну культуру і спорт в Російській Федерації» в частині регулювання спорту вищих досягнень та професійного спорту», ​​обговорення якого в публічній площині почалося в серпні. Він викликав масовану критику букмекерів, оскільки наділяє уряд правом встановлювати винагороду за використання букмекерами і тоталізаторами назв спортивних змагань у своїй діяльності, якщо таке не погоджено з організаторами змагань, і направляти виручені кошти на розвиток спорту. Зараз ці поправки не прийняті, і їх текст можна знайти на сайті уряду.

Доводиться констатувати, що на кінець року 2 015-го віз і нині там. Втім, враховуючи, що президент Росії Володимир Путін доручив уряду збільшити доходи суб’єктів спорту за рахунок букмекерських контор і тоталізаторів в червні, а в грудні повторив своє доручення, зобов’язавши уряд до 1 червня 2016 розробити механізм, який зобов’яже операторів направляти частину доходів на розвиток спорту в Росії, змін букмекерам в новому році чекати все ж варто.

Ліквідація онлайн-букмекера 666Bet

Для онлайн-букмекера 666Bet і керуючої компанії Metro Play (яка володіє активами оператора) 2015 виявився останнім. Комісія з азартних ігор Великобританії ухвалила рішення про відкликання ліцензії у онлайн-букмекера відповідно до статті 116 закону про азартні ігри 2005 року.

Власти Британии ликвидировали 666Bet

Влада Британії ліквідували 666Bet

Більше того, директор 666Bet Пол Белл був заарештований в лондонському аеропорту Хітроу за підозру в участі в шахрайських схемах і відмиванні коштів на суму в 21 млн фунтів ($ 30 млн). Таким чином, букмекер, який був спонсором одразу декількох команд футбольної АПЛ, був змушений призупинити діяльність і виплатити гроші своїм клієнтам.

Прихід Amaya в букмекерську індустрію

Власник всесвітньо відомих покерних брендів PokerStars і Full Tilt, канадський гральний оператор Amaya оголосив про перегляд нинішньої політики компанії та пошуку нових напрямків розвитку. Amaya вирішила вийти на букмекерський ринок одразу декількох європейських країн з онлайн-букмекером PokerStars і вже в березні нинішнього року оголосила про першу прийняту ставку. Під завісу 2015 онлайн-букмекер PokerStars отримав ліцензію на здійснення букмекерської діяльності в Данії та Ірландії.

Amaya хочет занять свою нишу в спортивном беттинге

Amaya хоче зайняти свою нішу в спортивному беттинг

Однак за метою компанії значиться створення автономного онлайн-букмекера під брендом Betstars. Для реалізації задуманого канадська компанія викупила права на низку доменів з аналогічною назвою. Продовження роботи над створенням нового продукту очікується на старті 2016 року.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?